foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 03:03 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Otsisin aga ei leidnud sobivat teemat.
Mure järgmine. Pakuti veneaegset 100 l raamakvat, mille raam on korras, aga klaasid tahtvad uuesti silikoonimist. Minu reaktsioon oli selline :roll: :shock: :roll: .
Nüüd küsimus, et kuidas seda teha, või oskab keegi anda mingi lingi, kes on "puust ette ja punaseks teinud" ning "üle ka lakkinud".
Kuskilt on jäänud silma ka, et raamakvale (200l) ei ole alla vaja pehmendusmatti. Või on?

Tänud abi eest juba ette!

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 03:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Tipi akva oli samuti veneaegne raudraamiga kast, millel klaasid kitist ammu lahti tulnud. Silikoonisin seestpoolt ära, raami nühkisin roostest puhtaks ja värvisin. Töötab!
Alusmatti pole otseselt vaja aga on kasulik sest siis ei jää lauale roostest jälge.

PS. Tõstsin teema natuke paremasse kohta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 07:09 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Minagi sain kunagi ühe tuttav pööningult seal pikki aastaid seisnud nõuka-aegse 200 l raamakvaariumi. Teine hea tuttav tegi selle mulle töökorda. Tol ajal pandi jah klaasid kitiga raami külge, mis aga ajajooksul muredaks muutus (peamiselt seistes). Tuttav võttis siis klaasid välja, lihvis raami roostest puhtaks, värvis musta ahjuvärviga üle, nüüdisaegse silikooniga klaasid külga ja oligi töökorras.
Alusmatti sellele raamakvaariumile otseselt vaja ei ole, aga nagu Felch mainis, tasub see alla panna just rooste plekkide vältimiseks alusele. Mina kasutasin all parajat tükki vanast, ka nõuka-aegsest Mistra vaibast (oli vist miski selline nimetus sellisel vaibal).
Edasine sõltub, kas tuleb lahtine või kinnine akva. Kinnise puhul oleks kasulik teha kaas peale nii, et vesi ei satuks otseselt raami pihta - võib uuesti rooste välja tuua. Hea oleks kaane sisse õhutusavad jätta ning veel parem, sinna väikesed ventilaatorid installeerida. Võimalik, et on miski parem vahend raami värvimiseks, kui ahjuvärv, mis laseb hiljem vähem roostet läbi. Soovitatakse ka liivapritsi meetodit.
Jaga palun siia uudiseid, kuidas ja mismoodi selle raamakvaariumi restaureerid ning jaga oma kogemusi. Mul vaja uuesti enda oma üle käija, oleks hea väärt kogemusi või nõuandeid endalgi saada.

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 10:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Peale tuleks esialgu ajutiselt ainult pleksiklaasist kate. Et eemal hoida 3-e aastase 10 väikest valget sõrme ja 2 kalamehest kassi.
Kui kätte saan, siis saab täpsemalt vaadata, mida vaja teha. Teistel raamita akvadel kasutan kummist vannitoa matti all. Mingi parema valgustuse peale saab siis mõelda, kui kooliminek möödas. Esialgu ajab laualamp asja ära.
Felch, kas ma saan õigesti aru, et sa silikoonisid seestpoolt ilma, et oleks klaase lahti võtnud?
200-sele tuleb alla vanast kirjutuslauast jäänud raudraam, mis saab parajale kõrgusele lõigatud. Plaadiks oli mõeldud täispuitkilp paksusega 28 mm. Või oleks 38 mm parem? . Aga kuidas selle läbipaindega on?
Metalli värv, mis ei pidavat roostetama on reklaami järgi otsustades Hammerite (kui nüüd sai õige kirjapilt). Kui sellega värvida, kui on vaja värvida?

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 10:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kui vähegi võimalik, siis soovitan kohe pärast renoveerimist teha miski õhutusega kaas peale. Mul oli ka vaid klaas (lootuses, et jõuan "kohe-kohe" kaane peale meisterdada) ja see oli viga, sest akvast aurustuv vesi hakkab üsna kiirelt klaasilt raamile tilkuma ja see minu kasti uuesti ülalt servast roostetama pani. Kuigi klaas oli raamist kõrgemal, et õhk liiguks, voolasid siiski veetilgad raamile.
Silikoonida on mõtet ikka nii, et praeguse kitiga ühendatud klaasid nokid lahti, puhastad ära ja siis klaasid uue silikooniga paika tagasi.
Mina meisterdasin keldrist leitud vanast diivanilauast aluse, mille peale panin veel üha vana kapi ukse tüki, et oleks endal rohkem südamerahu. Alusele jalad leidsin ka ühed jämmid. Kindluse mõttes ronisin pärast kokku meisterdamist ise selle otsa, et tunnetada, kas on ikka kindel. :) Ehk kogu mu "kompott" (akva, alusmatt, aluslaud) said olema käepärastest vahenditest tehtud ning kogemata kõik nõuka-aegsed :)

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 24, 2010 11:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Mina ajasin oma vana 100 l raamika töökorda nii:
- vana rooste trelli otsa käiva traatharjaga maha kuni usumatult ilus metallpind väljas
- metallpinnad roostesurmaga paksult kokku, lasin mõjuda u. 24h ja puhastasin kuiva kaltsuga (teine kord paneks vähem, kuna jube tüütu oli seda tökatit hiljem maha nühkida)
- värvisin Hammerite värviga 2 korda
- silikoonisin klaasid seestpoolt üle (ei näe põhjust, miks peaks klaasid lahti võtma ja uuesti raami sisse panema)
- 24 h hoidsin end tagasi, et näppima ei läheks :lol:
- pesin voolava vee all nii kuuma kui külmaga
Töötab väga ilusti aga jah, ülevalt kipub rooste kiiresti sisse tagasi ja alusmati panin kah alla vibratsiooni summutamise mõttega (puumaja ikkagi)
Edu!

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 07:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma ei võtnud vanu klaase lahti seepärast, et mingid kitiräbalad hoidsid neid ikkagi piisavalt kõvasti kinni. Vett muidugi ei pidanud, seda oli kaugelt näha. Niisiis silikoonisin seest üle kõik liited. Pärast tõmbasin silikooni kihi ka väljapoole, et näeks kenam välja. Klaasid ja praod peavad silikoonimise ajal kuivad olema!!!
200l samasugune akva seisis tema jaoks tehtud metallraamil. Põhja kui sellist polnud üldse (klaas paistis alt).
Nii sellel kui ka Tipi 100l purgil hakkas raam pärast ikkagi roostetama ja just sealt, kus vett peale sattus - filtri väljavoolu juurest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2010 10:58 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2007 11:16
Postitusi: 126
Asukoht: Tallinn
Kui silikooniga panna 2 klaasiliistu või pleksklaasi riba sissepoole paar cm allapoole raamiserva? Mul on 63-sel läbipainde vältimiseks need liistud ja sinna peale toetub ka pleksiklaasist õhutusavadega kate, pole karta et mõningad tegelased ära liigutavad :wink: . Väiksematel on lihtsalt akva peal ja liiguvad ära väga kergelt. Kui hiljem mingi asisema valgustusega kaane saab, siis võib ju see pleksiklaas sinna ikka jääda, et takistada niiskuse sattumist raamile ja ka vee liigset soojenemist. Odavam on hetkel see klaas kui kaas.
200-sel pidid olema mõned roosteplekid aga 100-sel mitte ühtegi. 200-ne oli kasutuses, 100-ne on kuskil kuivalt kuuri all seisnud.

_________________
63l kast ja 2 kuldkala
54l kast ja kuldkala maimud
25l kast ja kuldkala maimud, krevetid
20l kast ja kuldkala maimud, krevetid, tornteod
10l kast ja krevetid


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver