foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mullitaja
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 17, 2004 02:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 13, 2004 01:30
Postitusi: 20
Asukoht: Viljandi
kuna juweli originaalis on filter ja mullitaja koos siis on nad ka pidevalt järel, kuskilt aga jäi silma et mullitaja ei tohiks olla koguaeg töös. oskab keegi kommenteerida? :?:

_________________
Juwel 96L, standart filter ja soojendi, 3x18watti valgustus. Endatehtud 45L akva, 2x15W valgus, filter, 100W soojendaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 17, 2004 03:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Milline see filter on? Mullitaja ja filter ühes tükis?
Mul on nii, aga mullitaja ôhuimemistoru on maha vôetud ja mingit mullitamist ei toimu. Filter keerutab niisama vett ringi.
Räägitakse, et selle ôhuimkitoru asemele vôib hoopis präskaaparaadi vooliku panna.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 17, 2004 05:48 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mina enda Juwelil panin õhuvõtuvooliku külge reguleerkraani. Tegelikult ei lase ma seal üldse õhku peale, kuid see on nö igaks juhuks - kui äkki peaks kiiresti vaja olema (CO2 üledoos vmt).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 20, 2004 01:14 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Minul on välisfilter ja õhutaja on eraldi. Taimeriga 4xpäevas mingi 5 minutit mullitab. Kui alguses mullitajat ei kasutanud oli kalade suremus suur. Nüüd peaaegu olematu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 11:51 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 18, 2004 03:49
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
A kes teab, kui akvaariumis on elustaimed, kas seda lisaõhku on sinna vaja pumbata? Ja kui on siis kas pidevalt või ntks ainult öösiti? Või kuidas käib tegelt?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 12:22 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Oleneb kalade hulgast ja taimekasvust. Samuti filtri tekitatud veevoolust ja veepinna liikumisest.
Üldiselt on nii, et korralikult toimival akvaariumil pole lisaõhku vaja - tegelikult on see hoopis negatiivse mõjuga taimede kasvule...
On ka mõned kala- ja loomaliigid, kes soovivad eriti hapnikurikast vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 02:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
caty kirjutas:
Minul on välisfilter ja õhutaja on eraldi. Taimeriga 4xpäevas mingi 5 minutit mullitab. Kui alguses mullitajat ei kasutanud oli kalade suremus suur. Nüüd peaaegu olematu.

Oleneb muidugi, millised kalad sul on, aga ma väga sügavalt kahtlen, et kalade suremusel ja vee aereerimisel seos on...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 02:20 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Võib olla küll otsene seos ... kuid sel puhul poleküsimus mitte niivõrd hapniku juurdeandmises vaid aereerimise kaudu mürgiste ühendite osaline väljaviimine

kasutaja teistest postitustest selgub, mis tema tegelik probleem on...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 02:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 18, 2004 03:49
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
Ei a põhimõteliselt on nii, et valgel perioodil toodavad taimed ise hapniku, pimedas tarbivad? Järelikult sätiks nii, et kui tuled maha lähevad, siis hakkab mullitaja õhku pumpama ja kui hommikul "päev" hakkab, siis enam lisaõhku ei pumpaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 03:16 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Ei sellist asja ei ole kindlasti vaja teha. Kui on korralikult toimiv akvaarium, siis piisab päeval toodetud hapnikust küll ja veel. Lisaks viiakse lisahapnikku vette filtri poolt veepinna liigutamisel. Kui filter töötab ja veepind liigub, siis pole mullitajat vaja ka mitmepäevasel pimendamisel...
See on pigem nagu vaikimisi turvameede - nagu tulekustuti on igaks juhuks majas :shock:
Aga mõnel on seda meedet tõesti vaja pidevalt rakendada ilma et pöörataks tähelepanu tegelikult probleemile...
See oleks siis nagu sama kui maja järjekindlalt põletada ja siis teda kustutiga kustutada ning seepeale käsi laiutada...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 03:49 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 18, 2004 03:49
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
Tiff ooled saa kiindeel :) Mul kuidagi käsi tõrgub seda apastraati alatiseks seisma panna :) Enne akaaride ja uaarude pidamisega oli kuidagi lihtsam talitada, sest taimi need kalad armastasid: kõik mis sinna pandud sai nad ka halastamatult nahka pistsid. Järelikult oli lisaõhku vaja? Nüüd on taimed, aga vesi soojem (29-30kraadi) Ja pärast seda kui üks "kõvamees" mulle pika loengu pidas teemal "mida soojem vesi seda hapnikuvaesem" ma pole julend seda pumpa päriselt seisma panna.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 21, 2004 03:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Eks maksimaalne võimalik hapnikusisaldus on väiksem ikka jah, kuid kalade heaolu tagamiseks on sellest enamikul juhtudel enam kui piisav.
Veelkord - seda kõike toimiva ja terve kasti puhul.
Kellelegi midagi peale ei saa suruda, samuti on paljudel erivajadused.
Minu kast on näituseks alati ilma mullita hakkama saanud.
Märkuseks niipalju, et nii taimi kui kalasid on natuke üleliia...
Ise Discuseid ei ole pidanud - ei tea nende erivajadusi hapniku osas...


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver