foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Juwel sisefiltri kast
PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2012 02:58 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 26, 2008 12:35
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Kas Juweli sisefiltri kasti saab sedasi eemaldada, et terveks ka jääb?
Tahaks korralikult kogu kasti seest ära puhastada ja samuti klaasi selle kasti tagant ära puhastada.

Tundub, et seal elab kena vetikas sees, kuna olen proovinud kõiki vigureid juba mitu kuud ja vetika vohamisest kuidagi lahti ei saa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2012 03:17 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Töötavast akvast saab seda "kasti" eemaldada küll aga probleem on selles et tagasi teda enam ei saa. "Kast" on silikooniga liimitud klaasi külge - eemaldamiseks pead lihtsalt õhukese teraga noaga silikooni läbi lõikama ja käes ta ongi. Aga vee sees tagasi liimida on seda praktiliselt suht võimatu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2012 03:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 26, 2008 12:35
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Vetikaga võitluse nimel olen valmis ka akvaariumi tühjaks tegema, et seda kasti kätte saada. Mis silikooni kasutada, et pärast tagasi panna? Midagi sellist, mis kalu ära ei mürgitaks.


Üles
 Teema pealkiri: Juwel filter
PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2012 04:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Mina ostsin 4 suurt iminappa, puurisin korpusesse augud ja rippus päris hästi. Hea oli asja juures veel see, et filtri sai kogu täiega välja võtta, kui see suuremat kasimist vajas. Aja möödudes hakkasid iminapad väsima ja siis tuli põhjakruusa ja filtri korpuse vahele paraja kõrgusega kivi panna.
Edu,
I.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2012 05:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Kas nii ei saa, et ei kinnitagi millegagi, vaid tekitab lihtsalt mingi kivi või lillepoti sinna kasti alla?

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 13, 2012 08:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
Kasti lahtsaamiseks on kõige parem üks uue teraga vaibanuga. Kui asja mitte väga tõsiselt võtta, siis suuremast kirjaklambrist saaks ehk mingi sellise konksu aretada, et filter lihsalt akva serva külge riputada. Ilma selle filtrita on akvaarium tunduvalt kenam, et võib tekkida välisfiltri soetamise mõte :) .

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 15, 2012 10:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 26, 2008 12:35
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Okei, ma lisan siia ka foto oma vetikast, mis on mind täiesti hulluks ajanud juba.
Fotol olev olukord tekib akvaariumis ca 2-3 nädalaga pärast puhastust.

Siin siis foto

Muide, mitu head aastat oli akvaarium kristallselge, aga mingi hetk, ilma mingi erilise põhjuseta hakkas vetikas vohama.

Olen puhastanud korralikult akvaariumi ja seejärel teinud nädalase pimendusperioodi, kalu toitmata. Vetikas tuli tagasi.

Olen proovinud erinevaid poes soovitatud vahendeid (keemiat). Vetikas tuli tagasi.

Olen teinud paar korda akvaariumi täiesti kuivaks, vahetanud kruusa, pesnud seest kõik klaasid puhtaks. Vetikas tuli tagasi.

Ainuke asi, mida ma väga korralikult pesta pole saanud (ümbert ikka ja seest ka svammiga, aga ruumi on seal väga vähe korralikuks pesuks), ongi see filtrikast ja sellest ka see teema ajendatud. Aga kui see ka ei aita, siis mina enam ei tea...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 15, 2012 10:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 02, 2008 03:09
Postitusi: 250
Asukoht: Tallinn
Ega see filtri tagant puhastamine kah vast ei aita.
Proovi ikka leida selle vetika tekkimise põhjus.
Omal tekkis taoline vetikas põhjas kui kasvatasin madalaid taimi hulgim kattis enamasti taimede ümrust.Aitas mind taimede kärpimine ja veevoolu suurendamine põhjas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 15, 2012 10:06 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Ma jäin mõtlema, et prooviks vetikaprobleemile vaadata sellest küljest, et miks see vetikas üldse nii hästi kasvab. Teemaalgataja on kasutanud pm kõiki variante vetikast lahtisaamiseks, kusjuures edukalt, aga see tuleb uuesti.
Aga miks tuleb? Mingid vetikaalged on igas akvas, aga enamasti ei tule vetikas nii kiiresti ja nii jõuliselt.
Vetikas saab kusagilt väga hästi süüa näiteks? Aga kust siis? :-k
Akva fotolt ei tuvastanud ma ühtegi taime - aga kas akvat tehes kruusa alla mullastik pandi? Kas mingeid väetisi akvasse lastakse?
Ja veel üks mõte, kuidas vetikas süüa võiks saada: aegade jooksul on akvas kalu vähemaks jäänud, aga süüa antakse ikka sama palju.
Ja veel üks mõte seoses pildiga - ega akva juhuslikult päikese käes, näit. aknalaual, ei ole? Minu absoluutselt ebapädevate teadmiste järgi võib liigne valgus ka vetika kasvule kaasa aidata.

Sellised mõtted siis.

Kui teemaalgataja paneks oma akva strateegilised andmed, st suurus, valgus, kalad, taimed, filtrisuurus jms siia kirja, ehk mõni targem tegelane oskaks miskit lahendust vetikamurele pakkuda.
Veetestid oleks vist kah abiks.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 18, 2012 01:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 13, 2010 12:34
Postitusi: 72
Pildid: 1
Asukoht: Tallinn
Kui sa sellepärast tahad seda lahti kiskuda, et et arvad puhastades selle vetika probleemi lahendavat siis ära näe parem vaeva, see ei aita. Vetikas on sul seal ja ka mujal õige pea tagasi. Pigem tuleks lahendada põhjus misk vetikas vohab. Mul on ka selline vetikas olnud ja tihtipeale ühest põhjust ei leiagi aga tasapisi kui akvaariumis bioloogilise tasakaalu paika saad kaob vetikas ka iseenesest. Vaja lihtsalt kannatust ja ära keemiaga ka liialda.

_________________
400l vett, ports kalu ning ohtralt taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 19, 2012 10:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 05, 2011 02:22
Postitusi: 79
Pildid: 2
Asukoht: Pärnumaa,Võiste
Kui nüüd pildilt õieti aru saan siis akva on otse akna ees,võibolla on sealt tulevast päikesevalgusest probleem :oops:

_________________
96L, taimed ja kalad,krevetid
150L, ootab taastamist
16L, krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 21, 2012 03:42 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juun 26, 2008 12:35
Postitusi: 10
Asukoht: Tallinn
Taimed olengi akvaariumist välja võtnud, kuna vetikad katsid need pea 100% ära ja taimede lehtedelt vetikat kätte saada pole võimalik.
Seetõttu pole ka uusi taimi ostnud, et vetikas nii hullult vohab.

Eelmine nv puhastasin täielikult kogu akva ära (v.a. filtrikasti tagune), tegin veevahetuse jne.
Täpselt 24h hiljem oli juba esimesi vetikatutte kivide vahel näha.
Praegu, nädal aega hiljem on seis selline:

http://www.upload.ee/image/2280381/DSC_0076.JPG


Akvaarium asub aknast u. 2m kaugusel toa keskel.
Akva on samas asukohas olnud ca 5 aastat. Enne seda teine, väiksem akva samuti ca 5 aastat.
Vetikaprobleem on hulluks läinud umbes aasta tagasi. Varem samas asukohas samas akvas vetikamuret polnud...

Kruusa alla mulda pannud ei ole kunagi (ei teadnudki sellisest võimalusest), väetisi samuti lisanud pole mitte kunagi.

Hetkeseisuga on alles ainult 1 kala (tarakatum, kännu taga peidus) ja juurde ei taha enne osta ka kui vetikajama lahenenud pole.

Tehnika poolest on täiesti tavaline Rekord 70 komplekt (orig pump, valgustus jne)

Veeteste võiks teha küll (pole kunagi teinud).
Kas on mingid konkreetsed testid, mida osta või küsin akvapoest lihtsalt veeteste?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 21, 2012 05:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 12, 2010 08:56
Postitusi: 590
Pildid: 3
Asukoht: Tartu
Ehk leiad siit abi http://www.fishlore.com/fishforum/algae ... -tank.html
Viimane lõik Blue Green Algae (Cyanobacteria)

_________________
180L: JBL CP e1502,LED,CO2,UV-C; kalad
100L: JBL CP e902,LED,UV-C; gupid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 24, 2012 12:57 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
mrkb - prooviks paar asja läbi mõtelda.
Kui sa akvaariumi puhastad praegu, kas teed 100% lähedase veevahetuse?
Kui vanad on akva lambid?
Kas peale kala toitmist jääb mingeid söögitükke akvasse?
Kas CO2 akvasse lased ja kui lased, siis kui palju?
Kas hapnikku lased?


Ma olen teemas suht ebakompetentne, aga aegade jooksul on paar asja vetika kohta kõrvade vahele pidama jäänud. Lingiga viidata ei saa, aga üks oli selline - alustava, taasalustava akva sisekliima esialgu soodustab vetika vohamist. Kui taimed sisse panna, siis nad hakkavad vetikaga toitainete pärast võitlema ja kui akvas asjad enamvähem ok, siis mõne aja pärast taimed saavad võidu ning vetikas kängub. Aga ei sure lõplikult välja.

Ehk oleks targem kolida teema taimede rubriiki ümber ja proovida sealsete kogenud tegijate nõul asjale lahendus leida.
Aaaga... Testid võiksid ikkagi ära teha. Targad tegelased oskavad neist üht-teist tarka välja lugeda.

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver