foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 05:31 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Siin foorumis on korduvalt juttu olnud UPSide sobivusest/sobimatusest filtri käigushoidmiseks voolukatkestuse korral. Mõtlesin, et ehk on kellelgi minu kogemusest kasu.

Filter JBL CristalProfi e1501 greenline ja akvaariumi Juwel Rekord 96 sisefilter töötavad UPSidega APC Back-UPS RS 500VA ja 800VA täiesti normaalselt.

Mõlemad hoidsid CristalProfit üleval pisut alla 3,5 tunni. 800VA on 5 aastat vana, 500VA UPSil sai aga aku paar kuud tagasi välja vahetatud, seepärast arvatavasti ongi akude mahtuvus enam-vähem sama.

Kuna voolukatkestuse pikkuseks lubati 6 tundi, panin filtrid taimeriga tööle režiimis 0,5 tundi sees - 0,5 tundi väljas. Kogu muu tehnika oli välja lülitatud.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 15, 2013 03:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
AA, ma olen isegi sellele ups'i asjale mõtelnud. Ostsin hiljuti endale välisfiltri JBL CristalProfi e1501 GreenLine.

Huvitav kui paljud akvaristid kasutavad filtrite otsas UPS'e, kui paljusid on see ups päästnud ja kui paljud on hävinud oma akvades ainuüksi sellepärast et ups'i ealeski ei kasuta? :-k

Voolukatkestuse tulemusena võib hävida nii kalades kui ära rikkuda oma filtri.
Tegelikult ma ei tahaks kuuldagi variandist et olen ilma elektrita 6-8h või veelgi rohkem. :shock:

<<< edit: kustutatud teemasse mittepuutuv tekst, tommike>>>

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 16, 2013 08:27 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Minu arvates on UPS'ide ainsaks eeliseks see et nad on väljanägemiselt ilusad ja kompaktsed, muud head ei oska küll nende asjapulkade kohta öelda.
Tunduvalt paremaks lahenduseks pakuks hoopis kombinatsiooni täissiinus inverterist ja (suurema mahtuvusega) auto akust. Ainult filtrit peaks see lahendus töös hoidma päris mitu ööpäeva.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 17, 2013 03:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tommike, tänan sind et minu kommentaare redigeerid ja ma vabandan et kirjutan akvarist.ee portaali tüütult pikki ning segaselt läbustavaid jutukesi.

Mina piiritult naiivne inimene mõtlesin et "Tehnika" alamsektsiooni moderaatorid on Rein ja Felch. Kui nemad oleks seda teinud siis ma lepiksin sellega. :)

Aga samas mõtlen ma sellele et moderaatorid peavadki minusuguseid "sõnalaiutajaid" korrale kutsuma ja kärbetega suunama. Ma üritan edaspidi teemas püsida.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 11:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
[quote="AA"]......

Kuna voolukatkestuse pikkuseks lubati 6 tundi, panin filtrid taimeriga tööle režiimis 0,5 tundi sees - 0,5 tundi väljas. Kogu muu tehnika oli välja lülitatud.[/quote]

Miks sellises režiimis :roll:

Kunagi koolis õpetati, et kõige suurem voolutugevus on just käivitamise hetkel.......

edu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 19, 2013 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Hetkel just väljas müristab ja välgutab ning minu mõtted liiguvad vägisi elektrikatkesutsele ja UPS'ile. :lol:

Ega eriti ei sooviks küll et uus välisfilter saaks mingi elektrimatsu.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 20, 2013 08:02 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Voolutugevus on suurim sisselülitamisel elektripirnide puhul (külma hõõgniidi takistus isegi kuni 29* väiksem kui kuumalt, seepärast nad just nupule vajutamisel läbi lähevadki). Muude asjadega...on omad jamad aga nii hull just pole.
Kui UPS ka välgu puhul miskit ära kaitseb siis seda oma elu hinnaga !


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver