foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2011 03:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Sain akva ,mis päris vana,umbes 10 a on see ja tahtsin teada ,kas mul on mõtet jätta see juweli vana filter või osta sinna mingisugune uus ? Kas see vana filter saab oma tööga hakkama või 10 aastat on juba liig`? Uued kindlasti vaiksemad ja paremad ?


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2011 04:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
TriinL kirjutas:
Sain akva ,mis päris vana,umbes 10 a on see ja tahtsin teada ,kas mul on mõtet jätta see juweli vana filter või osta sinna mingisugune uus ? Kas see vana filter saab oma tööga hakkama või 10 aastat on juba liig`? Uued kindlasti vaiksemad ja paremad ?



Raske arvata nii mis seal filtri sees on. Kas pump toimib ? kui toimib ja müra väga ei tee, mis seal siis ikka nii väga..
Filtri meediat ma ei kasutaks vaid vahetaks välja.

Pigem on küsimus selles mis sa selle akvaga tee, keda sinna asustad ja kas sellest filtri võimsusest jääb sulle piisavaks või mitte.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 26, 2011 05:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kaladena paneks sinna ancistrused ja guraamid...aga kust ma tean ,kas sellel filtril võimsust piisavalt ? Kuna ta selle akvaga komplektis siis peaks ikka vist piisama..ma just mõtlesingi ,kas see äkki vanaks jäänud omadega :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2011 08:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Olen ise Juweli filtreid pikka aega kasutanud ja täiesti rahul. Kui üldse vahetada siis välisfiltri vastu, sest juwelist paremat sisefiltrit ma pole näinud. Selle juweli sisefiltri kasutamisel on nii mõnigi nipp millega annab seda efektiivsemaks /mugavamaks teha. Näiteks on võimalik ülemise "korvi" sisse panna söe filtri asemel veel ühe või lausa kaks sinist peenikest svammi. Ja selle filtrivatti asemel hoopis siis neid peenikesi siniseid kasutada. Kõige pealmist võid siis iga sifoonimise ajal sifooni otsaga torkida veidi ja suurem sodi pinnalt ära võtta. Samuti peab jälgima et filtri karbil ei oleks ühtegi vaba auku kust kalad saaksid sisse minna(va. need "trellitatud" avad kust vesi sisse läheb). Ise olen need kõik kinni pannud, sest filtrisse ronivate kaladega on omad kogemused olemas. ja kaan tuleb samuti alati peal hoida. Üks hea asi nende filtritega on veel see, et kõige väiksemat mõõtu elektrikaabli toru sobib ideaalselt juweli väljalaske otsa flöödi tegemiseks.

Mitme liitrine sul see akva on?

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2011 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mul on 96l see akva. Et sis see ei loe midagi ,et see vana filter on ? Ostan lihtsalt uue filtri sisu sinna sisse lihtsalt ?...Ja minu arust sellel filtril kaant küll peal polnud kuna see filter ulatub akvaariumi ääreni välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2011 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Kui pump töötab, filtri svammi "restid" on olemas ja karp ise on terve siis muidugi kõlbab kasutada. Tuleb lihtsalt poest uued õige suurusega svammid sisse osta ja käima. Tegelikult peaks saama ka pumba uue osta kui see enam ei tööta.

Kaane osas peaks ikkagi jälgima, et mõned ehmunud kalad ei saaks sinna üle äära sisse hüpata. Kui originaal kaan on kuhugi kadunud siis võib ise pleksist sinna uue teha.

Ise pigem siiski soovitaks välisfiltri ostu kaalumist, sest ega need uued filtrisvammid maksavad ka nii mõnigi raha. Kui aga sisefilter on seinakülge liimitud ja selle kättesaamine liiga suur probleem siis ilmselt on lihtsam teistmoodi.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 27, 2011 11:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Sept 06, 2011 10:08
Postitusi: 73
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
see filter pole seal seina küljes kinni vaid see filtrikast lahtiselt mul..aga hetkel ei plaani välisfiltrit ostma hakata..sellepärast jätangi hetkel selle filtri kui korras on...eks hiljem kunagi saab siis midagi muud vaadata.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver