Ei hakanud väljundit mõõtma, ups´i taga on isegi kiri, et ikka tavaline "kandiline" vahelduvpinge koos suure hulga erinevate moonutustega. Õige ka, ega muid lootusi tegelikult ei olnudki, see plastik tundub juba kaugelt vaadates kuidagi vintskevõitu...
Mõõtsin aga ära filtri voolutarbe vooluvõrk vs ups:
Eheim 2028 tarbib otse vooluvõrgust 37w (täiesti veider, et mistahes manual pakub sellele filtrile alati 25w, filtri peal ka kirjas 25)
UPS´i külge ühendatud sama filter võtab aku pealt 29w (arvestatud aku voolu järgi, kus on siis tegelikult liidetud ups´i oma võimsustarve ja filtri poolt tekitatud koormus. ups tühikäigul 5w + 24w lisandub filtri ühendamisel.
On täiesti selgelt aru saada, et filter käivitub ups´i kandilise voolu pealt palju raskemini, aga igal juhul 100% kindlalt. Koliseb ja uriseb stardi ajal palju rohkem, kui normaalsel vooluvõrku ühendamisel. Päris ime siiski, et üldse töötab. Sama tulemus teiste pumpadega, nende võimsust ei hakanud mõõtma, aga toimivad samamoodi.
Kui nüüd arvata, et neil väikestel UPSidel on pea alati teadmata kvaliteediga 7Ah aku, siis jagub sellest mahtuvusest 2028 töös hoidmiseks mitte rohkem kui 3 tundi.
Kolme tunniga ei juhtu filtri bakteritega midagi (kui kellelgi on tõsine kahtlus, tuleks arutada, aga see saab vist põhineda ainult mõnel toimunud sündmusel).
Väikesest UPSist oleks rohkem kasu , kui pikema voolukatkestuse korral filter töötaks mingi intervalliga, näit 15min töös / 2h seisab. Selleks on jälle mingit jubinat vaja, mida valmiskujul kohe ei leia.