foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 03:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
JBL CristalProfi e1501 greenline välisfilter on töötanud 3 nädalat ning juba on sisse- ja väljavoolu torud seestpoolt kaetud mingi rohelise ollusega. Kohati on see torusisene roheline ollus kaetud tihedamate täpikeste kolooniatega.

Kui kiiresti ajaliselt need välisfiltri torud ummistuvad, millal peaks hakkama neid torusid ja välisfiltrit puhastama? :-k
Kuidas saan ma aru olukorrast kui välisfilter ja torud on ummistunud (heli, töömüra jms).

Välisfilter ja selle ühendused on hetkel hästi fikseeritud ja vettpidavad. Kui nüüd peaks tihedamalt hakkama neid sisse- ja väljavoolu torusid fiksaatoritest lahti ühendama ning puhastama siis oleks see suht nutuse perspektiiviga. Eeldan et ega need välisfiltri plastist torude fiksaatorid pole selleks pidevaks lahtivõtmise tegevuseks ette nähtud. Tihe torude lahti ja kinni kruttimine puhastuseks amortiseeriks lõpuks välisfiltri plastist ühendused.

Kuidas akvaristidel on selle välisfiltri, torude ummistumise ja puhastamisega. Kujutan ette et kui akvas on suured kalad kes rohkem läbustavad siis välisfiltri torud ummistuvad astronoomilise kiirusega. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 03:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
mida kauem sa ei puhasta filter seda parem... filtris elavad kasulikud bakterid ja kui hakkad seda puhastama peske korvide sisu akvaariumi veega. torud sa võid iga päev puhastada :)

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 06:48 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Minu kogemus on selline, et esimesel aastal need torud "määrduvad" kiiremini. Igal juhul mina sain aru veevoolu tugevusest, et torude läbivus on vähenenud. Siis puhastasin ja surve tõusis.
Need kinnitused, ehk siis kruvid on päris head. Kui torumaterjal tundub vananenud, siis napsasin otsast väikse osa ära ja keerasin uue pinge alla. Seni ei ole midagi juhtunud. Aga ma alles algaja ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 03, 2013 07:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
JBL voolikud pole veel 3 aastaga umbe läinud,aga vetikat kasvab küll pisut torus.Kui tundub,et vett tuleb liiga väikese survega,siis puhasta oma filter seest ära ja tavaliselt aitab sellest.Kui ise survet maha pole võtnud,peaks need voolikud pikalt töökorras olema.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 04, 2013 01:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan kõiki kes vastasid ja vastavad.

Mul on hetkel nii et vee väljavool mullitaja otsal on kergelt piiratud. Maksimumis ei saanud seda väljavoolu hoida sest tekitas 180l akvas tõelise vesipüksi.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 04, 2013 07:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Torud ja eriti kraanid ummistuvad välisfiltril tõesti liiga kiiresti. Miks, ma ei tea kuid vaatamata sissevoolu ees olevale švammijupile kasvavad torud umbes kuuga paksult rohelist löga täis ja veesurve langeb. Tuleb puhastada...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 05, 2013 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Milline viis on kõige lihtsam ja tõhusam välisfiltri torude puhastamiseks?

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 05, 2013 07:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
ertserts kirjutas:
Milline viis on kõige lihtsam ja tõhusam välisfiltri torude puhastamiseks?

Spetsiaalne voolikuhari. Neid on mitut moodi, tavaline on selline nagu tamiili otsa pistetud väike pudelihari. Ise eelistan pika tugevast traadist varrega harja, mille harjaosa on samuti nagu väike pudelihari. Neid on saadaval erinevas mõõdus, tuleb vailida oma voolikute jaoks sobiv.
Nagu Felch juba vihjas, võivad mõnel filtril eriti hästi ummistuda kraaniid. Minu eelmisel kanisterfiltril olid kraanid just esimesed puhastamist vajavad osad.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver