foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Rikkevoolu kaitse
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2005 09:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
********* < Teema poolitatud Reinu poolt >****************
Mul mingi väga vana aquael-i filter Fat-2, mis arvatavasti fan-ide eellane.
Nüüdseks töös olnud vaheaegadega juba 8 aastat vist. Ja vahel on tõesti tekkinud probleem filtri käimasaamisega. Siis teen nii, et puhun õhuvõtu august natuke, kui see ei aita, siis kontrollin, ega tigusid pole sisse roninud(mul need tornteod armastavad filtrit). Ja kord, kui miskit muud viga ei leidnud ja miski ei aidanud, siis võtsin selle pealmise kapsli või kaane ära ja panin voolu taha. Siis filter ainult surises, tiivik ringi ei käinud. Keerutasin siis kah tiivikut, algul vist valele poole, aga ühel hetkel läks käima ja siiani pole rohkem probleeme olnud. Kusjuures ei saanudki vastu näppe ega elektrilööki :)
Nii et tegelikult võib ka odav asi väga töökindel olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 19, 2005 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ei, elektrilööki sealt küll saama ei peaks , asi suudab ju töötada ka vee all. Mähis on üleni kompaundi valatud ja mitte lahti võetav.
Ka ei peaks tiivik näppudele ohtlik olema sest liikuma panev jõud on nõrk ja mitte terav.


PS: Elektriseadmete puhul ei tasu muidugi kunagi loota sellele et küllap on korralikult tehtud... mõni VÕIB vigane olla.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 08:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tegelikult suurim oht on vast toitekaabli poolel, kui selle isolatsioon on kuskilt viga saanud või lihtsalt läbi kulunud siis võib litaka saada küll. Seepärast mulle ei meeldigi akva juures mingid 220V pealt käivad asjad, lekkevoolu kaitse on äärmiselt teretulnud sellise koha peal. Tegelikult peakski minema otsima, mu endal kah senini veel pole (tehke minu sõnade, mitte tegude järgi ;) ).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mai 31, 2004 10:14
Postitusi: 279
Asukoht: Tartu
Mul sama filter varsti juba aasta tõrgeteta töötanud. Ainult mühiseb kõvemini, algul eriti ei kuulnudki. Kas on miskit kulunud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 10:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
pumbad tavaliselt topeltisolatsiooniga ja ilma maanduseta,
rikkevoolukaitsmest vähe abi kui just vett ära ei maanda?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 10:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kert kirjutas:
pumbad tavaliselt topeltisolatsiooniga ja ilma maanduseta,
rikkevoolukaitsmest vähe abi kui just vett ära ei maanda?

Kui ma ikka õieti asjast aru saan siis lekkevoolu kaitse mõõdab mõlemat haru (faas ja null) pidi kulgevat voolu ja kui need on erinevad siis lülitatakse elekter välja. Parandatagu kui asjast valesti aru saan, pole ise sellist omanud kuid kolleeg väitis et tal on kasutusel ja pidi täitsa toimima. Et neid olevat nii selliseid mis käivad elektrikilpi kui ka selliseid mille võid kasvõi laualambi taha istutada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 10:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 19, 2004 08:49
Postitusi: 45
Asukoht: Põlva
Rein kirjutas:
Kert kirjutas:
pumbad tavaliselt topeltisolatsiooniga ja ilma maanduseta,
rikkevoolukaitsmest vähe abi kui just vett ära ei maanda?

Kui ma ikka õieti asjast aru saan siis lekkevoolu kaitse mõõdab mõlemat haru (faas ja null) pidi kulgevat voolu ja kui need on erinevad siis lülitatakse elekter välja. Parandatagu kui asjast valesti aru saan, pole ise sellist omanud kuid kolleeg väitis et tal on kasutusel ja pidi täitsa toimima. Et neid olevat nii selliseid mis käivad elektrikilpi kui ka selliseid mille võid kasvõi laualambi taha istutada.

Kõik õige aga ta peab nei d saama võrrelda korpuse(maanduse) suhtes- siis toimib- niii et maandus peab kah olema muidu ta ei kaitse tühjagi.

_________________
240L / Hydor Prime 30 kanister/ Resun 100W+ Aquael 100W/ 2 X 30W valgust( üks spets taimede toru)/3 kirjut mollit,3xGuraami, 4xneoon,2x Skalaar, Platydoras costatus, Synodontis,2X Ancistrus/Cryptocoryne jm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 11:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
tampsp kirjutas:
Kõik õige aga ta peab nei d saama võrrelda korpuse(maanduse) suhtes- siis toimib- niii et maandus peab kah olema muidu ta ei kaitse tühjagi.

Oled Sa ikka päris kindel? Kui lõikad lambijuhtme ühe haru katki ja pistad testri vahele siis saad ju mõõta voolutugevust ilma maandust omamata. Kui lõikad teise juhtme haru kah katki ja pistad teise testri vahele siis ilmselt ka sellega saab mõõta voolutugevust. Ja kui nüüd lülitad lambi sisse ja märja käega võtad kinni lambipesa klemmist ning teisega ntx radikast et osa elektrit otse maasse juhtida siis ilmselt näitavad testrid erinevaid numbreid, kas pole? :)
Loodetavasti keegi ei ürita asja eksperimentaalselt kontrollida. :mrgreen:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 20, 2005 11:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
jahh, panin mõttega nati mööda, ohtlik olukord tekkib ikka maa ja faasi vahele ja selleest saab rikkevoolugakaitsmega piisava kaitse

NB! õige termin oleks ikka rikkevoolukaitse!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 21, 2005 11:21 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Rikkevoolukaitse koha pealt on Felchil õigus. Nende ehitust ja tööpõhimõtteid võib vaadata <>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 22, 2005 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Soovitan soojalt lisada oma akva voolusisendisse rikkevoolu kaitse! Miks - kallis ja tüütu ja ega midagi nagunii juhtu...
No vot ei tea aga räägiks oma kogemustest.
Mul on akva kaas puust, loomulikult saab ajuti vett, ka õhupump pritsib veidi. Kaane ääre küljes on lampide ballast-drosselid. Need on vanad, lekivad veidi (elektriliselt) suure kuumuse tõttu (vanadel ballastidel kipuvad tekkima lühiskeerud kuna traadi isolatsioon sulab ja see vaid kiirendab läbi põlemise potsessi jne jne).
Peale akva puhastamist kuivatasin lapiga põrandat ... ja pisike särakas pani lappi kiiremini liigutama! Puuliist, millel drosselid, oli märjaks saanud. Loomulikult rei mõju see kaladele sest nad on pidevalt ühe potensiaali all (keerukas ja tehniline aga... vaadake kõrgepingeliinidel - 220kV - istuvaid linde, ei sure ju), Olles ise teist "otsa"pidi läbi märja põranda maaga ühenduses, sai ergutust küll. Särtc oli nõrk aga VÕIB ju olla tugevam, nt. kivipõrandal jne.
Kas rikkevoolukaitse ikka on tarbetu?

PS. Plastkaas juhib sama hästi voolu, kui ta niiske on. Ja niiskust akvas juba jätkub!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 06, 2005 03:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 19, 2005 10:48
Postitusi: 1
Asukoht: Tallinn
Rikkevoolu kaitsem kasutamiseks ei pea olema PE juhti (kollaroheline, maakeeli maandus). Rikkevoolu kaitse mõõdab (nii nagu ühes postituses ülal mainitud) mõlemas juhtmes (faas ja neutraal) kulgevat voolu. Kui voolud võrdsed on kõik Ok. Juhul, kui kusagil on seadme isolatsioon riknenud ning osa voolu läheb teist teed (näiteks on akvaariumi raam või kaas sattunud potensiaali alla, kuid ülejäänud krempel nagu alus ja matid isoleerib ta siiski maast ning te panete käe vastu raami või kaant ja osa voolu kupatab siis läbi teie kere) tekkib kaitsmes n.ö voolude vahe. Juhul, kui see vahe ületab kaitsmepoolt ettenähtud suurust, lülitakse kaitse välja. Kui rikkevoolu kaitset ostate siis jälgige, mitu mA on rikkevool kaitseml (enamlevinud 10, 30, 100, 500mA).
Kui keegi arvab, et pannes rikkevoolu kaitse ei saa kunagi lahmakat :) siis eksib, see kaitse jätab teid ellu. 30mA on see ülemine piir mida inimene talub lühikest aega. Selle kaitsme ülesanne ongi ennem vool välja lülida, kui tarbija (inimene) :D seal otsas saba viskab.
Ise soovitaks akvaariumile max 10mA (ka sellepuhul on litakas tunda aga mitte nii hullusti kui 30mA puhul). Ehk on see jutuke kellelegi abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 12, 2006 04:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kas keegi on Tallinnas praegu müügil näinud rikkevoolukaitset mis käib pistikupesasse või siis on pikendusjuhtmes? Kuna on plaan tulevikus elukohta vahetada siis statsionaarset rikkevoolukaitset ei viitsiks paigaldada...


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver