foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 03, 2013 02:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kas vastab tõele väide et JBL CristalProfi e1501 greenline välisfiltri väljavoolu piiramine poole või üle poole võrra võib rikkuda välisfiltri? :-k

Juhul kui see on nii siis on see fakt minu jaoks täielik üllatus. Ka ei märganud ma koheselt sellealast infot kusagilt lugeda. Saan siis aru nii et kui ma näiteks piiran kangist välisfiltri väljavoolu 50% võrra siis panen välisfiltri "ohutsooni" ja kui piiran sealt edasi 60-80% siis on välisfilter juba SOS staadiumis. :shock:

Tekib küsimus et milleks sellele JBL välisfiltri väljavoolu kangile sellise suure amplituudiga regulatsiooni võimalus. JBL peaks ju selle turvanõude eest hoolitsema et akvarist nö. oma välisfiltrit tuunides seadeldist sisse ei kõrvetaks. Akvaristil ei tohiks tekkida mitte mingit võimalust oma "välisfiltrit overclock'ida".

Antud välisfilter on võimas ja max. väljavooluga tekitab see filter 180l akvasse korraliku vesipüksi. Seega ei jäägi muud võimalust kui hakata tuunima välisfiltri väljavoolu kangist veesurvet 50-60% peale. Siis jõuaksid kalad teatud akvatsoonides ka ringi ujuda. Muidu peab kalake nii mõneski akvakohas olema täielik Johnny Weissmüller. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 03, 2013 01:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: eks see vee hulga kiirus suhteline jah, isegi nanole mõeldud sisefilter-400L-tunnis tekitab minu 180L korraliku vee tsirkulatsiooni.
Mis siis veel rääkida võimsusest 1400L tunnis :shock:
Alguses plaanisin kah sama filtrit osta aga tänu võimaluste puudumisele jäigi ajutine lahendus alaliseks :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 03, 2013 02:00 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
Kas vastab tõele väide et JBL CristalProfi e1501 greenline välisfiltri väljavoolu piiramine poole või üle poole võrra võib rikkuda välisfiltri? :-k

JBL CristalProfi e1501 greenline kasutusjuhend ütleb:
6 Regulating water flow
The water flow can be regulated by the stopcock labelled OUT if required. The further the lever is turned away from the “OPEN” mark, the less water is pumped by the filter. The lever opposite should never be used to regulate flow!
Important: Reducing capacity by more than half should be avoided for the following reasons: running noise may increase, the service life of the rotor may be shortened and the cooling required when the pump head is in operation is no longer safely guaranteed.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 19, 2013 08:58 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2005 09:47
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn
Olen siin huviga teemat jälginud, endal on 300l akvaariumis 13 aastat korralikult töötanud Eheim 2026, hiljuti tuli vahetada kaanetihend, väljavoolu olen piiranud poole väiksemaks max võimsusest ja pole küll täheldanud, et see filtri mootorile halvasti mõjuks. Vaatan nüüd võimalikku asendust ja kuna bioloogiliseks puhatuseks võiks materjali rohkem sisse mahtuda siis JBL CristalProfi e1501 tundub asjalik valik olevat aga eelnevaid kirjutisi lugedes jääb kahtlus kas veevool liiga tugevaks ei jää, mul akvaariumis taimed ja nt. guraamid kellele tugev veevool ei pruugi meeldida?


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 19, 2013 05:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Arnold, kui sul on 300L akva ja sa soovid välja vahetada vana välisfiltrit siis ei näe mina küll mitte mingit takistust ega põhjust miks mitte osta 12 liitrise mahuga JBL CristalProfi e1501 greenline välisfiltrit. Esiteks soodsa hinna, hea kvaliteedi ja -tööjõudlusega. Nii mõnegi teise välisfiltri analoogsete tehniliste näitajate eest tuleks sul kõva raha välja käia.

Kogemusest võin ütelda et seda JBL välisfiltrit saab eduliselt täiesti kasutada 180L akva juures. Alguses nõuab küll 180L akvas sättimist ja katsetamist. Kuid 300L akva jaoks täiesti ideaalne välisfilter. Nii arvan mina. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 19, 2013 05:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 15, 2005 09:47
Postitusi: 14
Asukoht: Tallinn
Tänud vastamast, tundub jah see JBL e1501 hinna ja kvaliteedi poolest kõige parem valik olema kahju, et sellele mudelile hetkel 'kalakeses' soodupakkumist pole:)


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 19, 2013 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kui oled Kalakese klient siis ehk antakse sellest välisfiltri summast 5% alla. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 23, 2013 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
180L akval EHEIM 2028 1050 L/h oli kah alguses keeris akvaariumis aga kui taimed ja suuremaks kasvasid ja bakterikoloonia sinna tekkis (loe filter rohkem täis läks) siis vool vähenes märgatavalt
Ise olen puhastanud seda aastas 2 korda kuigi mitte ummistumise pärast (mingi haigus oli)
Mingi filtril oleva näidiku järgi töötab filter poole võimsusega (kui palju seda usaldada saab ei oska ütelda)
Filtri puhastamine seda paremaks ei teinud. Kahtlustan et torud natike lössi ja umbsemaks läinud.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 12:34 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Minul on JBL 1501.Alguses tundus küll,et jube tugev keeris tekkib,sellest aitas välja flööt.Panin filtrisse ka nn makaronid ja bio pallid ja juba mõne kuu pärast jäi filtri surve täiesti kõlblikuks. JBL filtrit tuleb ikka korra poole aasta tagant kindlasti puhastada muidu jääb väga nõrgaks.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 26, 2013 01:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
JBL CristalProfi e1501 greenline'ga ostsin kaasa 2x biopalle ja 1x makarone (või olid need kaasas? ei mäleta enam). Välisfiltri väljavool oli alguses tõesti tugev, tõhusaks vee regulatsiooniks oli vaja kaasasolevat pikka flööti, veevoolu suunamist ja väljavoolu optimeerimist. 180L akvale sobib antud välisfilter suurepäraselt. Hea on see et välisfiltri vee filtratsioon on väga hea, vesi on puhas ja selge. Akva komplektis kaasasolev Eheim sisefilter sellise puhtuse ja selguse tekitamisega hakkama ei saanud.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 27, 2013 04:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Minul teeb väga hea töö ära 240l e901


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver