foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 16, 2010 07:21
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Tere!

Plaanin osta 240 liitrisele akvaariumile kas JBL e901 või e1501 välisfiltrit.
Kas kellelgi on kogemusi nende JBL-i uute filtritega? Kui palju on võimalik muuta nende voolukiirust? Kuna 240 liitrit on piiri peal (sobivad mõlemad filtrid) tahaksin teada, kas e1501 võib jääda liiga võimsaks (akvaariumisse tulevad peamiselt parvekalad ja rohke floora).

Foorumis on teemaks olnud sama firma vanemate mudelite toodang (e900 ja e1500), kusjuures arvamused jagunevad kaheks: ühed soovitavad taimeakvaariumisse 900 seeria filtrit, teised on arvamusel, et igaks juhuks tasub osta võimsam. Kuid see igaks juhuks ostmine on suhteliselt kulukas, sest uute mudelite hinnavahe on 50 eurot.

Häid soovitusi ootama jäädes,

Anneli


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 12:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mina isiklikult võtaks selle suurema.
Endal on/oli 180 liitrine ja seal on 900 taga. Saab ilusasti hakkama.

Samas 240 on juba päris mitu liitrit suurem ning olenevalt akva asustuse suurusest võib natuke tugevamat filtrit vaja minna. Suuremat filtrit saab alati tiheda filtrimeediaga "rahulikumaks" teha, väikemat filtrit aga võimsamaks mitte.
Lisaks jääb sul suure filtriga selle puhastamise muresid vähemaks/hervemaks :)

Vot nii arvan mina...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 12:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 16, 2010 07:21
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Kas sul töötab 180 liitrises akvas e900 täisvõimsusel või oled maha keeranud?

Ma ei saanud poes vastust küsimusele, kui palju on võimalik filtri vooluhulka reguleerida.

Kas võimsama filtri voolu maha keeramine mõjub ka filtri tööeale?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 02:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 26, 2010 11:05
Postitusi: 433
Pildid: 20
Asukoht: Tartu
Ma ei usu, et sul on vajadust filtivoolu maha keerata, mul JBL CristalProfi e1500 200 liitrise akva taga ja pigem võiks vool olla natukene tugevam (oleks võimalik kui asi oleks korraldatud läbiviikudega)! Ja kui sul nüüd 240 liitrit, siis e900 on kindlalt liiga nõrk variant ja kui tahadki voolu veits vaiksemaks regullida, siis filtri eluiga see küll ei lühenda, lihtsalt ummistuda võib kiiremini!


Üles
 Teema pealkiri: CPe1501
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 05:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 03, 2009 10:18
Postitusi: 77
Pildid: 4
Asukoht: L-Virumaa
Tere.
Mul töötab just JBL CPe1501 200 liitrisel akval. Kuna Sul suurem kast, ära seda väiksemat küll võta. 1501 on komplektis ka kaks korvitäit micromeci, mida 901 vist ei olnud(võibolla eksin). Need pallid on aga bioloogiliseks filtreerimiseks parimad ja eraldi ostes üsna kallid.Nõus kennoga, et läbivool võiks suuremgi olla. Esimese asjana puurisin ma flöödi augud u 3 mm läbimõõtu puuriga suuremaks. Vesi ei tule nüüd aukudest välja tugeva joana. Suunasin flöödi augud vähe ülesse ja nii sain veepinna kenasti virvendama. Töötab vaikselt, kuigi päris padja kõrvale ma teda ei paneks. Hinna ja kvaliteedi suhe on paigas.
Edu valiku tegemisel.

_________________
400l, Eheim2028, Eheim2224, sooj. Eheim 150W, taimed ja vikerkalad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 12:58 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Nojah mina ostsin 250 liitrisele meeste tungival soovitusel JBL 1500 -pärast ei osanud seda õudset orkaani isegi mitte flöödiga piisavalt hästi suunata.Kalad olid paanikas ja akvas summis justkui pesumasin
Nüüd,aasta hiljem ei ole ma ikka päris kindel,kas ta peab nii võimas olema.
Vahest tõesti kui palju kalu,ehk hoiab akva puhtama. :roll:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 05:19 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 09, 2010 09:34
Postitusi: 86
Asukoht: Tartu
Mul 300l, vett 250l, ja ka 1500. Flöödil puurisin augud läbimõõdule 6mm ja mingit pesumasinat enam akvas pole ja voolu kraanist reguleerima ei pea.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 11:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
AnneliR kirjutas:
Kas sul töötab 180 liitrises akvas e900 täisvõimsusel või oled maha keeranud?

Ma ei saanud poes vastust küsimusele, kui palju on võimalik filtri vooluhulka reguleerida.

Kas võimsama filtri voolu maha keeramine mõjub ka filtri tööeale?


Mina ei ole midagi maha keeranud - paneb ikka täie rauaga :)

Ideeliselt võid sa ju mõne kraani poolkinni keerata, et vool nii tugev ei oleks aga kas on sellel mõtet? Parem pane natuke rohkem tihedat filtrimaterjali, mis sul seal selle hoo maha võtab. Ning kuna asjal vurtsu on, siis jõuab ta kaua sealt vett läbi suruda enne, kui puhastama pead :)

Ja ega üldiselt väga ei soovitata neid kraane kinni keerata :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 30, 2011 01:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Minul endal töötab ka e1500 (või oli juba 1501? ostetud ca 1,5 kuud tagasi) 240 liitrises. Ei tekita mingit veekeerist ega muidu möllu. Otsiku valikuga saab seda kõike reguleerida.

125 liitrises on mul e900, mis ühe otsiguga tegi konkreetse tornaado akvasse alguses, ja kui otsiku ära võtsin (jäigi lihtsalt nn sissetulev toru), muutus veevool ka palju paremaks. Taimed ei lehvind enam jne. Samas mõnikord soovin, et veevool isegi tugevam oleks. Ikka tekib filtrisse vetikat, voolikutessev etikat jms, mis kõik tõmbab veevoolu veel enam maha.

Mina eelistaks ka pigem suuremat filtrit. Ei rapi ja lõhu nad taimi midagi. Mu enda Juwel 240 liitrine on ka selle sama piiri peal, sobib nagu üks ja ka teine. Pigem ütleks, et jääb raha taha. Kas raatsid rohkem välja käia või vähem. Mina võtsin suurema :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 12, 2011 09:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Aug 16, 2010 07:21
Postitusi: 24
Asukoht: Tallinn
Lõpuks sain akvasse filtri üles pandud. Ostsin teie soovituste järgi suurema filtri (e1501) ja olen väga rahul. Panin makaronide peale igaks juhuks ühe lisasvammi ning juhtisin flöötidega voolu laiali.
Filter on vaikne ja vool on täpselt selline nagu tahtsin- taimed õõtsuvad õrnalt ja kaladel on ka hea olla.

Tänan kõiki vastanuid asjalike nõuannete eest!


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver