Märkasin sellist asja. Nimelt seda, et korralisest veevahetusest ainult ei piisa, tuleb ka korraliselt ja korralikult põhja sifoonida. Mina sifoonisin ligikauda aasta tehniliselt nii et võtsin ära ainult põhjas oleva hõljuva olluse. Tulemuseks oli see et pikas perspektiivis muutus akvapõhi hirm koledaks (vetikast määrdunuks) ja kasvama hakkas kõikjal habevetikas.
Hetkel sifoonin nii et surun sifooni täiesti läbi pinnase. Selliselt toimides on näha kui palju on ikka põhjas sodi ja saasta. Meeletud sõnniku kogused! Meil on 180L akvas vähe taimi (pole minust taimevana) ja samas on kalu kokku 26tk. Kalad suudavad lühikese ajaga ikka vägagi korralikult akvapõhja sõnnikuga üle laotada. Ainuüksi juba meie Ants suudab "junnimajanduses" kõiki teisi 25tk kala pika puuga seljatada. Sügav sifoonimine filtreerib põhjapinnast mis muutub väliselt puhtamaks (heledamad kivid) ja habevetikas seal songitud pinnases enam kasvada ei taha (pole toitaineid). See selleks.
Akvapõhja korralik (sügav) nädalane või üle nädalane sifoonimine on küll tõhus kuid siin on vähemalt minul tekkinud problemaatiline küsimus. Nimelt see et korralik põhja sifoonimine eemaldab akvast ligikaudu 60-70% vett sest see tegevus võtab aega. Seega ei saa siin juttugi olla mingist sujuvast ja kiirest 20-30% veevahetusest.
Kuidas teie akvaristid tõhusalt sifoonite ja kas teil ka kaob ära selle käigus nii suur vee %, on see veekadu üldse mingi probleem?