foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aqua EL turbo filter 350
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2011 10:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 11:39
Postitusi: 3
Asukoht: lääne-virumaa
Kas keegi oskab aidata? Mure selline, et töö juures väike 70 L akva ja filtriks aqua el 350 turbo, alumist poroloon svammi olen pesnud kord nädalas, filter töötab ilusti. Kuna see svamm on juba kaks kuud sees olnud ja vaatamata pesule ikkagi roheliseks muutunud, siis otsustasin et see tuleks asendada uuega. Aga oh imet rakvere pood ei suuda juba kaks kuud varuosana neid svamme müüki tuua, kogu aeg mingid vabandused. Kas keegi oskab öelda kust poest oleks võimalik neid svamme osta või peab tõesti hoopis uut filtrit vaatama hakkama? Kalad hakkavad ka juba surema, sest vesi ei ole enam puhas, kivid kattuvad ka väga kiiresti rohelise vetikaga. Palun abi

_________________
reet


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2011 11:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Sarnast svammi olen näinud tallinnas Tartu mnt kalapoes. Kahtlustan et probleemid su akvaariumis pole mitte tingitud sellest filtri svammi "vanaks" minemisest. Sellel filtril on ka nn bioloogiline meedia seal karbis? Tasuks ka osa sellest ära vahetada või läbi loputada akvaariumi veega. Üldiselt selle svammi läbi loputamine akvaariumi vees peaks hoidma selle kasutuskõlbliku päris pikka aja vältel.

Probleemidele akvaariumi veega tasuks otsida lahendusi ka mujalt kui sellest svammist. veevahetused suuremaks, tihedamaks?

Kas tegu on selle filtriga?
Pilt

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2011 11:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2011 11:39
Postitusi: 3
Asukoht: lääne-virumaa
Tegu on jah sama filtriga, probleem on ka selles et ka seda sisu pole saada. Kas keegi oskab öelda, et kas kuskilt tartust oleks võimalik neid asju saada?

_________________
reet


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 20, 2011 11:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Sinna otsa võib panna sisuliselt ükskõik millise svammi, seni kuni ta seal oleva toru otsa mahub, ja sinna karpi sisse võib panna ka ükskõik millise tootja filtrimaterjali. Küsi poest bioloogilist filtrimaterjali. Selle svammi jaoks võid ära mõõta filtri küljes oleva toru pikkuse ja diameetri, et poest ostes millestki juhinduda oleks.

Kindlasti ära vaheta kogu meediat korraga ära, vaid ikka jupikaupa.

Tartus betta poest peaksid kindlasti abi saama

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Tere-tere!

Mõtlesin uue teema teha, aga ostsin täna täpselt samasuguse filtri ja kuna see teema nii uus, pole vist mõtet.
Ma pole kindel, kas filter sai õigesti paika.
Kas keegi oskaks mulle öelda, kui sügavale selle filtri vette võib panna? Kas see n.ö mootoriosa peaks veest välja jääma? (eespool olevalt pildilt on filter näha, täpselt samasugune on). Sel juhul see filter minu akvaariumisse ei mahu...
Ja svammiosa ma praegu üldse ei pannud, sest jäi väga suur kuidagi akvasse... Karbil on nagu näidatud, et võib ainult kivikestega osa ka jätta. Kuid kas akvaariumi korras hoidmiseks on see piisav?
Aitäh vastajatele juba ette! :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 10:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Poola tootja manuaal (poolakeelne): http://www.aquael.pl/images/stories/pli ... FILTER.pdf
Video, kust on näha filtri paigutus: http://www.youtube.com/watch?v=9i_5CQ1V1vQ
Üldiselt on kõik filtrid üleni vee all, see muu hulgas jahutab "mootorit".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 29, 2011 10:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Suur tänu!
Mul just oligi mure selle mootoriosa pärast, aga siis on hästi, kui võib ja peakski vee all olema :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 30, 2011 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Kui filter ei mahu akvasse vertikaalselt, võib ta vabalt paigutada ka horisontaalselt. Svamm tasuks siiski külge panna, töötab lisa bioloogilise filtrina ja hoiab meedia kassetti puhtana.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver