foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 19, 2010 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 13, 2009 08:53
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Sai hiljuti hangitud JBL CristalProfi e900 välisfilter. Kui filter nädala jagu käinud oli, siis olin kodust nädal aega eemal ja koju jõudes oli juba uksest sisse astudes kuulda filtri võimas plärin.

Mis sai filtriga selle aja jooksul juhtuda?

Vaatasin üle impelleri, see puhastamist ei vajanud. Ainuke küsitav koht on see, et kui impeller välja võtta, siis see valge varras, ümber mille pöörlemine toimub ja mille mõlemas otsast on mingi kummist julla, tuleb välja nii, et see julla, mis on nö. filtri see jääb oma peasse ja vardaga koos välja ei tule. Kas peaks tulema?

Õhku ka ei paista filtris olevat, sest väljuvas veejoas mingeid mulle näha pole. Ma ei kujuta ette, mida peaks veel tegema/kontrollima, et selles häirivast mürast lahti saada.

Kas peaks voolikud läbi pesema/harjama (kuigi ma ei kujuta ette, kuidas saavad ilmselt pisut mustada voolikud sellist müra tekitada)?

Kõiksugu soovitused teretulnud, sest endal praegu ideed otsas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 19, 2010 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Kui filter on õhku sisse imenud, peaks vee vool olema nõrk. Aitab lahti võtmine, puhastamine ja uuesti kokku panemine. Võimalik, et mingi tihend sees laseb veidi läbi (sai valesti kohale).
Normaalselt töötava filtri puhul voolab veis temast välja..ikka päris tugeva joana.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 09:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 13, 2009 08:53
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Vee vool on tundub täiesti normaalne olevat. Ainuke asi mis ei ole normaalne on masendavalt tugev plärin.

Võtan filtri uuesti lahti, ehk läheb midagi paremaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Hiljuti tekkis ühel kliendil sama probleem pärast hetkelist elektrikatkestust. Filter hakkas ise uuesti tööle, kuid pärast seda enam vaikseks filtrit ei saanudki. Aitas uue tiivikuga asendamine.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 08:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 13, 2009 08:53
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Puhastasin täna voolikud ära. Üllatavalt palju sodi tuli sealt välja. Peale puhastamist tekkis aga selline probleem, et kui pressida seda suurt START nuppu, mis peaks sissetõmbavasse torusse vee jooksma panema ja väljuvasse voolikusse vett suruma, ei juhtunud suurt midagi. IN voolikusse vette voolama ei hakanud ja OUT voolikus veetase tõusma ka mitte. Just nagu ei tekiks vaakumit.

Sai siis mitu korda kõik ühendused üle vaadatud ja ei midagi. Viimaks siis kasutasin sellist trikki, et imesin suuga IN voolikusse vee jooksma ja siis ühendasin vooliku filtri külge. Nii sai vee jooksma ja filtri käima.

Filter nüüd vaiksem kui enne, aga mitte siiski nii vaikne kui peaks.

Kas keegi oskab arvata, mis võib põhjustada selle, et START nupp ei tõmba IN voolikus vett liikuma?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 20, 2010 09:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ma seda filtrit ei tunne, oma Eheim 2226- e tõmban käima täpselt nii nagu kirjeldasid. Kui ta ikka pläriseb siis ehk on tõesti impeller viga saanud. Kui väga kallis jupp pole, proovi asendada. Ehk hakkab siis start-nupp ka tööle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2010 07:27 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Ei hakka uut teemat tegema, kuna osaliselt sama mure, aga mitte täielikult.
Nimelt, hakkas mul ka filter (JBL CristalProfi e700) ootamatult plärisema. Kahtlustasin, et äkki õhk sisse läinud, kuna kuumade ilmadega akvas lisa õhutus ja õhukivi jääb filtri sissevõtu otsiku lähistele, mida võisid kalad liikuma panna nii, et õhk pääses sissevõtu otsikust sisse. Puhastasin filtri ja uuesti akvaariumisse ühendades ning tavapäraselt START nupuga vett liikuma vajutades, jäi START nupp alla asendisse kinni ja enam üles ei tule. Võtsin uuesti lahti, seekord põhjalikumalt ja uuesti kokku. Keerasin ka start nupu lahti ja uuesti kinni, aga ei midagi. Vesi voolikutest filtrisse ei liigu - ka puhumine-imemine ei toimi, justkui hoiaks start nupp all asendis klappi kinni ja ei lase veel liikuma. Lahti võttes klapid töötasid, aga ei saa aru, mis ja kuidas on selles start nupu osas kinni kiilunud, mis on filtri kaane sees. Ei suutnud kuidagi tuvastada ja vägisi miskit tirida-torkida-keerata ei tahtnud, kuna võin teadmatusest miskit rohkem tuksi keerata.
Kas kellegil on sellist juhust olnud ja kuidas seda olukorda parandada?

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2010 09:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
ma olen ühe korra oma e900 lahti kiskunud. selle pumba osa siis, see käib suht lihtsalt lahti. lihtsalt kruvisid palju, keerad nähtavad lahti ja siis võtad juppe küljest ära ja nende all veel kruvisid ja nii umbes 3 korda. see karp ise suht tühi ja paljut seal sees ei ole. kui nupp kinni jäänd siis vast nii saad kindalsti asja lahti. a see nupp on selline et mõte oli hea, aga välja tuli nii nagu tavaliselty, suuremat kasu sellest pole. Mina olen nii teind et filtri kanister silmini vett täis ja pump peale siis. siis kraanid lahtti ja filter küllili nii et impeller jääks allapoole, et filtris olev õhk jääks üleks ja imeppel saaks vett, siis pump tööle ja vaikselt hakkata filtrit tõstma püsti, ühel hetkel hakkab pump ragisema, hakkab õhku vahele võtama, siis ootan pisut kuni koos veega õhku välja tõmmatakse ja nii seni kuni õhk väljas ja filter püsti. kui liiga kiirelt tõsta jääb pump seisma. natuke aega nõudev on aga toimib.

minu probleem e900'ga. võimsus peaks olema 900 l/h. ok, arvestasin et reaalselt pool sellest saaks kätte suures laastus. aga minul praegu 240 l/h. ja seda praegu kui just mingi mõnda aega tagasi olen filtrit puhastanud. millest selline pidurdus. kas peaks voolikud välja vahetama? mul need mis kaasas olid. meedia puhastatud hiljuti ja ka impelleri vahelt sodi ära võetud. nõu kellelgi? kuidas teistel e900 omanikel vee vooluga?

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2010 09:49 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Sept 10, 2008 01:29
Postitusi: 480
Asukoht: Paide lähistel
Kaos, ma kruvisingi selle filtri pealmise osa ettevaatlikult lahti ja nii tuvastasingi, et klapid seal start nupu all töötavad, aga klappide kohal olev osa on see, kus miskit justkui kinni, aga vaatasin ma mis külje alt tahes, ei saanud aru, mis täpselt. See viimane osa ei näinud ka kuskilt rohkem lahti käivat peale peal oleva keermega osa. Et kas selle peal kitsama osa sees olev vidin on kinni, mida teoreetiliselt peaks startnupp vajutama, aga sees ei näinud plastikul triipe, mis oleks vihjanud selle liikumisele. Vaatasin lõpuks seda nagu vasikas uut aiaväravat ja jäin nõutuks.
Sellega pole mul probleeme, kuidas õhku filtrist välja saada, aga praegu lihtsalt ei liigu filtrisse voolikutest vesi ei sisse ega välja. Nagu oleks filtripoolsed otsad "pimedad".

_________________
100 l: Mollid, gupyd, mõõksabad, Ancistrused, Corydorased
112 l: Kuldkalad, Heteropneustes fossilised
440 l: Oscar, Pterygoplichthys gibbicepsed, Jack Dempseyd, Ancistrused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 23, 2010 11:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
siis vist see start nupu klapp/pump jah midagi kinni keeranud, et membraan seal sees vales asendis vms. praegu nagu nii teksti põhjal ei suuda midagi välja mõelda

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 24, 2010 11:37 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Dets 14, 2009 01:12
Postitusi: 130
Asukoht: Valgamaa Otepää
minul ka 900 filter =/ start nupp töötab pole probleemi kuigi tahab jõuga vajutamist =) voolu katkestuste tagajärjel hakkab vahepeal kõrisema... tõmban siis juhtme seinast välja ja panen uuesti seina kui kõriseb, siis uuesti kuni vait ja enam ei putu =) (vahepeal tekkis mingi mega kõrin algusaegadel, aga nüüd nagu sisse töötanud LOE:6KUUD) töötab vakselt... ise ei kurda... veevoolu pole mõõtnud aga ega ta vast suur ei ole kuna 1 osa flööti ainult küljes ja sealt annab ikka läbi pressida =) vesi puhas ilus ja taimed kõik liiguvad mu 160l akvas =) suurema veevoolu korral oleks juba orkaan ja olen täitsa rahul.

_________________
160L |kirsikrevetid, 2 antsu, , 1 SAE, 12 Barbus, 2 Botia

54L | kuldkala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 08, 2010 02:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Dets 13, 2009 08:53
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Filter lõpetas plärisemise peale impelleri vahetust. Nüüd filter täiesti vaikne. Filter töötab veel palju vaiksemalt kui esimest korda käivtades. Siit tekib kathlus, et sellel impelleril, mis filtriga kaasas oli, oli kohe midagi viga.

Tore, et asi korda sai, aga JBL tehnika vastu usaldus langes kohe päris kõvasti. Kui kuangi peaks olema vaja uut filtrit valida, siis mõtleks enne mitu korda ja ilmselt prooviks mõnda muud tootjat (Eheim, Tetra).


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 28, 2014 10:05 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Ma ei hakka uut teemat tegema.
Panin endal ka nüüd sama välisfiltri tööle. Kõik ilus tore, aga kuna sain selle kasutatuna siis oleks mul vaja vee väljalaske ette seda, mis tekitab a´la kose efekti- ehk paneb veepinna lainetama. Kust ma sellist asja leida võiksin?
Kindlasti on mingid jupid veel puudu, mille olemasolust mul aimu pole.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 28, 2014 11:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Pulko kirjutas:
Ma ei hakka uut teemat tegema.
Panin endal ka nüüd sama välisfiltri tööle. Kõik ilus tore, aga kuna sain selle kasutatuna siis oleks mul vaja vee väljalaske ette seda, mis tekitab a´la kose efekti- ehk paneb veepinna lainetama. Kust ma sellist asja leida võiksin?


Ilmselt käib jutt sellest jupist:
http://pood.kalake.ee/store/Store/Detai ... ct=6015500

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 28, 2014 03:32 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Täpselt see jupp :)

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver