foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 12, 2009 08:49
Postitusi: 194
Pildid: 2
Asukoht: Kohila
Ma küll ei oma kogemust ühegi nimetatud fitritega, aga neid uurides olen aru saanud, et väga suur erinevus on filtri materjalis. Kui Eheim enamasti paneb oma filtritele kaasa kalli ja kvaliteetse sisu siis JBL paneb kaasa ainult svammid ja makaronid. Tetratec paistab lisaks makaronidele kaasa panevat ka biopalle. Seda kuidas filtrimaterjal mõjutab filtri võimekust võid sa kusagilt juurde uurida, see tuleks liiga pikk loeng.

Kuna filtri materjali saab hiljem juurde osta siis pole sellest enamasti probleemi. Ka ei pruugi kallim filtrimaterjal hinnavahet tasa teha.

_________________
300l guraamid barbused corydorased ancistrused danio margaritatused sebra bootiad siiami vetikasööja
100l danio margaritatused otod corydoras pygmaeus bettad krevetid teod
10l danio margaritatused krevetid teod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
jakera kirjutas:
Ma olen just kuulnud, et JBL on mugavuselt parem võrreldes EHEIMiga.
Lisaks sellele olevat teda ka palju kergem puhastada....


See ei vasta kindlasti tõele. Võite tulla meie poodi ja mõlemad filtrid kõrvuti üle vaadata :).

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 21, 2010 11:25 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Minul on 250 liitrises väiksemad kalad,taimed ja JBL 1500,no ütleme,et seda on pisut palju minu akva kohta.JBL filtril on tõesti pisut suurem sumin kui EHEIMil,kaasa sain ainult jämedad makaronid ja svammid.Samas müüb JBL ka filtripallikesi mis on odavamad kui eheimi omad ja pidid olema suurema bakterite pinnaga ehk kasulikumad.Seda räägiti kalakeses.Minu EHEIM filter on vanem mudel ja selle kõrval on JBL mugavam puhastada ja kokku panna.

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 22, 2010 06:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
No kui selle puhastamise kohapealt aus olla, siis pole eriti vahet. Ma ei usu, et oleks suuri filtreid tihedamini, kui kord aastas avanud. Pigem harvemini. Pange sissevõtutoru otsa svamm (ise kasutan sisefiltri, vist Eheimi svammi) ja pole filtrit vaja nii tihti puhastada. Lihtsalt puhastad svammi vastavalt vajadusele ja see on ülimalt lihtne. Käsi akvaariumisse ja svamm kraani alt läbi. Lisaks on eeliseks see, et ei pea kasutama nii palju sodi eemaldamise masse, vaid saab kasutada rohkem substraati (või nt 2260 puhul laavakivi maksumuse huvides). Ja substraat ei lähe umbe ega midagi...

Nii et minu kogemused näitavad, et mis on suuruse, veevoolu ja hinna poolest sobivaim, selle võib võtta. Olgu Eheim või JBL. Teisi kanistreid ei ole julgenud proovida...

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 01:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Kui otsida välisfiltrit 200-sele kastile, mis on planeeritud kuldkaladele, siis kas peaks valima filtri mis on mõeldud 200 l või ülekuluga 300l. Arvestades, et kuldkala on suur reostaja ja väga palju taimi sinna ilmselt ei tule. Hetkel kalu 2 tk suured, aga tahaks 3 + põhjakas (thoracartum nt).

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 04:51 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 05, 2010 05:08
Postitusi: 1
Asukoht: Viimsi
Varuvõimsus ei tee iial halba.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 04:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 28, 2004 11:31
Postitusi: 165
Asukoht: Tartu
Abbatisa kirjutas:
Kui otsida välisfiltrit 200-sele kastile, mis on planeeritud kuldkaladele, siis kas peaks valima filtri mis on mõeldud 200 l või ülekuluga 300l. Arvestades, et kuldkala on suur reostaja ja väga palju taimi sinna ilmselt ei tule. Hetkel kalu 2 tk suured, aga tahaks 3 + põhjakas (thoracartum nt).


Minul on 200-ses Eheim Professionell 2228, (kirjade järgi mõeldud kuni 600l akvaariumitele). Alguses ka pelgasin, et äkki vool liiga tugev jne, aga tegelikult ei ole midagi, täitsa piisav mu arust :). Kuldkaladele soovitaks tõesti pigem võimsamat filtrit - endal mugavam, pole vaja nii tihti puhastada ja kaladelgi ilmselt parem.

_________________
200l, 128l, 54l
http://posija.wordpress.com


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 05:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 30, 2007 10:50
Postitusi: 140
Asukoht: Saku vald
Ma soovitaks ka pigem üle paugutada, kui piiri peale jätta.

_________________
Kalad since -84


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 08, 2010 06:42 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12
Postitusi: 130
Asukoht: Valgamaa Otepää
vali suurem !!! töötleb paremini manti ümber ja vesi ka selgem, kuna jõuab rohkem kordi läbi ajada. Mul JBL900e see vist kuni 300 ja mul 160L kastis =) vesi peaaegu nagu klaasselge =) kui tulevikus tahad suuremat akvat siis juba filter olemas =D

_________________
160L |kirsikrevetid, 2 antsu, , 1 SAE, 12 Barbus, 2 Botia

54L | kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 09, 2010 04:16 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Et 300-l mõeldud on siis ok? Mõtlen hetkel sellele, et tulevikus oleks võhikul võimalikult lihtne hakkama saada, kui ise eemal olen. Suuremat ei plaani. Päris ära anda veel ei tahaks.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 [ 25 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver