foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 07:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2007 10:17
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tere!
Mul selline mure - eheimi kanister ei hakka pärast puhastamist enam ise tööle.
Puhastamisel toimin nii:
1. Pistik vooluvõrgust välja
2. Kraanid kinni, kraanide osa maha, sulgurid lahti, kaaneosa maha, kast vannituppa.
3. Puhastan svammid, loputan biofiltri akvast väljatõmmatud vees, panen uuesti kokku, vajadusel uus svamm.
4. Kast kappi tagasi, kaas peale, kraanid lahti. Soliseb, vesi jookseb filtrisse.
5. Panen saba seina - ei kõssugi.

Kas tegin midagi valesti?

Seepeale olen iga kord kakkunud toruotsa akvaariumist välja ja sinna vett kallanud, näpp ette, akvasse tagasi ja uuele katsele. Kui ei läinud õnneks, siis järgmine round. Aga ära tüütab selline mängimine. Hästi järele mõeldes juhtus nii ka siis, kui filtri esimest korda käivitasin - instruktsiooni järgi oleks pidanud pärast kanistri täitumist veega hakkama pump seda ringi ajama, aga ilma täiendavate manipulatsioonideta (loe: toru täiendava veega täitmiseta) ta seda ei teinud.

Kuna mul esimene välisfilter, siis küllap ise rumal Aga ikkagi, targad inimesed, andke palun nõu!


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 09:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Minul küll JBL välisfilter kuid kas sul seal Eheim välisfiltril nö. mehaanilist veepumpamise nuppu pole? :-k

Teen nii nagu sinagi kirjeldasid ainult et peale välisfiltri puhastamist pumpan mehaaniliselt kanistri küljes oleva nupuga vee akvasse ja alles siis lülitan välisfiltri sisse.
Juhul kui puhastasid ära impelleri siis kontrolli kas ikka kinnitasid ja fikseerisid selle korralikult pesasse.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 25, 2013 09:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Juhend ütleb:
(20) Open the taps of the integrated double tap connector by shifting both levers to the ON position. Separate the output hose from the spray bar and suck strongly on the hose, to establish the syphon.
Ehk siis soovitatakse peale kraanide avamist väljavoolu vooliku otsast flööt (see aukudega toru, mis veevoolu hajutab) lahti võtta ja tugevalt imeda, et saada vesi voolama filtrisse.
(21) Tip: Alternatively use the EHEIM Universal Installation Kit 1 (order no. 4004300, diam. 12 mm)
(22) or the EHEIM suction device (order no. 4003540). The canister will then automatically fill up
with water.
Reconnect the hose to the spray bar.

Ehk siis alternatiivina soovitatakse kasutada EHEIM Universal Installation Kit 1-i või klistiiripumba sarnast Eheim spetsriista. Peale kanistri täitumist tuleks flööt tagasi panna.
Tegelikult on muidugi nii, et nagu iga kanisterfiltri, võib ka selle lihtsalt voolikust vett täis valada. Kraanivesi pole hea, küll aga akvaariumist võetud vesi.
Mõnedel teistel Eheimi kanisterfiltritel on täitmiseks spetsiaalne sisseehitatud pump, siis saab ka sellega - sellel mudelil see funktsionaalsus puudub. Samas kannuga akvast vett võtta ja voolikust sisse kallata pole ju ka keeruline ega teabmis tülikas, vanasti Resuni filtril valasin alati filtri kannuga vett täis, sai kiiremini kui tolle filtri seesmise pumba abil.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2013 12:11 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2007 10:17
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tänan vastajaid!

Rein, see torude täisvalamine ja imemine on esmakordse käivitamise teema, selle kadalipu olen juba läbi käinud :)
Minu eheimil ekstra veepumpamise nuppu ei ole. Teen põhimõtteliselt kõik nii, nagu youtube videos näidatakse (tänud viite eest!). Aga asi polegi selles, et vesi filtrisse ei jookseks. Kui kraanid avan, jookseb filter sifooni põhimõttel vett täis - filter ju akvaariumist madalamal. Kuna anum sulgub hermeetiliselt, jookseb filtris olnud õhk läbi flöödi välja. Nüüd käivitan pumba, mis peaks hakkama vett filtrist VÄLJA akvaariumisse pumpama, aga ei hakka.

Kui filtri hooldamiseks välja võtan, siis pärast stepsli eemaldamist olen sulgenud ka nii peale- kui äravoolukraanid, seega vesi jääb mõlemasse torusse sisse ja kui kraanid peavad (ja nad peavad, vett välja ei tilgu), peaks pumba käivitumisel vesi uuesti ringlema hakkama. ???
Kahtlustasin ka, tiivikut, aga kui korraks kaane pealt ära võtsin ja pumba kuivalt sisse lülitasin, käis tiivik ringi küll. Olen täiesti nõutu #-o Youtube videos ka näitab, et filter vett täis, kraanid lahti, saba seina ja ennäe! Käivituski! Aga mul mitte : - (


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2013 09:47 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
EHEIM pro 1 seeria filtrite käivitamine enamuses õnnestub, vahel vaja jamada. Esimeseks sümptomiks et tuleb asjaga jamada on see kui voolikute ühendamisel filtriga kostub filtrisse voolava vee solinat - see tähendab, et filtris on liiga palju õhuruumi ja pump ei käivitu ning tuleb kasutada filtri sundtäitmist.
Natuke ka teooriast:
Tsiteeri:
Kui kraanid avan, jookseb filter sifooni põhimõttel vett täis - filter ju akvaariumist madalamal. Kuna anum sulgub hermeetiliselt, jookseb filtris olnud õhk läbi flöödi välja.

Kas enne seda tegevust tühjendasid flöödi toru veest? Sest tühjendamata toru kraani avamisel jookseb ka sealt "vastas suunas" vesi filtrisse ja tekib õhukott. Kui Sa teed kõike täpselt nagu kirjeldasid siis tekkiv õhukott on üpriski suur ja filtri pump ise sellest õhu hulgast filtris jagu ei saa.
Sinu kirjeldusest jääb silma 2 tegevust mida ma teeksin teistmoodi. Filtri lahtiühendamisel võtaks filtri küljest lahti ainult kraanide osa ja viiks kanistri koos kaanega pesusse. Teiseks paneks filtri kokku (ka kaaneosa peale) vannitoas/pesuruumis ning seejärel täidaks sealsamas pesuruumis filtri veega kuni vesi hakkab sisse/väljavoolu avadest välja tulema ning alles seejärel viiks filtri akva juurde ja ühendaks kraanide osa filtri külge ja käivitaks filtri. Selliselt toimides peaks 98% juhtudest filter käivituma ilma tõrgeteta.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 26, 2013 08:01 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mai 26, 2007 10:17
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Asi siis nii vist ongi, nagu mx kirjutab - tekib õhukott, mida pump ise eest ära lükata ei jõua. Minu viga siis oli selles, et ma selle õhu sinna kopsikusse üldse jätsin ja lootsin filtri isetäitumisel ka selle ise(õhust)tühjenemisele. Tänud näpunäite eest! Tervet filtrit koos mootoriga ei ole vannituppa viinud sellepärast, et mul natuke kehva paigutus - juhe läheb läbi kapi tagaseina akvaariumi taga olevasse pistikusse ja seda sealt kätte saada ja tagasi panna igakord tülikas. Aga pikendusjuhtme kasutamine lahendaks probleemi, pikendusjuhe kappi kanistri kõrvale, stepsel läbi tagaseina pistikusse ja asi lahendatud. Filtri saab siis kogu kupatusega (kraanid muidugi välja arvatud) kapist kätte ja vanniminek!

Tänud kõigile kaasamõtlemise eest ja tervisi nii teile, teie kaladele kui ka muule akvastufile!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 18, 2013 07:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Väike lisa turvasoovitus pikendusjuhtme pistikutega on, et kinnita see kapis kuhugi kõrgemale mitte filtri kõrvale maha. Välisfiltri lekke korral võib juhtuda muidu ka halvemal juhul fataalne õnnetus ning jääda voolu alla...

Tiinaise kirjutas:
Asi siis nii vist ongi, nagu mx kirjutab - tekib õhukott, mida pump ise eest ära lükata ei jõua. Minu viga siis oli selles, et ma selle õhu sinna kopsikusse üldse jätsin ja lootsin filtri isetäitumisel ka selle ise(õhust)tühjenemisele. Tänud näpunäite eest! Tervet filtrit koos mootoriga ei ole vannituppa viinud sellepärast, et mul natuke kehva paigutus - juhe läheb läbi kapi tagaseina akvaariumi taga olevasse pistikusse ja seda sealt kätte saada ja tagasi panna igakord tülikas. Aga pikendusjuhtme kasutamine lahendaks probleemi, pikendusjuhe kappi kanistri kõrvale, stepsel läbi tagaseina pistikusse ja asi lahendatud. Filtri saab siis kogu kupatusega (kraanid muidugi välja arvatud) kapist kätte ja vanniminek!

Tänud kõigile kaasamõtlemise eest ja tervisi nii teile, teie kaladele kui ka muule akvastufile!

_________________
400l vett, ports kalu ning ohtralt taimi


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 12:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tegelikult ma isegi imestan et selle Eheim välisfiltriga on nii palju on võimlemist. Peaks olema nagu "kõva klassi" bränd. Peetakse ju JBL'ist palju paremaks ja proffimaks.

JBL välisfitlri puhul vähemalt see hea et kanistri küljes on mehaaniline veepumpamise nupp, tõhus ja lollikindel. Tavaliselt kui välisfiltri puhastan, nupuga manuaalselt vee sisse pumpan ja vooluvõrku lülitan siis kõik matsust töötab. Kuigi mingi osa öhku jääb algselt ikkagi välisfiltri kanistrisse või siis sisaldab värske vesi palju õhuosakesi ja aeg ajalt viskab kerge mulli sahinaga vett akvasse. Ma pole lasknud sellest mullikohinast end häirida sest järgmiseks hommikuks on akvast ja kanistrist kogu õhk välja haihtunud.

Loodan et kogu Eheim välisfiltrite klass pole selline, katsumuste rikas. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 08:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eheimil on lihtsalt mitu erinevas hinnaklassis filtrite seeriat. Kui ostad Aurise, ei maksa oodata Lexuse džiibi kasutuskogemust - mis siis, et tootjaks mõlemal Toyota. ;)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 19, 2013 08:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Peale puhastamist täidan alati kanistri veega ja alles siis üritan "käivitada". Poleks selle pealegi tulnud, et ka tühjalt proovida - nii pump tõesti ei jõua.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver