foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Valgus ei käivitu.
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 07:22 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
Tere,
järsku keegi oskab nõu anda. Eile õtul kustus valgustus Juwel 240-l ja kõik oli täitsa korras ja tavaline, keegi midagi ei näppinud ega toimetanud. Tänasest valgus ei käivitu... Akvaariumil on originaalkaas, 2- toruga, sisse ja välja läheb taimerist. Ei saa ju olla, et mõlemad torud lähevad korraga läbi??? :roll: Juhtmed, taimer, pikendusjuhe ja kõik muu on üle vaadatud. Mis veel?? Kas peaks selle kaane kuidagi lahti kiskuma ja vaatama mis seal keskel toimub? Appi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 03, 2010 09:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
1. pista valguse toitejuhe otse seina (ilma taimerita). Kui ei tööta siis...
2. kas on vahel mingi lüliti? Kui on siis see lühistada. Kui ei tööta siis...
3. kas ballastis on starterid? Vahetada prooviks kindlasti korras isendite vastu. Kui ei tööta siis...
4. Toru(d) kutud - vahetada prooviks analoogsete kuid kindlasti korras isendite vastu.
5. Kontaktid pahad kusagil - nõksuta torusid ja startereid (kui on).
Kui ikka ei aita, on ballast ise läbi. Osta uus või paranda ise (kui tead, kuidas seda teha). Võid ka minu juurest Tipist läbi astuda, ehk saame vea kätte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 08:02 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
Juhtme olen ilma taimerita pistikusse pannud- ei tööta...
Lüliti on vahel, seda olen klõpsutanud siia sinna- ei tööta.....lühistada ei oska :oops:
Olen loksutanud torusid, neid ümbritsevaid startereid(kui need on starterid)...ei tööta
Ballastist ei tea miskit ja elektrit mis vee lähedal kardan :oops:
Loksutan täna veel kõik kohad üle aga järsku pean ikka tõesti Tipist läbi tulema.... :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 09:29 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Elektrit, eriti seda mis vee lähedal, tasub karta küll. Tee asjast pilt ka, ehk sealt selgub ballasti (see elektroonika, mis toru süütab) olemus. Tippi võid astuda alati kella 1300 alates (kuskil 1800ni olen ikka kohal, vahest ka hiljem).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 09:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Häbi olla nõme, kuid andke andeks, sest olen ikkagi kõigest naisterahvas, aga kas Sa tutikat toru proovisid? Mul ükskord laps pesi põrandaid ja loksutas veidi maas lebavaid juhtmeid. Täpselt samal hetkel kadus ka akvast valgus. Uurisin ka igasuguseid taimereid, ja startereid ja lüliteid ja kaitsmeid - pärast selgus, et oli vaja lihtsalt toru ise uue vastu vahetada. Lihtsalt hea ajastus! Veel kord vabandust!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 04, 2010 09:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
KRA kirjutas:
... aga kas Sa tutikat toru proovisid?...

Jah, tasub proovida kindlasti! Punkt 4 "flowchartis" ...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 05, 2010 12:01 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
Ostsin täna mõlemad uued torud ja panin sisse, loksutasin kõik uuesti läbi... ei miskit
Kas saan helistada ette, enne kui liikuma hakkan?
Kalapoes öeldi, et keegi parandab ka Kadriorus neid Juweli valgustusi??
Pildi panin üles albumisse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 07, 2010 12:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Okt 09, 2008 01:34
Postitusi: 64
Asukoht: Tallinn
Mis ma muud oskan öelda, kui et on ikka häid inimesi maailmas- SUURED AITÄHHID Felch`le!!!!!
Ballast vahetatud ja valgus taastatud. Saan aru, et nendega kes elektrist miskit ei taipa-et nendega on ikka raske asju ajada küll... :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2010 09:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 05, 2009 12:08
Postitusi: 10
Asukoht: Polva
Räägin ka ühe pika loo. Juvel rekordi 160 kaane valgusti ei käivitu. Sai ostetud uus ballast. Eelmine ballast töötas 8 juhtmega uus peaks käivituma 4 juhtmega ja 4 peaks üldse vabaks jääma. Kas uus ballast suudab üldse neid käivitada? Pildid on fotoalbumis ( skeemid). Mõni tark oskab öelda?
Vanaga juhtus nii, et üks diood ei olnud läbi vaid külmalt ei käivitunud. Natuke dioodi kuumutades läksid ka lambid põlema.

_________________
Juwel Rekord 160l. 2 ahvenat, 2 kiiska, 2 nurgu, 2 viidikat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2010 09:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tavaliselt juhtiakse lampe 4 juhtmega per toru. Aga saab ka kahega toru kohta, siis kütteniite nende tavatähenduses ei kasutata. Ballast teab ja oskab. Toru kumbastki otsast jääb 1 juhe ära (pole vahet, milline klemm vaba). Torust see ei sõltu, ainult ballasti võimetest.
Su albumist skeeme küll ei lednud.
Ühenda asjad nagu ballastil või tema juhendis näidatud ja peaks toimima.

Mismoodi saab diood külmalt mitte käivituda??? sisemine katkestus on võimalik küll aga tavaline 1N4007 diood maksab vaid 1.- ja oleks olnud lihtsam ta vahetada. Äkki mõtlesid lülititransistori (FET antud juhul) ?
Juweli ballastide põhiviga tundub olevat inverteri halb disain - põleb lihtsalt tuhaks nagu ka Nõmmenõia eksemplaris.
Saab (on isegi mõistlik) asendada poest ostetud sobiva võimsusega ballastiga. Vaid karbi avamine on keerukas - tuleb kasutada saagi. kui huvi, võin kokkutulekul sellest pilte näidata.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2010 11:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 05, 2009 12:08
Postitusi: 10
Asukoht: Polva
Kas need skeemid piltidel minu isiklilkus albumis ei olnudki skeemid? Ei tea milline diood- aga mingi asjapulk ütles nii, kui oli kolm tundi lammutanud ja pooled asjad küljest tinutanud ja kokku tagasi jootnud. Seda viga oligi raske avastada kuna kõik toimis aga see natuke oli puudu.
Mille kasti on raske avada? Ballasti korpust või akvaariumi kaant? Akva kaas on ammu avatud. Indikaatori ots vahele ja käes ta oligi. Must silikoon on tõesti hull seal all! Ise panin mingit lahjemat kraami sinn avahele. Veel mõtteid? Ostetud ballast vigane. Mul on kaks paari torusid ja mõlemad põlesid viimati! Tuleb vist järgmise "keevitaja" juurde viia.

jah ja see diood sai vahetatud!!

_________________
Juwel Rekord 160l. 2 ahvenat, 2 kiiska, 2 nurgu, 2 viidikat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2010 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma vist vaatasin siis kui sa alles pilte üles laadisid...skeem on ballasti peal täiesti olemas. Selle järgi ühendades võiks töötada küll. On antud variandid ühe ja kahe toru ühendamiseks.
Mina kangutasin ka akva kaane karpi alguses kruvikaga kuid ei õnnestuud (tahtis vaid katki minna). Siis saagisin ballasti kohalt lahti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2010 08:20 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 27, 2006 01:36
Postitusi: 119
Asukoht: Tallinn
Tere,

teema lihtne sinu ballastiga.
Sa oled ostnud nn. säästuballasti ehk siis külmsüüteballasti.
Selle ballasti ainuke miinus on selles, et teda ei tohi tihti sisse ja välja lülitada (tapab torud ära). Kui lülitusi on päevas 2 korda (hommikul sisse ja õhtul välja) siis ei ole hullu midagi.

Raul

_________________
360l
Kui kellelgi on üle krevette, võtan neid heameelega vastu, oma kaladele elussöögiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 11, 2011 11:17 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 29, 2008 08:28
Postitusi: 13
Asukoht: Tallinn
Tere

Effectline 250 l akvaariumi originaalkaanel ei põle üks valgusti pool, sisse lülitades lähevad ainult otsad kergelt hõõguma. Teine pool aga põleb nagu ikka. Asi ei ole valgustitorus endas, see on kontrollitud. Ka logistatud ja näpitud-nokitud.
Mis olukord see siis nüüd on?

Tänades

Alfons


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 11, 2011 11:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 16, 2005 05:53
Postitusi: 1146
Pildid: 8
Asukoht: Harju/Tallinn
alfons kirjutas:
Tere

Effectline 250 l akvaariumi originaalkaanel ei põle üks valgusti pool, sisse lülitades lähevad ainult otsad kergelt hõõguma. Teine pool aga põleb nagu ikka. Asi ei ole valgustitorus endas, see on kontrollitud. Ka logistatud ja näpitud-nokitud.
Mis olukord see siis nüüd on?

Tänades

Alfons

Kui kasutuses meh.ballast ja starterid siis on viga starteris.

_________________
kodune 200 liitrit (led 24x3W)


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver