foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 16, 2013 12:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Lugesin foorumit ja sattusin akva termomeetri lühikese arutluse peale.

Kas tõesti on võimalik et klaastermomeeter võib mingil põhjusel akvas puruneda? :-k
Ausalt tunnistades poleks ma ise koheselt sellele purunemise mõttele tulnudki. Ja mina sinisilm arvasin et kõik akvade termokad on nö. "unbreakable" tehnoloogiaga.

Neid termomeetri variante peaks olema mitmeid: tavaline punase ollusega klaastermomeeter (puruneb), kleepstermomeeter (kehv ja vale näit), digitermomeeter (patareidega jamamine).

Mul oli MP100 akva stardikomplektiga kaasas iminapakesega klaastermomeeter (kasutan). Kas see ongi see kergesti purunev termoka nikerdis mille purunemise käigus tuleks kogu akva põhjapinnas välja vahetada (aega nõudev jubedus)?

Nii et piisab siis klaastermoka iminapa väsimisest või lahtitulemisest, suurema kala jõulisest vastu ujumisest või akva puhastustööde käigus kogemata käega löögist et termoka klaasipuru mööda akvat laiali kanduks.

Vahest oleks siis hoopiski mõtekas akvasse osta purunemiskindel termokas. Kas keegi kasutab selliseid ja milliseid purunemiskindlaid termokaid (nt. klaas, plastik) on olemas. Ma vahest mõtlen liiga naivistlikult kuid minu arvates ei tohiks akvaristikas purunevaid klaastermokaid üldse müüa. Selline müük peaks olema keelustatud. Isegi enamus inimestest ei kasuta enam purunevaid kraadiklaase. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Viimati muutis ertserts, Neljapäev Mai 16, 2013 12:36, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 16, 2013 12:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
noh nii kergelt see termomeeter nüüd küll ei purune. Ainult sina ise saad seda oma tegevusega lõhkuda!
Sama kehtib ka soojenduspulga kohta mis on kah enamuses klaasist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 16, 2013 01:36 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Meil käis üks külaline lapsega ja laps suutis mõne minuti jooksul ,mis ma kohvi tegin, puhastusmagnetiga akvaariumi ära kraapida ja termomeetri ära lõhkuda.Tundub,et see kollane peenike pulk on parem,sest katki minekul erilisi kilde ei tuvastanud.Seevastu jäme klaasist termomeeter mis MP kastidel kaasas on,ajas kilde ikka väga palju.
Pole lapsekindlat kraadi veel saanud.Anna teada kui leiad.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 16, 2013 01:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kui te kardate purunemist, siis soovitaks digitaalset termomeetrit.
Midagi sarnast nagu see

Endal on mõlemad ja ei ole mina neid klaasist puruks saanud. On maha kukkunud ja terveks jäänud.
Esimese soojenduse lasin küll pilbasteks, sest veevahetuse ajal unustasin tööle ja kuna ta jäi õhu kätte siis kuumenes üle ja uue vee lisamisel oli liiga kiire jahtumine ja kildudeks ta oligi. Muidugi vedas mul, sest soojenduspulk oli mul plastikkaitse sees, et kalad ligi ei saaks, seega ei lendanud mul killud akvasse laiali.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 04:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan kõiki kes vastasid ja vastavad.

Kui nii siit kui sealt lugeda siis kõigele vaatamata õnnestub kas akvaristidel või asjasse mittepuutuvatel isikutel akvas klaasist termomeetreid lõhkuda. Ja kui juba katki siis akva sisustusest ja kaladest tühjaks ning uuesti alustamine. Mõtlemisaine.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 07:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: minu akvas ka klaasist punase vedelikuga nõuka ajast (anno 1983 )umbes ja on mul igas akvas temperatuuri näidanud - väga täpne ja asjalik skaala lausa poolekraadiste kriipsudega....kui ilusti hoida siis peab avastu ka ca 30 aastat :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 08:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Enda klaasist pulktermomeetri sain puruks nii, et jätsin akva kolimise ajal koos vähese veegal akvasse ja loksus ilmselt vastu küljeklaasi puruks. Ega ta väga kergesti katki lähe, aga kui see juhtub, on jama palju.
Kleepstermomeetreid kritiseeritakse ebatäpsuse pärast, aga ega see nii hull ka pole - saab ju täpsema termomeetriga üle kontrollida, kas ja kui siis kui palju eksib. Mulle sattunud eksemplarid pole küll märkimisväärselt eksinud. Samas on päris mugav kasutada.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver