foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 10:59 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 30, 2009 10:58
Postitusi: 12
Asukoht: haapsalu
Tere. mul suur mure akva valgustusega. Nimelt 2 korda aastas vähemalt - annab otsad valgusti akvas. Ma ei oska sellele anomaaliale ise enam nime anda! Valgusti mark on econoline 1x11w aquael .Ja valgusti on kõik ühes tükis stepsel-lüliti-valgusti. ise olen mõelnud et äkki on asi niiskuses akva kaane all sest tihti on kaane alune märg. Kas keegi oskab nõu anda mida ette võtta? :( ette tänades ottomar :)

_________________
Kala,kala kota kota!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2010 11:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Niiskus on kindlasti võimalik põhjus. Kas eelmistel kordadel läks valgusti vahetusse?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2010 07:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 30, 2009 10:58
Postitusi: 12
Asukoht: haapsalu
2 aasta jooksul olen vahetanud juba 3 valgustit. lülitan valgustit 2x päevas- hommikul sisse õhtul välja. aga see et kaane alune on niiske on ju peaaegu vältimatu . sest veefilter mullitab hapniku asjandus mullitab ja kui mullid veepinnal lõhkevad ongi kaane alune niiske nn kondensvesi tekib. kaane ja veepinna taseme vahe on 8-9cm.

_________________
Kala,kala kota kota!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2010 08:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Mina kasutan ventilaatoreid kaane all. Võtab niiskuse ära küll. Vesi aurab ka kiiremini aga eelistan seda varianti.
Ballast ei ole kindlasti mõeldud töötama niiskes keskkonnas või lausa veepritsmete käes. Vesi mh söövitab radu ja detailide jalgu.
Aga võimalik, et ballastidel oli miski muu viga, nt toitekonde kuivamine (samuti eriti tüüpiline). Vana ballasti pealt saaks aru.
Teine variant on viia ballast kuhugi kuiva kohta, nt akva taha. Mõni on teinud lausa topeltkaane. Ja veepritsmete vastu aitab filtrite/mullitajate asukoha muutmine ja/või klaas (pleks) vahele. Niiskust see muidugi ära ei võta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 03, 2010 09:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul on ühele akvale (RIO 240 liitrit) peale ehitatud võrguga raam. Katab siis üht osa kaanest. Paistab, et tänu sellele niiskust ei teki. Loomulikult on seal ka vee aurustumine pisut suurem. 500-se akva kaane vahele panin lihtsalt pisikese pulgakese. Ka ei teki niiskust. Kui pulka vahele ei pane, siis kohe on klaasi veest vaba pind udune. Loomulikult on ehk targem panna ventikad, aga kas need ka samas vett ei jahuta? Suvel on see ehk OK aga talvel tuleb sellevõrra kütmise peale rohkem raha kulutada. Sõltub ka muidugi mitu ventikat töös on ja mis võimsusega. Loomulikult selliste minu vahendite kasutamisel peab olema ennem kindel, et akvas pole selliseid kalu, kes akvast plehku kipuvad panema - mollid, mastacembelused...

900-sele sai sel palaval suvel ehitatud mitu ventikat peale. Nüüd sügisel pole ma neid käigus hoidnud. Ilmselt ventikate aukudest pääseb piisavalt õhku akvat tuulutama.

See siis minu isiklikest kogemustest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 07, 2010 06:59 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Nov 07, 2010 06:48
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Ottomar - mina küsiks Teie käest, kus Te ostate sellist valgustit? Mina jooksin täna pool Tallinna linna läbi ja igalpool üks ja sama vastus: EI OLE MÜÜGIS OLNUD ja EI TULE KA.....Palun aidake!!! Lamp siis samasugune nagu Teil - AQUAEL, Econoline 11W ja kõik osad ühes tükis


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 04:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 01:30
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn
Tulen ka mina oma murega kapist välja: aquaeli valgustus otsad andnud ja selliseid imelisi ühes-tükis valgusteid ei ole võimalik küll siinsel piirimail kuskilt eraldi leida.
See-eest tuhlasin netikaubamajades, leidsin ebay'st lõpuks.
Jänni jäin aga siiski. Nimelt:
Kui mitmel erineval akva mudeli kaanel on ühesuguse watiarvuga pirn sees, siis kas see tähendab, et kõikidele nendele kaantele sobib ühesugune valgustusemoodul sinna sisse? Kas lambipirni pikkuse suurenendes tõuseb ka wattide arv v mitte ? :roll: Täpsemalt : Kas peaksin tellides silmas pidama ainult sobivat wattide arvu?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 05:13 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võimsus ja toru pikkus on omavahel seotud. Seega ei peaks saama osta vale pikkusega toru. Kontrollida on aga alati kasulik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 05:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Oluline on ka see, kas toru on T5, T8 või midagi muud. T5 ja T8 toru läbimõõt ja sellest johtuvalt ka pesad on erineva suurusega ning pikkused olid vist ka erinevad. T8 toru saab kasutada ka drosseliga, T5 ainult elektroonilise ballastiga.
Vaata, mis kirjad seal toru peal on - kui ise sotti ei saa, postita siia.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 06:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 01:30
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn
Pilt

siin see asjandus on.
saatmise kulud on 15 (!). Ei tea, ei julge mitu tükki ette ka tellida


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 08:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
Praegu lisaks pimendamisele veel üks loomkatse läsil. Lambid teadupärast annavad miskil määral sooja ja kuivatavad kaanealust. Nüüd pole juba mitu päeva lamp põlenud, aga kaanealune on ikka kuiv. Ehk et uskumatu, mida suudab üks arvuti korpuseventilaator kaanealusega toime panna, kui kaas on koguni üle 2 meetri pikk.

Ehk et võib väita, et väike ventilaator lahendab kõik kaane ja lambi niiskuse mured. Kui just mullitajat ei juhtu olema.

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 06, 2012 11:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Võin eksida kuid kas see lamp pole mitte selline, millel süüteseade on sees ja tahab vaid "saba seina" saada? Sel juhul võib valida suvalise teise millel sobiv mõõt. Ja veel: kui see ongi sisemise süüteseadmega siis kõlakate järgi on tegu väga ebatöökindla asjaga. Parem oleks osta "normaalne" toru koos süüteseadmega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 07, 2012 02:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 16, 2011 01:30
Postitusi: 25
Asukoht: Tallinn
Keegi helde haldjas puistas tähetolmu tänasele külastusele Rocca Petcenterisse, ja ennanäe imet - seal seesamune Aquael'i Econoline 11 w asjapulk olemas. Küll on tore :)


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver