Felch kirjutas:
On sul kastis veel mingeid elektroode või asju, mis kuidagipidi pinge all?
Veega ühenduses on ainult üks elektroodidega veetaseme andur (selles on siis 1 ühine aktiivne elektrood ja 3tk erinevate tasemete määramiseks ). See andur ei sega Ph näitu.
Samuti ei ole mingit mõju muudel elektriga tiksuvatel asjadel, mis võiksid häireid põhjustada:
250w pinnaseküte, mis käib alalispingega ja tarbib voolu 6-7A, see peaks tekitama päris arvestatava magnetvälja.
Valgustus max 400w, selles on dimmeriga ballastid 5tk, genereerivad ka arvatavasti igasugust läbu. MH valgustid kaane all 2tk. MH võtab käivitumise hetkel kõvasti rohkem voolu, kuigi valgust sel ajal sealt suurt ei tule. Energia läheb gaaslahenduse tekitamiseks ja pirni soojendamiseks. Sel hetkel võiks olla mõju Ph mõõtmisele, aga ei ole midagi sellist märgata.
Terve pesakond igasugust elektriga töötavat värki ei sega ka Ph andurit.
Minu kastis ei ole probleem "elektrilise iseloomuga". Mingi muu veidrus on, mis tuleb üles leida. Seekord töötas Ph elektrood normaalselt 2 nädalat. Mingeid muudatusi kastis ei teinud. Ma tean päris kindlalt, et kui selle elektroodi nüüd toru küljest (elektrood on ühendatud kolmikuga välisfiltri vooliku külge ) ära võtan ja normaalses olekus proovin, siis näitab õigesti. Eeelmise elektroodiga oli täpselt sama asi, aga see käis pool aastat, enne kui näit metsa läks. Elektroodi puhastamine ei aidanud.
Veega kokkupuutuvate elektroodide vastastikune mõju oleneb kindlasti veehulga suurusest ja elektroodide omavahelisest kaugusest loomulikult.
Kas vee juhtivuse mõõtmisel on ka mingi standard elektroodi jaoks, kui suure pingega mõõtmine käib ? Alalispinge kindlasti, see on selge. Juhtivust saaks ju mõõta ka vahelduvpingega, kas see segab Ph elektroodi samamoodi ? Proovi juhtivuse elektroodile lihtsalt 100mV (või sama suurusjärk, mis alalispingega mõõtmisel) vahelduvpinget peale anda, vaata mis Ph näit selle peale teeb.