foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Akva loodi ajamine
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 08, 2011 07:13 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2011 06:29
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tere.

Hiljuti sai soetatud 160 liitrine kasutatud akva. Läbi erinevate takistuste olen siiski jõudnud sinnamaani, et täna sai vesi sisse lastud, rõõmu kui palju :D Aga, kohe tekkis 2 probleemi. Olen küll foorumis ringi vaadanud, aga ühe küsimuse kohta ei leidnudki infot ning teist tahaksin vähe täpsustada.

Nõndaks, mure nr 1. Akvaga tuli kaasa eelnevalt kasutuses olnud filter- aquaball. See olevat seisnud aastakese kuival. Ilmselt sellest tulenevalt on kinnitusklambri iminapad muutunud rabedaks ja kõvaks ning klaasi peale enam pidama ei jää. Mida teha? Kas neid klambreid on niisama ka kusagil müügil või saab neid iminappasid kuidagi vahetada? (Püüdsin neid klambri küljest lahti kangutada, kuid tulutult...)

Mure nr 2. Enne akva paigaldamist sai põrandat loodiga kontrollitud, tundus korras olevat. Kui aga vesi sai sisse lastud, võta näpust, akva loodist väljas. Ma tean, et kui oleks pisut ette või taha kaldes, siis ei oleks vast hullu, aga minu akva puhul on ühes nurgas vesi 6- 7 mm kõrgem kui vastasnurgas (diagonaalis)- see vist enam nii hea ei ole? Kas lahenduseks oleks midagi kapi ühe nurga alla panna? Kui, siis mida? Keegi kunagi pakkus siin välja, et kroonine münt? Muidu kapp ise korralik- Eheim'i aquaduo 100, niiet see ei tohiks iseenesest paindes olla. Kahtlustan põrandat...

Tänud ette ära :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 08, 2011 07:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
Eheimi kola kohta võid küsida kas kalakesest või tartu mnt. kauplusest.
Kapi loodiajamiseks läheks rohkem teavet vajada ka põranda kohta - puitpõranda korral pakun , et varsti on see münt selle raskuse all puidu sees omadega -st laiemat ja ühtlasemat kaalujaotamist oleks vaja, kasvõi paarisentimeetri laiust vastava paksusega riba, millele kapp toetuma jääks
Omal 200 liitrisele sai kapp ise ehitatud ja 8 tk reguleeritavaid jalgu alla krutitud , teades eesootava põranda kõverust.

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Viimati muutis tommike, Esmaspäev Aug 08, 2011 07:52, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 08, 2011 07:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Iminappasid tasub zoopoodidest küsida. Mujalt ilmselt ei leia. Kui õiget ei leia, siis võib-olla annab kombineerida mingi teise asja iminappadest.
Kui algselt oli põrand loodis ja pärast enam mitte, siis on asi põranda endaga kahtlane. Kontrolii kas akva äär on loodis. Võta vesi välja ja proovi uuesti. Kui nüüd kalle vähenes, tuleb vist akvale teine koht leida või põrandat parandama hakata. 160l akva kaalub täislasti ca 200kg kui mitte rohkem. Kapi ääre alla saab küll igasugu asju sokutada aga kas vajumine jäi pidama või jätkub....?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 08, 2011 08:32 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2011 06:29
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tegemist on puitparkett põrandaga. Seepärast kahtlesin isegi mündimeetodi kasus. Kui ma nüüd üle terve toa loodiga käpuli läbi käisin, siis avastasin, et põrand mul suhteliselt laineline igal pool, mitte küll meeletult, aga siiski. Siit esimene õppetund mulle endale- ka väike lainetus põrandas kajastub kindlasti akva veepiiris! Kuna muud kohta akvale ei leidu, siis mõtlesin katsetada miski asja kapi ääre alla sättimist. Mis materjalist see miski võiks olla? puit? Vahtkumm?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 08, 2011 09:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui põrand ise laineline, siis pole asi nii hirmus. Ma kahtlustasin 1. hooga vajumist.
Kapi ääre alla sokutatav asi peaks olema laia pinnaga ja tugev. Vahtkumm ilmselt vajutatakse kohe lapikuks. Puit ehk küll. Noaga sobivaks voolitud. Mingi ehituspoest ostetud "naelutusliist" (see aukudega, võimalikult suur et oleks toestuspinda) ehk oleks parem? Pead enne kuidagi määrama (arvutada saaks, lihtne keskkooli trigonomeetria !) vajaliku paksuse.
Muidugi..kõige lihtsam meetod on jätta asi nii nagu on. Väike kalle riivab küll ehk ilumeelt aga muule ta küll ei mõju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 08, 2011 09:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2011 06:29
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Suured tänud asjalike nõuannete eest, sain jällegi targemaks :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 09, 2011 08:34 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 17, 2008 09:44
Postitusi: 208
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
Igaks juhuks mainin, kui otsid oma filtrile iminappasid siis soovitan otsida sobivad JBL , Tetra varuosad - Eheimi iminappadega oled umbes poole aasta pärast täpselt samas kohas kus tänagi - ei oma tähtsust kas kuival või vees - jäigaks ja mitte "kleepuvaks" muutuvad nad nii kui nii => materjali eripära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2011 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
ise ajasin oma akva loodi mööbli vildiga (see, mis mööbli jalgade alla kleebitakse). Seda müügil ~10x10cm lehtedena ja mitmes paksuses. Saab panna ka 2 ja 3 kordselt. jaotab koormust kindlasti ühtlasemalt kui mingi lauajupp või münt.

_________________
126L - 13.08.2011 uuesti käivitatud (eks näis, mis saab).
Vanasti oli nii ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2011 03:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2011 06:29
Postitusi: 8
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Akva on nüüdseks käinud nädal ja üks päev peale. Kuidas lahendasin oma 2 probleemi:

Mure nr 1- filtri rabedad iminapad. Monteerisin vana filtri iminapad uue külge. Välja ei näe kõige kaubanduslikum, aga asi töötab. Hetkel jätan selle nii.

Mure nr 2- akva loodi ajamine. Nagu eelnevalt selgus on minu majas lainelised põrandad. Hilisemal uurimisel selgus, et ka seinad ei ole kõige otsemad ja sirgemad- seega on kogu maja üsna kõver :D Nüüdseks võin aga uhkusega öelda, et kui kõik muu on kõver siis akva vähemasti on kenasti sirgelt ja loodis. Kapi alla sai pandud siia sinna mõned raamatute kaaned. Küll aga vajus kapi pealmise plaadi sisse 1 mm suurune paine, mis jääb edasisele jälgimisele. Senimaani pole kusagilt vajumist täheldanud ning tundub, et selle asjaga on samuti korras.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 17, 2011 04:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 12:40
Postitusi: 323
Asukoht: Viimsi
Sama lugu on minu korteris. Kõik seinad, põrandad ukse avad ja absoluutselt kõik asjad on loodist väljas. Va akvaarium :D
PS! see pole taotluslik.

_________________
125l vett elutoas
25l mini akva

RIP 375l - kindlustage oma kodu!!!


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver