foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Lasen oma akvaariumisse hetkel pärmimeetodil CO2-te. Kuid selleks mul veetud eraldi õhuvoolik ja pandud mullikivi akvasse. Kuid juba mitu korda on tekkinud mõte, et miks mitte CO2 otse välisfiltri äravoolu või tagasivoolu ühendada. Kui CO2 ühendada otse välisfiltri veevõttu, siis peaks filtris küll ja küll aega olema CO2 täielikuks lahustumiseks. Ainuke miinus - võib tekkida filtrisse üles gaasimull ja see filtri põrisema panna.
Teine võimalus mis mõtest läbi käinud on - ühendada süstla nõelaga otse filtrist tagasi akvasse minevale torule - nagu tilguti :) Kuid kas siis jõuab CO2 piisavalt lahustuda?

Ei soovi siin targutamist, et mis praegusel süsteemil viga on. On ja töötab, kuid alati võib ju uurida, kuidas teisiti teha.
Tahaks just kuulda, mida ma ideedest arvatakse. Miks nii ei võiks ühendada? Või järsku ongi hoopis selliseid lahendusi tehtud.

EDIT: Mõeldud - tehtud. Natuke välismaistes foorumites sobramist ja leidsin, et paljud ütlevad, et sellega on võimalik saavutada palju parem CO2 lahustumine vees. Seega ühendasin oma vooliku otse ühe välisfiltri veevõttu - loodame, et ei teki filtrisse õhumulli, sest see ainuke, mille eest hoiatati. Bakteri kolooniatele ei pidanud see eriti midagi tegema.
Keda huvitab, siis on mul hetkel 200L akva, sellele siis külge pandud pärmipudel - 5L kanister, kuhu korraga läheb sisse 1kg suhkurt ja 25g pärmi. Vaatame, kuidas toimib - kas paremini kui enne või mitte.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 06:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kasutad sa tavalist segu v tarretist?

Muidu tagasivoolule müüakse co2 vahejuppi ka netis, milles lahustuvus peaks hea olema. Endal pole nii, et praktigatõendeid pole. Aga mõttes on mõlkunud.


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 29, 2013 07:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Kasutan tavalist segu. Ei ole viitsinud tarretist veel teha - hakkasin sellega üldse alles ca 2 kuud tagasi tegelema, kuna suures akvas ei saanud kuidagi enam vetikale piiri.

Igatahes läks uus segu juba tööle - ja pidin ta siiski teise välisfiltri äravoolu ühendada. Esimesel tekib nagu näha impelleri juurde mingi suurem mulli koht ja sealt kostus vahest sellist võimsat põrinat ja siis tulid ka sissevoolust mulle, kuid üsna suured. (sellel pole ka flööti). Nüüd panin teise filtri taha, see tiba teise ehitusega - kuulda on vee sulinat, kuid muidu vaikne kõik ja flöödist tuleb sellist ilusat pisikeste mullidega vett.

Idee siis selles, et paremini CO2-te vette lahustada. Nii saab pärmi efektiivsemalt ma loodan ära kasutada :) Õhukiviga - tegelikult tulid suht suured mullid.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
CO2 lahustaja saab teha tavalisest kraanivee filtri korpusest mille paned filtri väljavoolu vahele
ei ole ise pärmiga mänginud aga problem võib tekkida kõikuva tasemega selle tõttu on tarretise variant stabiilsem
PS 5L saad juba puskarit hakata ajama :D

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mul läksid värsked õunamahlad käärima. Kuna need olid 2L pudelites sain need lihtsalt akvale taha ühendada. Lisasin veel sipa suhkrut ja sai ka pärast mullitamist kasutada :lol:


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 11:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
andrep kirjutas:
Mul läksid värsked õunamahlad käärima. Kuna need olid 2L pudelites sain need lihtsalt akvale taha ühendada. Lisasin veel sipa suhkrut ja sai ka pärast mullitamist kasutada :lol:


:lol:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 03:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Jaanat - kas mõtled seda? http://ehituseabc.ee/images/items/3595/ ... x800/1.jpg

Kuidas see paremini lahustada aitab? Ei mäleta, milline selle filtri siseehitus on.

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 04:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
viewtopic.php?p=106410#p106410


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 05:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Tänud - see selgitab asja
Samas vaatan, kuidas mõned nädalad mu enda lihtne lahendus töötab - CO2 voolik lihtsalt akvas filtri veevõtu avast sisse topitud ca 10cm sügavuselt

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 05:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Lihtsalt infoks leidin selle jubina ka üles, millega saab välisfiltiga ühendada.
selline vidin
Aga sinu oma on odavam lahendus ja arvan teeb sama töö. :)


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 05:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
andrep kirjutas:
Lihtsalt infoks leidin selle jubina ka üles, millega saab välisfiltiga ühendada.
selline vidin
Aga sinu oma on odavam lahendus ja arvan teeb sama töö. :)



Mul on see - teeb Co2 imepeenikesteks mullideks ja toimib hästi.

_________________
325 liitrit vett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Dets 30, 2013 07:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aatomik kirjutas:
Mul on see - teeb Co2 imepeenikesteks mullideks ja toimib hästi.

On see pärmiagregaadi või ballooni taga? Küsin seepärast, et paljud peent mulli tekitavad riistad ei toimi pärmiseguga, tahavad saada tiba kõrgemat survet.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 31, 2013 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Hea point...
Mul on balloon - pärmiga jamamine on tõeline tüütus minu arvates :)
Kuid Reinul vist õigus, see vidin vajab vist suuremat survet.

_________________
325 liitrit vett


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver