foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 06:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Mure selline: lasin co2 ballooni AGA-s uuest täita, võtsin spiraalse mulliredeli klotsideks ja pesin puhtaks. Panin kõik kokku, ühendasin voolikud, avasin ventiilid ja ei midagi. Ei ühtegi mulli.
Tagasivooluklapp on voolikul ka.
Mis siis nüüd tegema peaks? :-k

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 06:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
Tagasivooluklapp valetpidi pole?
keera ballooni kraanid kinni, võta voolik otsast ja puhu, kas siis õhk liigub?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 06:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Võtsin voolikud tagant ja puhusin. Tagasivooluklapp on kurja juur. Õigest otsast kõigest jõust tagasivooluklapi toru otsast sisse puhudes miiidagi nagu tuli läbi. Peab vist poodi külastama ja uue ostma.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Mina juhtusin omale samamoodi mingid väga viletsad tagasivoolu klapid soetama. Kompressor ei jaksanud ühtegi mulli läbi puhuda ja klapp ei olnud valet pidi ühendatud :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 09:02 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Ostsin uue tagasivooluklapi - ikka ei midagi. Panin vooliku otse ballooni taha - ikka ei midagi. Nii et siis viga balloonis? Täideti, aga tegelikult ei täidetud ja balloon tühi? Või kahtlustada peenhäälestusventiili?
Mis siis nüüd teha? :?

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 09:34 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kas puhudes nüüd tuleb mull läbi ? Kas balloon on ikka raskem kui enne (täitmisel peab kaal suurenema, seda saab lausa tavakaaluga mõõta ja olen Tipi vetikaprojekti raames kunagi mõõtnud ka) ?
Ventiili täiesti lahti keeramisel võiks minu meelest mingit sisinat kuulda olla ja gaasi voolu tunda olla. Kui midagi ei tunne, on sisu suhtes pisuke kahtlus küll.

Felch, asjatundmatu CO2 suhtes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 09:45 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Felch kirjutas:
Kas puhudes nüüd tuleb mull läbi ? Kas balloon on ikka raskem kui enne (täitmisel peab kaal suurenema, seda saab lausa tavakaaluga mõõta ja olen Tipi vetikaprojekti raames kunagi mõõtnud ka) ?
Ventiili täiesti lahti keeramisel võiks minu meelest mingit sisinat kuulda olla ja gaasi voolu tunda olla. Kui midagi ei tunne, on sisu suhtes pisuke kahtlus küll.

Felch, asjatundmatu CO2 suhtes.


Vooliku otsast puhudes tuleb mulle nagu muiste.
Balloon raskem? Hmm. Vist on, aga samas, mitte eriti, st oluliselt raskem ei ole. See balloon on niikuinii paras pomm ja kilo siia-sinna ma vist ei saaks aru. :oops:
Võtsin pisikese jupi voolikut ja pistsin ballooni otsa. Teise otsa pistsin veekannu sisse. Keerasin ballooni kõik kraanid lahti ja ei mingit mulli.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Viimati muutis poolkuu, Reede Aug 24, 2012 10:07, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 23, 2012 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 18, 2007 12:41
Postitusi: 212
Asukoht: Tallinn, Mustamäe, 5096117
ilmselt kuskilt lekib või reduktor otsas, võimalus alati tuima näoga aga'sse minna ja öelda, et ennem töötas ja nüüd mitte :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 24, 2012 03:22 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Käisin lõpuks heixeri juures ja selgus, et vesi oli reduktoris sees ja miskid asjad ära oksüdeerinud. Ühesõnaga - korda sai. :D

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver