foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2011 04:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 18, 2011 04:03
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Mul 260L akva, suht tihedalt asustatud akva, probleemiks on olnud kõrge NO3.
Hetkel Eheim Professionell 2224
Plaanisin osta JBL Crystal Profi e900 vms lisaks kuid probleemisk on see et akvaariumi kapis pole ruumi kahjuks...
Või müüa nö oma eheim maha ja osta JBL Crystal Profi e1500 asemele? Mille mahutab ilusti ära...

Nende voolikutega ja ämbritega jooksimine on igavene tüütu tegevus sellise suuruse akva juures
Plaanis on ka veel ehitada automaatset veevahetust aga sinna on veel aega...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2011 04:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
NO3 on kõrge üleasustatusest, mitte kehvast filtrist. Niisama filter üksi sind siin ei aita. Ega filter pole imemasin mis NO3'e ära sööks veest. Veevahetusega saab seda taset kontrollida ja kalade arvuga. Aga parem filter on kindlasti kasulikum. Mul on 250 liitrise taga e1500. Teine jääks nõrgaks sest e900 on mõeldud akvadele kuni 200 või 250 liitrit umbes. e1500 hakkas vist 250'st.

Samas on e1500 kõvasti suurem kui e900. Kui ruumi on väga vähe, siis pead vaatama kumma mõõtmed sulle mahuvad. Isiklikult on mul e900 125 liitrise taga ning tundub isegi sinna nõrgaks jäävat kohati (taimed takistavad veevoolu ja pooles akvas vesi täitsa näib seisvat). Ei kujutaks seda suurema taga ette.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 18, 2011 04:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Okt 18, 2011 04:03
Postitusi: 2
Asukoht: Tallinn
Kõige eelduste kohaselt JBL e1500 peaks mahtuma kappi, kuid teist filtrit kapi kõrvale sisma panna ma küll ei taha.


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver