foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 02:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vabandan juba ette ära. Vaatasin foorumis ringi kuid ei leidnud antud teema kohta ammendavat vastust.

Sooviksin meie akva valgustusele (T8) juurde osta taimerit mida saaks ühendada vargapesaga kus paikneb akvavalgustus, välisfilter, soojenduspulk. Taimer võiks töötada igapäevaselt 24/7/365, teatud kindlal kellaajal lülituda sisse 6-9 tunniks ja seejärel välja lülituda.

Vaatasin netist et näiteks Oomipoes müüdi nii mehaanilisi kui digitaalseid taimereid:
Mehaanline taimer
Digitaalne nädalataimer
Digitaalne 10-programmi taimer
Kas ülalmainitud taimerite variandid sobiksid meie akvale.

Kas mehaanilise ja digitaalse taimeri valiku puhul on mingit erilist suurt vahet? :-k

Keegi siin eelnevalt omal ajal foorumis kirjutas et tal oli akvavalgustuse ja taimeri sättimisega probleeme. Nimelt ei töötanud taimer nii nagu vaja oleks vaid kõigest vilgutas kergelt akvatulesid ja oligi kõik.

Ma olen pea et juba 1-aasta 24/7/365 manuaalselt käpakil sisse ja välja lülitanud akvavalgustust. Kummardamise sport on küll kondikavale kasulik kuid ikkagi sooviks võimalusel olla mugavam. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 07:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Mul on sellised kasutuses, ostetud k-rautast. Pidevalt on kolm taimerit taga, ühe nendest olen 2 aasta jooksul välja vahetanud aga kuna nii odavad on siis pole nagu probleemi.

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 07:53 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Sobivad nad kõik, olen ise pruukinud nii digitaalseid kui mehaanilisi taimereid. Vahe on selles, et mehaaniline taimer elektrikatkestuse korral jääb seisma ning kui elekter tagasi tuleb, siis jätkab samast kohast kus seisma jäi, ehk siis elektrikatkestuse jagu jääb õigest ajast maha. Lisaks nad pole nii ehk naa kõige täpsemad, nii et aeg ajalt tuleb neil kellaaega korrigeerida. Ja lõpuks on see, et mehaanilisel taimeril on üks programm kõigi päevade jaoks, digitaalsel taimeril on võimalus kasvõi igaks päevaks erinev programm seada. Digitaalsetel taimeritel on enamasti varutoide elektrikatkestuse ajaks. Samas hetkel on mul just mehaanilised taimerid kasutusel.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 08:48 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Digitaimerid on kindlasti mugavamad kuid ka nemad ei ole teab mis täpsed. Paari nädalaga võib eksida mitu minutit aga ega see eriti sega kah.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 09:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 29, 2011 04:51
Postitusi: 28
Asukoht: Tallinn
Ise kasutan akvaariumitel ja terraariumil selliseid digitaalset taimereid: http://www.ebay.co.uk/itm/Digital-Timer ... 1c2ef5e533

Ühe sellise taimeriga saab 3 erinevat seadet juhtida, sinna sobivad erinevate pistikutega seadmed. Ühe seadme kohta saab päevas mitu lülitust teha. Viimase poole aastaga pole kell paigast läinud. Taimeri pisikupesa pead ainult ära vahetama EU vastu.


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 04:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Mine vaata Tallinnas Bauhaus'i, seal digitaalne nädalataimer odavam kui Oomipoes, et kindlasti alla 10 euro, kui mälu ei peta siis oli kuskil 6 euro kanti. Vot selline http://www.amazon.co.uk/REV-Ritter-Digital-timer-clock/dp/B000TFZ9JI


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 22, 2013 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan vastajaid.

Ostsin K-rauta'st mehaanilise taimeri REV Ritter 25010, mis maksis 2.85€ ja võimaldas sättimisi 30 min. täpsusega. Odavamad ~10€ digitaalsed taimerid olid kõik ära ostetud ja valida sai ainult kallimaid ~20€ taimereid. Helistasin eelnevalt K-rauta'sse ja telefoni teel anti mulle taimerite suhtes asjaliku infot. Hiljem soovisin taimerite suhtes poes asju veel täpsustada ja üle küsida. Küsitlesin kahte müüjat kuid kumbki nendest ei osanud mulle mitte midagi taimerite kohta ütelda (elektri osakonna spets oli kadunud), seega tuli oma peaga asju uurida ja ost sooritada.

Mehaanilise taimeri paikapanek võttis mul ikka aega ja nuputamist. Õpetus oli küll olemas kuid seal jäeti ütlemata et taimeri sättimisel tuleb algatuseks kõik lülitid fikseerida ülemisse asendisse ja soovitud kellaaja vahemik fikseerida lülititega alumisse asendisse. Antud ammendava info leidsin ma Interneti ühest vene keelsest portaalist (ainuke leitud koht) kus inimesed pusisid palehigis oma taimeri installatsiooniga.

Kui ma esmakordselt seda mehaanilist taimerit uurisin siis tekkis mul tunne et olen 100-aastane kes on kätte saanud Elion'i uue digibox'i kus on kaasas ainult ühe nupuga pult. Muidugi kui hiljem taimeri käima sain siis tundsin end jälle pisut nooremana. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Reede Dets 27, 2013 01:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Kes veel otsivad, siis neile infoks, et ntx Kristiine prismas oli mitmesuguseid digitaalseid taimereid hinnaga 9-12€, sai endalegi üks varutud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver