foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tegin kaanele tuulutuse
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 12:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Tegin kaanele tuulutuse kaanealusest liigsest niiskusest vabanemiseks. Ehk nüüd suvel ka temperatuuriga vähem muret... Niiskusega läks kiiresti, eks paista, mis temperatuurist saab...
vt. http://www.hot.ee/akvaariumihuvi/kaas.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 12:14 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Väga mõistlik samm. Ilmselt võiks see vidin ka mingi pisivoldiga pidevalt töötada, et vältida kondentsi teket ?

Ise olen suveti ajutiselt kasutanud standartseid 80*80mm ventikaid. Peaks ka midagi püsivamat looma... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 12:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Väike oht võib siin küll olla pinnalt hingavate kaladega - kui tekib tuuletõmme siis võivad nad külma saada, vähemalt väidavad mõned allikad seda (eriti labürintkalade puhul).
Valisid üsna pisikese ventika - mida suurem, seda vaiksemalt saaks käima panna; Sinu oma ilmselt öösel on ikka omajagu kuulda ka madala toitepinge korral. Samas on valik igati mõistetav, suure ventika jaoks sobivat kohta pole ju võtta.
Kuna mul on voodi vastu akvaariumi siis olen müra suhtes üsna tundlik, kaalun kuidas võimalikult vaikset tulemust saavutada. :roll:
Huvi pärast - millega põhjendati et alarõhu tekitamine pole hea? Üks võimalik põhjus mida ette kujutan on see et siis imetakse lisaõhku läbi pilude kuhu koguneb sel juhul tolm jms. Aga äkki oli veel midagi?


Viimati muutis Rein, Teisipäev Jaan 27, 2004 12:43, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 12:41 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
mul töötabki 3V peal pidevalt - kaanealune täiesti kuiv :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 01:06 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Jaan 19, 2004 01:06
Postitusi: 24
Asukoht: eesti
aga kas siis vee aurustumine ei teki liiga ruttu ? st et vesi ei kondenseeru tagasi ja jääb veerant ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 01:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Oot aga ma ei saa aru, mis halba sellel aurustumisel on, kui vesi kaane alla kinni jääb ? #-o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 02:09 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Olenevalt materjalidest või konstruktsioonist võib see vägagi halb olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 27, 2004 02:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Bon kirjutas:
Oot aga ma ei saa aru, mis halba sellel aurustumisel on, kui vesi kaane alla kinni jääb ? #-o


No minule näiteks ei meeldi et kaane all kõik vidinad on veepiiskadega kaetud - ehkki lamp peaks olema igapidi veekindel tekitab minus kerget kõhedust see et sinna kulgeb ikkagi 220V (kas keegi lahtisidestustrafot ka kasutab? Kavatsen endale hankida, mul radikas kohe akvaariumi kõrval nii et laks võib muidu valus tulla). Ka lambi klaasid ja kaaneks olev peegel lähevad uduseks, seega valgusviljakus kahaneb. Kui tahaksin kasutada automaatsöötjat siis sellele see niiskus kah kasuks ei tule. Materjalide valikul tuleb arvestada et ei kasutaks roostetavaid pulki (ntx lambi kinnituskruvid jms.) Jne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 12:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Nu minul peaks olema platsmassist tehtud kaas akval peal. Kas ma peaksin neid kaane peal olevaid ugukesi lahti hoidma, et vesi ära auraks ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Kui tuulutusest ja auramisest rääkida...

Ma sean kahtluse alla väite, et filtri tekitatav veevool pinnal tagab piisava hapnikurikastuse, kui akvaarium on aurumise vältimiseks kaetud klaasiga.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 09:37 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ise hoiad Juweli katuseluuke mõlemast otsast natuke irvakil - tekib piisav õhuringlus ja ka kondentsi ei teki.
Loomulikult ei kaeta akvaariumi hermeetiliselt ! :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 10:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Soobel kirjutas:
Kui tuulutusest ja auramisest rääkida...

Ma sean kahtluse alla väite, et filtri tekitatav veevool pinnal tagab piisava hapnikurikastuse, kui akvaarium on aurumise vältimiseks kaetud klaasiga.

Ma ei näe tegelikult vahet kas ta on kaetud klaasi, plastmassi või vineeeriga - hermeetiliselt kinni toppida ei tohiks teda nii ehk naa, samas kui mis iganes kaas peal on siis võib seal ikkagi kondensvett hakata tekkima. Tõsi, klaasi peal on kondensvee tekkimise tõnäosus suurem sest see sunnik kipub olema liiga hea soojusjuht - hakka või oma peeglile termoisolatsiooni peale kleepima.
Ventilaatori panekuks sobivat kohta pole kah kuigi mõnus leida, kõige efektsem oleks voolikuga õhujuga kaane alla suunata, paraku ei tea kust saada sobivat odavat ja vaikset ja väikest kompressorit. ;( Mingi õhuliigutamise aga ilmselt peab tegema...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 12:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Õhutamisest siis, et ühesõnaga peaks õhuavad olema siiski lahti? Ma siiani olen need augud kinni hoidnud ainult toitmise ajal korraks lahti teinud.
Et kui kondensvesi on olemas siis see on paha ? Mis muutused siis nagu toimuma hakkavad kui see kondensvesi olemas on . #-o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 01:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ta ei pruugigi otseselt paha olla. Aga teinekord ta sinder jookseb kapi taha natuke ja ka esiklaasi mööda jooksevad vahel paar niret - need aga kuivavad koledaks. Selline asi toimub vahel ka Juweli kaantega. Väiksed õhuavad peaks siiski olema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 28, 2004 07:55 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
Selge, veele ta ei ole kahjulik ja taimedel/kaladele samuti :)
Kui siis mööblile ...


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver