foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 2 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mure söegraanulitega
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 08:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Nov 25, 2009 03:10
Postitusi: 77
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Tahtsin peale ravikuuri bactopuriga filtreerida ravimi akvaariumist söega välja ning kuna poes minu (sise)filtrile sobivat aktiivsöe filtrišvammi ei olnud, soovitas müüa mulle suka sisse pandavaid söegraanuleid. Ütles küll, et need on tegelikult mõeldud välisfiltri jaoks, aga süsi on süsi ja peaks sobima küll. Mure selles, et peale 48h filtreerimist on minu arvates rohi ikka mingil määral akvaariumis-vesi selline kollakas-rohekas. Varem kui olen söešvammiga filtreerinud, on vesi kohe silmnähtavalt ilusaks selgeks läinud. Ma ei teagi nüüd mida teha... :? Ainuke asi mida ma õpetuse järgi ei teinud on söe pesemine. Ma muidu alati loen kasutusjuhendid läbi, aga seekord pistsin kiiruga graanulid suka sisse ja siis filtrisse. Alles nüüd avastasin, et oleks pidanud korralikult läbi pesema :( See ei tohiks ju söe toimet kuidagi vähendada?

_________________
180 liitrit magevett rasboorade, cory'de, paradiisikalade, pärlguraamide ja elustaimedega :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 07, 2010 11:09 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Toime on sama ja graanulite puhul on see ravimi eemaldamisel isegi efektiivsem. Värv ravimis on indikaator, mis näitab seda, et ravim on vees. Toimeaine ise on üldjuhul värvitu (v.a. metüülsinine ja malahhiitroheline) ja süsi absorbeerib toimeaine, kuid ei pruugi välja filtreerida värvainet.
Söel ja söel on ka vahe, on aja jooksul selgeks saanud. Mõne firma süsi absorbeerib paremini, kui teine. Kui värv on ikkagi vees võiks sütt hoida akvaariumis pikemalt.


Üles
 [ 2 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver