foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Valgustus!
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 12, 2011 09:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 03, 2011 07:52
Postitusi: 7
Asukoht: Põltsamaa
Tere !
Mul mure valgustitega! Akvaariumi ostsin selle aasta veebruaris Kalakese poest. Akvaarium siis Aquapro 60 XL, 84 liitrit
(Akvaariumikomplekt sisaldas: akvaarium 60x35x40 cm, Aquaball 2210 sisefilter, Jäger termoregulaator 75 W, valgustus 2x15 W, termomeeter, kalakahv.)
Mure siis selline ,et filter pritsib vett valgustile peale, ja nüüd on hakanud lamp lausa koorduma. Palun andke nõu, mida ma tegema peaksin ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 13, 2011 07:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Filtri otsas peaks olema joa suunaja. Keera selle ots rohkem allapoole. Mõnel filtril saab voolu kiirust vähemaks keerata.
Kui muu ei aita, pane filtri ja lampide vahele jupike mingit plaati (ise kasutasin samaks tarbeks pleksiklaasi tükki.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 13, 2011 11:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 03, 2011 07:52
Postitusi: 7
Asukoht: Põltsamaa
Suured tänud flech vastamast! Sain sinult palju abi! Aga kas ma peaksin nüüd need koordunud lambid ära vahetama? Või üldse kui tihti peaks lambi pirne vahetama?


Üles
 Teema pealkiri: -
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 14, 2011 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 08, 2009 04:12
Postitusi: 203
Asukoht: Tallinn
Mida pead silmas "koordunud" lambi all ? :shock: Üldiselt võiks valgustorusid vahetada korra aastas. Kui elustaimi ei kasvata siis vahetaks ma toru kui see silmnähtavalt tuhm on või töötamast lakkab.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 14, 2011 10:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kordaks küsimust: mismoodi näeb välja "koordunud" lamp? Kui ballasti katttelt koorduvad maha paberist etiketid, on niiskust üleliia ja tuleks midagi ette võtta. Mingi kate aitab ja kuna ballastid kuumenevad, kuivab ka ballast.
Torule enesele ei mõju niiskus kuidagi (hermeetiline) aga pesad saavad ikka kannatada (olgugi niiskuskindlad, ikka immitseb miskit sisse, kontakt muutub halvaks, säriseb, halvemal juhul hakkab suitsema - oma kogemus!).
Toude tööea kohta juba anti piisav selgitus. Valgusviljakuse vähenemist silmaga ei märka, näed sama pilti ju iga päev ja silm lihtsalt kohaneb. Mõõteriist märkab, taimed samuti.
Samas...väga hull see asi ka pole ja kellaajaliselt torusid vahetada pole ka mõtet :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 10:07 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 03, 2011 07:52
Postitusi: 7
Asukoht: Põltsamaa
´Ma ei oskagi seda seletada hästi ja sobilikuks sõnaks leidsin "koordunud" sest pärast vee pritsimist lambile on hakkanud nagu lambilt tükikesi pudenema või nagu kiht tuleks ära selle lambi pirni pealt! Ma ei tea kas seegi oli selge seletus, aga loodan et saite aru :)
Nüüd ma panin filtri vaiksemalt tööle, niiet filter enam ei mulista tugevasti vett vaid lihtsalt on piisav vool vees. Nüüd siis ei pritsi enam lambile ka vett! Suured tänud vastamast, sain palju targemaks ja nüüd on jälle minu akvaariumis kõik korras ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 17, 2011 10:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Need on pruunikad liistakad, mis lambi balloonile tekivad jas siis maha kukuvad? Tavaline asi. Võiksid torud mingi kangema asjaga üle pesta ja mõistagi pärast puhastusvahendi hoolega maha rookida. See on katlakivi ja muu sodi, mis pritsib pumba toimel torudele ja siis sinna ära kuivab. Vee voolu vähendamine ja ka miski kate vahele peaks probleemi vähendama.
Ettevaatust pesemisel - torud on üsna õrnad. Äädikas võiks sodi hästi lahustada. Pese ikka akvast kaugemal !


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 22, 2011 03:16 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Apr 03, 2011 07:52
Postitusi: 7
Asukoht: Põltsamaa
just selline asi lambilt maha tulebki! Aitäh väga Flech!


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver