foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 12:16 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 07:12
Postitusi: 8
Tere!

Olen algaja ja tegu siis teise akvaariumiga, üks on 7 liitrine kirsikreveti akva ning teine on 30- liitrine nano, selle viimasega siis probleemid.

Mul on 30 liitrine nanokuubik. Tooteks on siis aquael shrimp set smart. Kaasas oli seal ka aquaeli svammfilter.
Hetkel on mul seal sees 3 otto kala ning nad ei kurda.Tehtud korralik käivitus ennem kalade sisse toomist. Soovituslik akvaarium neile küll suurem , kuid siiski 2 nädalat nad juba elus püsinud, aktiivsed ja muidu rõõmsad. Taimedest on java moss, anubias nana, ning egeria densa.


Mure on selles, et pean svammfiltrit iga kahe - kolme päeva tagant puhastama. Tean, et bakterikooslusele pole see hea (teen loputust akva vees). Kahe- kolme päevaga ummistub svamm limaga ja paneb veevoolu täitsa kinni. Vesi täitsa puhas iseenesest. Minu Ottod vetikatablette ei söö. Toidan neid kurgiga, mida hoian sees 12-16 tundi, katsun neile ööseks selle sisse panna ning lõuna paiku või törts hiljem välja.

Küsiks arvamusi "Aquaball 45" filtri kohta, kas see jääb 30 liitrisele akvale natuke võimsaks? Ma pean silmas veevoolu. Kui ma tootega tutvusin, siis seal oli näha, et veesurvet saab reguleerida. Ottodele meeldib kiirevooluline vesi, seega tundub hea valik. Oma disainilt tundub ka palju parem. Samas ei taha ka nii, et kõige väiksema settinguga väga suurelt lainetama hakkab.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 01:42 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mai 31, 2011 09:36
Postitusi: 30
Asukoht: Pärnu
Aquaball on igati hea filter:vaikne,ökonoomne,igati reguleeritav,tõhus.Samas ega ta praeguse sisefiltri hädast oluliselt parem pole.Shvammid väga peenefraktsioonilised ja tahab tihedat loputamist.Filtreerimispinna juurdesaamiseks, tuleks ilmselt kambreid juurde osta,filtripallikeste jm.sarnase jaoks.See teeb väikese nano jaoks filtri ikka jälle kobakaks.Võiks nõu pidada AquaDisaini OÜ välisfiltri mõtte üle.Seal saab ilmselt ka eeskujusid nanode peal näha ja sobivat valida.Hinnavahe aquaballiga vast polegi väga suur.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 03:24 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 15, 2014 03:58
Postitusi: 185
Pildid: 4
Asukoht: Harjumaa
Minul on väiksemas, 30-liitrises akvas Aquaball 60 - sellel on kahe kambriga kujundus, ülemisse saab soovi korral panna kaasatulnud švammi asemele näiteks biopallid või filtrivati ja alumises on tavaline švamm.

Filter ise on vaikne ja voolutugevus reguleeritav. Mina kasutan flöödiga.

_________________
...


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 06:17 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2015 07:12
Postitusi: 8
Tänud vastuste eest! Eks tuleb eheimi aquaball ära osta, kõvasti kvaliteetsem kui aquaeli oma.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 10, 2015 09:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:roll: kindlasti on EHEIM parem aga kas kõvasti [-X parem kui AQUAEL- julgen kahelda...

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver