foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 08:06 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2012 07:55
Postitusi: 3
Asukoht: Paide
Nimelt sisefiltripump lõpetas tegevuse. Pumba mark -- Juwel Pump 280 (tootlikus 280 l/h). Kus kohast oleks võimalik osta uus või millega asendada (ja kuidas) ? Google annab ainult välismaiseid saite.Mu kalad ei pea vist nii kaua vastu , kui sealt kuskilt tellida.
Tänud vastuste eest ette.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 08:45 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Tere,
Kalakesest saad tellida.
Aga kuna uus pump on peaaegu sama kallis kui filter, siis pigem soovitan selle musta kasti akvaariumist välja kookida ja osta korralik sisefilter.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 09:03 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Ei ole küll erilist tähelepanu antud pumpadele poodides pööranud, kuid arvan, et Tallinnas saab neid peaaegu igast teisest poest. Näiteks OÜ Leigiv peaks olema maaletooja - kauplused Lauteri tn, Magistraalis ja kuskil Lasnamäel, kindlasti on Zooplanetis ja Mulla tn poes. Tõenäoliselt on neid kohti veel aga need olid esimesed kuhu mina pöörduksin ja arvan, et neil on kohapeal olemas nii et mingit tellimist vaja ei ole.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 09:20 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2012 07:55
Postitusi: 3
Asukoht: Paide
Katrin KALAKE kirjutas:
Tere,
.... osta korralik sisefilter.

Tänan. Millist soovitate ? Akvaariumi maht on 54 L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
mx kirjutas:
Ei ole küll erilist tähelepanu antud pumpadele poodides pööranud, kuid arvan, et Tallinnas saab neid peaaegu igast teisest poest. Näiteks OÜ Leigiv peaks olema maaletooja - kauplused Lauteri tn, Magistraalis ja kuskil Lasnamäel, kindlasti on Zooplanetis ja Mulla tn poes. Tõenäoliselt on neid kohti veel aga need olid esimesed kuhu mina pöörduksin ja arvan, et neil on kohapeal olemas nii et mingit tellimist vaja ei ole.


Kalakeses on ka see pump kohapeal olemas. Lihtsalt kui inimene elab Paides, on tal vast mugavam seda asja posti teel tellida.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 12:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 12, 2004 11:40
Postitusi: 19
Asukoht: viljandi
Olin isegi umbes kuu aega tagasi sama probleemi ees, kus laenatud akvaariumi pump ühel heal päeval enam ei töödanud. Tegemist oli sama marki akvaariumiga ja nagu alati, juhtuvad sellised asjad alati laenamise puhul. Tegemist oli 110 liitrise akvaga ja pump kindlasti oli teise võimsusega, aga uut oli vaja. Ost sai tehtud Lõunakeskuses, kus kaks kauplust kenasti kõrvuti. Tegin enne pisikese hinnavõrdluse ja see üllatas ikka tõsiselt, polnud kahtlustki, seekord sai Zoo Planet minu raha endale.
Kui Sa nüüd raha peale vihane ei ole, siis uuri enne hoolega hinda, sest vahed on uskumatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 09:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 10, 2007 01:36
Postitusi: 19
Asukoht: Tallinn
Mul oli ka probleem pumbaga - peale akva puhastamist ta ühel hetkel ei tahtnud oma tööd teha. Mõtlesin et pean uue ostma, kuid juhuslikult lõin pumbaga vastu akva seina ja ta hakkas tööle. Nüüd vahest peale akva puhastamist ta tahab saada sellist õrnat lööki ja töötab korralikult. :lol:

_________________
240l: Synodontised, pterigopliht, koll. labidohromis.
160l: Antsud, botiad, acantoftalmus, barbused.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 06, 2012 10:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Järgnev jutt on mõeldud veidi elektroonikukalduvusega akvahuvilistele.
Pump võib mitte töötada elektrilistel põhjustel (katkestus mähises või juhtmes) ja mehhaanilistel põhjustel (tõmbab õhku vahele jne). Viimasel juhul pole vaja uut osta.
Ka elektrilist viga tasub veidi uurida. Kui tester on kodus olemas, saaks mõõta pistiku otste vahelist takistust - kui lõpmatus, on kusagil katkestus. Enne ära viskamist tasub teha veel 1 katse. Seada tester takistust mõõtma, otsad "krokdill-klemmidega" pumba pistiku külge ja siis väänata juhet toitepistiku ümbruses. Kui nüüd takistus tekib, on viga väänatud kohas juhtmes. Sealt lõikame pistiku maha ja kruvime uue külge. Tehtud, uue filtri raha on kokku hoitud.
Enamus juhtmeid katkevad varem või hiljem just pistiku lähedusest ja seda asja annab kohendada.
NB! Vette jäävas kohas EI TOHI juhet lappima hakata - see lõppeb halvasti !!! Olge hoiatet ja võtke hoiatust tõsiselt !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 07, 2012 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
Ega tavaliselt pump nii ketgesti otsi anna vaja ikka tugevat kahjustust.
Kaldun Felchiga nõustuma et tegemist ikka nn kinnikiilumisega (mull vahel)

Aga tester näitab seda kindlasti

mul mingi suva pump veevahetuseks, see kah kipub aegajalt kuidagi kinni kiiluma. Kui raputamine ei aita siis võtan veeall lahti ja liigutan impellerit (seda tiivikut)

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 07, 2012 01:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 04, 2012 07:55
Postitusi: 3
Asukoht: Paide
Tänud vastajatele. Soetasin uue filtersüsteemi koos pumbaga. Proovisin vana ka nats koputada , kuid tulemus on null.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 07, 2012 06:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ee...ma tegelikult ei kahtlustanud kinnikiilumist. Pigem just katkestust. Ja täiesti võimalik, et just filtris/pumbas eneses. "Mootori" mähis on isolatsiooni heaks valatud miski jäiga kompaundi sisse. Loomulikult mähis kuumeneb töötamisel, kompaund ka aga teises tempos. Soojuspaisumine ja aeg teevad oma töö ja peenike mähisetraat rebitakse ühendusest lahti. Teine võimalus on happeline vahend, millega peenikese mähisetraadi otsi puhastatakse. Igal juhul...ongi rahu maa peal...
Juhtme katkemine pistiku juurest on vääga tüüpiline (just üleeile nägin/mõõtsin säärast, oli "paks" arvuti toitejuhe mida nagu ei kahtlustakski) kuid seda pigem tihti liigutatavate juhtmete puhul nagu nt. läpaka toitejuhe, föön, mikser jne. Minu mõõdetud juhe oli muide just läpaka toitebloki võrgujuhe, mis pidevalt vatti saab. Filtri juhe üldjuhul torgatakse seina ja sinna ta jääbki. Seega...pigem ikkagi mähise katkestus.
Seda kõike saaks huvi korral proovida testriga. Iseasi on see, et kasu pole suurt midagi peale ... teadmise.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 26, 2012 12:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 29, 2010 05:50
Postitusi: 54
Asukoht: Tln
Mul ka Juweli pump mõned korrad töötamast lakanud ja alati olen asja korda saanud. Nimelt tuleks pumpa puhastada seest, tõmmata lahti ja seest ära puhastada, ka liikuv propellerikujuline osa ning selle ümbrus.

Pump ei tööta, kui liialt mustust vahel, ma puhastan enda oma sisu peale esimest vahejuhtumit umbes kord kuus.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver