foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 14 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: K Patareitoitel sifoon
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 11:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Kas on mingit alternatiivi eheimi omale? Tundub olema asjalik aparaat, aga hind on natuke krõbe. Ostsin bosse loomapoest sellise http://www.karlie.de/karlie/index.php?S ... &prod=1774 ja kestis täpselt kolm puhastuse korda, muidu oli seegi hea. Mootor kooles ära ja enam ei tööta. Odavat saasta ikka ei tasu osta. Tegin ostu/müügi foorumisse teema ka, kui kellelgi juhuslikult eheimi sifoon üle, siis võib pakkuda :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Okt 21, 2004 08:31
Postitusi: 148
Asukoht: Tallinn
Ehk loll küsimus, kuid miks seda mootoriga sifooni aja on?

_________________
NetiKink - teie fotoga kruusid, T-särgid jne. Sooduskupong - AKVA annab -10% enamustest toodetest.


Üles
 Teema pealkiri: Patareiga sifoon
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 12:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul on Eheimi oma. Hinda kahjuks ei tea, sest kingiti. Ma olen temaga rahul. Sifoonides peab ainult veetase suht kõrge olema, muidu ei taha hästi vedada. Kasutan ma teda põhiliselt triitonite akva puhastamiseks, sest seal veetase suht madal ja tavalise sifooniga sifoonides saab ruttu otsa ning pool põhja jääb läbi käimata. Eks ta vist rohkem selle jaoks mõeldud ongi, et kui ei taha (pole vaja, ei saa) vett vahetada, aga põhja peaks justkui koristama.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 12:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Kui pikk see eheimi sifoon muidu on ja kui kõrge veetase olema peab. Mul on 54 liitrine akva ja veetase kuskil 29 cm. See karlie sifoon oli kuskil 40 cm pikk ja andis ka pikemaks teha. Selline küsimus veel, kui kaua patakad vastu peavad?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 12:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
spottraining kirjutas:
Ehk loll küsimus, kuid miks seda mootoriga sifooni aja on?


Sellega saab akva põhja ära puhastada ilma vett välja tõmbamata. Mul muidu see häda, et tõmban tavalise sifooniga pool akvat puhtaks ja juba ämber vett täis, siis oota kuni sodi ära settib ja tõstan osa vett akvasse tagasi. Seejärel saab teise poole ära puhastada. Patakatega sifooniga jääb see pull ära, ühesõnaga väga mugav on puhastada.


Üles
 Teema pealkiri: Patareidega sifoon
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 01:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kogupikkus on 49 cm, kuni käepidemeni, sinnani kus lõppeb sodipaak on 34 cm ja ots, mis peaks olema vees on 15 cm. Vett peaks siis olema nii palju, et kui sifooni tõstes ühest kohast teise liigud, ei tuleks ots veest välja. Olenevalt siis, kui kõrgele tõstad, nii kõrge peaks olema ka vesi - 15 cm + ?. Patareide kulumise kohta ei oska midagi täpsemalt ütelda, sest ega ma teda väga tihti kasuta, vastavalt vajadusele. Siiani on need sees, mis ostes.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Võimalus on tegelikult akusid ka kasutada, need vast kestavad kauem. Vana sifoon läks nässu, kui panin asja akudega tööle ja üritasin tervet akvaariumit järjest puhastada sifooni välja lülitamata. Poole akva peal hakkas kahtlaselt vaikselt tööle, arvasin, et akud tühjad ja vahetasin need ära. Kasu aga ei olnud midagi. Tavaliselt vajutasin lülitit ainult tõmbamise ajaks ja tõstmisel teise kohta lülitasin välja. Nii kestis aparaat 2 puhastuse korda ja kolmandaga suri mootor ära. Kuivalt veel töötab, aga vees ei tee enam midagi :roll: Eks tuleb ka korralik asi ikka ära muretseda, odaval kräpil pole mõtet.


Üles
 Teema pealkiri: Patareitoitel sifoon
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 02, 2010 10:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu jaoks on akud oma margi täis teinud. Vähemalt fotoka puhul nad end ei õigusta. Tavapatarei jaksab palju rohkem välku teha. Sellest järeldan, et neil jõudlus suurem. Pead ostma ju veel akulaadija ja ega akupatareid igavesti kesta. Ükskord pead ka need välja vahetama. Needki üsna kallid. Mul tunne, et lõppkokkuvõttes teeb hinnas sama välja.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 11:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
IMO on tegu ühe suht mõtetu riistapuuga, selle raha võiks millegisse kasulikumasse investeerida. Kui tahad sodi kätte saada vett vahetamata, siis lase veel väheke settida enne kui ta tagasi valad. Igasugused filtrid kas lähevad umbe või ei filtreeri mitte midagi. Või vajavad kõrget survet ja tihedat filtrit selleks, et saaks vee puhtaks. Patarei-toitega asjalt on kõrge surve viimane asi, mille sa kõtte saad.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 10:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Nii sai tehtudki, et lasin sodil ära settida ja siis tõstsin vee akvasse tagasi, aga see on suht tüütu tegevus. Too karlie sifoon oli päris asjalik kuni töötas. Kruusa siblis korralikult läbi ja kott oli päris must peale puhastamist. Akva tõmbas päris kiiresti puhtaks ja mulle väga meeldis selline vidin.


Üles
 Teema pealkiri: Patareitoitel sifoon
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 03, 2010 11:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina olen ikkagi väga rahul oma sifooniga. Niisuguse solgutamise peale läheb pool päeva. Tuuseldad akvas, lased seal settida, lased ämbris settida, kallad akvasse settinud puhta vee tagasi ja jälle lased akvas settida. Ja siis kõik otsast peale. Ei mina viitsi ka nii jännata. Eks igal ühel omad lõbud!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Patareitoitel sifoon
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 04, 2010 07:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
KRA kirjutas:
...Tuuseldad akvas, ...lased ämbris settida, kallad akvasse settinud puhta vee tagasi...

Ma poleks selle peale tulnudki! Nii muidugi ei viitsiks.
Mis teemaalgataja sifoonis õieti katki läks, äkki saab korda teha?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 04, 2010 08:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Nov 16, 2009 10:30
Postitusi: 91
Pildid: 0
Asukoht: Kohila
Helistasin huvi pärast kalakesse, et infot küsida sifooni kohta ja minu suureks üllatuseks oli eheimi sifooni hind 790 eeki mitte 1395 nagu kodukal üleval on ja ostsin kohe ära ka. Selline hind pidi juba ammu olema :shock: Kui oleks seda enne teadnud, siis oleks juba ammu ära ka ostnud. Eheim on juba käes hoides tunduvalt toekam ja kokku hoopis erinevalt pandud. Sifoon on täiesti veekindel ja turbiin teistmoodi lahendatud. Põhja tõmbab korralikult puhtaks. Väga mugav masin, oma 54 liitrise akva sain minutitega puhtaks ja ei mingit vee edasi tagasi solgutamist.
Teine karlie sifoon oli ka väga hea kuni töötas, arvestades veel hinda (200 Eeki) oli tegu hea aparaadiga. Pikkuselt oli sama nagu eheim, aga saledama disainiga. Mootor andis otsad, kui üritasin akva puhtaks tõmmata sifooni vahepeal välja lülitamata. Võtsin aparaadi juba laiali ja ostan uue mootori....oomipoes 25 Eeki :roll: Karlie omal oli hea asi selline lisaotsik nagu tolmuimejal kitsaks tegev ots. Sellega sai taimede vahelt väga mõnusalt mustust koguda, eheimil seda pole. Esialgsete kogemuste põhjal võin öelda, et eheimi oma on palju jõudsam ja kvaliteetsem...hind ka vastav muidugi. Soovitan kõigile ekvaristidele kes sama aparaati osta plaanivad 8)


Üles
 Teema pealkiri: Patareitoitel sifoon
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 04, 2010 08:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Täitsa nõus Sinuga Ruth32!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 14 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver