foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Juun 10, 2011 11:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Lubage 1 rumal küsimus... Kui tihti on soovitav vahetada kanistrfiltri meediat? Mul on Eheim 2222 filter. Ja ... ma isegi ei mäleta enam, mitu aastat tagasi ta ostsin. Käib pidevalt algkomplektiga. Täna jälle puhastasin ja hakkasin mõtlema et ehk peaks sisu vahetama. Öeldaks küll, et kui töötab, siis ära näpi ja peale loputamist on makaronid/pallikesed ilusad puhtad küll aga pooride sisse ma ju ei näe. Filter justkui toimib aga...
Soovitate vahetada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 12, 2011 04:46 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Poes soovitati vist igal aastal vahetada(vähemalt mõttetult sageli),aga ma ei võtnud seda väga tõsiselt. :oops: Kui vee näidud läksid hapuks,siis vahetasin korraga ühe korvi ja mõju oli juba mõne päeva pärast märgatav :wink:
See on küll minu isiklik kogemus ja kanister filtri ostsin kasutatult.Vanus oli teadmata.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Filtrite tootjad soovitavad bioloogilisi materjale vahetada umbes 3-4 kuu tagant (mitte 100%-liselt muidugi). Sõltuvalt akvaariumi asustusest ja toitmisest võib see aega varieeruda päris palju. Mõned akvaariumid toimivad tõesti probleemideta, kui materjale vahetada vaid kord aastas, aga mõned vajavad vahetamist palju sagedamini.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 01:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Eks filtritootjad soovitavad muidugi mõne kuu tagant vahetamist. :D
Kui bioloogilise filtri meediast jutt (Micromecist ei tea, seda pole vaja läinud) siis vahetada on põhjust siis kui see tõesti on päris ära lagunenud või siis nii ummistunud et enam puhtaks loputada ei saa. Olen ise tervelt ühel korral meediat vahetanud, seda siis mitte seepärast et oleks väga vaja olnud vaid lihtsalt sattus uuemat filtrimaterjali kätte.
Muidugi võib ka kasvõi kord kuus vahetada. Tean et on olemas inimesed kes sokke ei pese - kui mustaks saavad siis viskavad prügikasti ja ostavad uued. :twisted:
Mismoodi "makarone uueks teha", saab aga lugeda siit.
Ja küllap on ka olukordi kus on meedia regulaarne vahetus mingitpidi vajalik - no ntx kui mingil arusaamatul põhjusel kasutatakse kanisterfiltris filtrivatti. Taimeakvades küll vaevalt seda vaja on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 09:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Rein kirjutas:
Eks filtritootjad soovitavad muidugi mõne kuu tagant vahetamist. :D
Kui bioloogilise filtri meediast jutt (Micromecist ei tea, seda pole vaja läinud) siis vahetada on põhjust siis kui see tõesti on päris ära lagunenud või siis nii ummistunud et enam puhtaks loputada ei saa.


Selles asi ongi, et on akvaariume, kus bioloogiline materjal ummistubki väga ruttu ja NO2 hakkab tõusma. Jutt ei olnud hetkel pesemisest, seda tuleb ka niikuinii teha.
Eks tootjad soovitavad sellist intervalli, et materjali ummistumine ei jõuaks hakata probleeme tekitama, vaid vahetus toimuks enne seda, kui asi veel toimib. Samuti pole mingi haruldus vati kasutamine kanisterfiltris ning põhjus pole sugugi arusaamatu: seda on ikka vaja, et vesi oleks puhtam. Vatti vahetatakse ka oluliselt sagedamini kui bioloogilist meediat (aga see ei olnud vist hetkel peamine küsimus).
Aga nagu öeldud, akvaariume on väga erinevaid ja õige vahetussageduse saab kätte ikka testimise teel või visuaalsel vaatlusel, et keskkonnas on olukord halvenenud.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 13, 2011 10:54 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kpl Kalake kirjutas:
Samuti pole mingi haruldus vati kasutamine kanisterfiltris ning põhjus pole sugugi arusaamatu: seda on ikka vaja, et vesi oleks puhtam. Vatti vahetatakse ka oluliselt sagedamini kui bioloogilist meediat (aga see ei olnud vist hetkel peamine küsimus).
Bioloogilise filtri puhul on nii et mida vähem seda tuleb torkida seda parem. Kui üritada bioloogilisele filtrile külge pookida mehaanilise filtri rolli siis tulemuseks on see et filtrit tuleb liiga tihti lahti kiskuda ning see häirib filtris olevaid baktereid, kui on nii tõsine vajadus mehaanilise filtreerimise järele siis targem on juba panna lisaks eraldi mehaaniline filter. Kui bioloogiline materjal ummistub liiga ruttu siis seegi vihjab et akva vees on liiga palju läbu mida oleks mõistlik mehaanilise kiirfiltriga kinni püüda.
Olen kunagi katsetanud vaitiga kanisterfiltris ning see polnud üldse hea mõte.
Pisemates ainult sisefiltriga akvades on muidugi olukord keeruline kuna ruumi napib, sisefiltri meedia on pisike ja tihti ka rahalised võimalused on tihti piiratud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 14, 2011 07:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tänud soovituste eest! Ma siis esialgu veel ei kiirusta vahetamisega.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver