foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Valgustorude valik
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 17, 2004 12:37 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Aeg sealmaal, et torud vaja välja vahetada tasapisi (seljuures ka elektr. ballastid panna magnetomade asemele) ja et head valikut teha torude osas, siis nõu kulub ära...
Torusid teatavasti erineva nimetusega ja nummerdusega a'la 965 ja kaheksasadamidagi... Kas kellelgi on kogemust ja soovitust varuks tavaliste (mitte T5 jne) torude puhul, et milliseid torusid osta, kui plaanin 4x36w ehitada. Mida need numbrid seal margilõpus õieti tähendavad ja mida taimed ostaksid??
Soovitavalt siis muidugi ka kohalikust kaubandusvõrgust saadaolevatest võiks jutt käia.
Mul praegu 2x36W Osram fluora (lillaka tooniga) + 36 W Philips Aquarelle (valge) ja nagu ei oska rahulolematu olla, aga äkki on paremaid lahendusi/kombinatsioone :roll:
Äkki siiski T5-ed panna, või pole see hinnamõttes päris põhjendatud samm?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 17, 2004 12:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Torude markeering:
http://www.wisconsinpublicservice.com/b ... eba_11.asp
AFAIK (minu teada) mageveeakvaariumi jaoks loetakse sobivaks värvitemperatuur 5000K kuni 6700K. 5000K on soojem valgus, selline varahommikuse valguse moodi; 6400K - 6700K on külmem.
http://www.aqua-web.org/users/saurama/index.htm annab aimu mis on mis.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 17, 2004 02:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Kui oled täiesti uut valgustust ehitamas, siis miks sa kohe T5 torudele üle ei lähe? Kui ostad juba elektroonilised ballastid siis hinnavahe T5 ballastidega on ju pea olematu, torude hinnad on ka samas klassis.
Toru hind on alla 100.- ja ballast maksab ~500.- (Phillips) ning alla 400.- (Helvar). Need on hinnad T5 lahenduse kohta.
Effexist saad kogu kupatuse ja kui natukene kaupled saad hinda ka väheke alla. 8)
Oma uuele akvale tegin valguse T5 torudega ja olen väga rahul. :D

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri: T5 toru alla 100.- ???
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 17, 2004 03:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2004 12:08
Postitusi: 66
Asukoht: Õismäe
Olen tõeliselt hämmingus kuuldes, et T5 torusid (akvale sobilikke) saab taolise hinnaga.
Kus taoline Eldoraado küll asub?

_________________
mp SAPHIR100 Amasoonase biotoop


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 17, 2004 04:06 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No öeldi ju et Effex, Sul hea lähedal käia kah. :) Ainult et "akvale sobivad" on omaette teema, saad Daylight T5 torusid, mitte spets taimekasvatuse omi - aga mulle sobisid ka sellised hästi. Torude hankimiseks on alternatiivne koht Megaluumen, ega seegi kaugel ole.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 17, 2004 07:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Spets. akva torusid nagu Aqua Relle veel pole kuid 4000K ja 6000K ja 6500K torusid leiab küll.
Tõsi küll, 6000K 39W toru sain kiiremini kätte Megaluumenist hind ~95.-4000K 39W toru on Effexis laokaubana hind ~~95.-
6500K toru tellisin Elektroskandiast, kuna sellised torud asuvad vaid soomes on tellimisaeg pisut pikem hind ~100.-

Süüteseadmed: http://www.effex.ee/index.php?id=produc ... &name=EL-s

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 02:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Käisin Effexist läbi ja meelde jäi, et 1 toru ballast oli ligemale 600 kr (2 toru oma pole hetkel) ja võrdluseks siis 2x36w tavalise toru el.ballast midagi 250 kr...
Torude hinnavahe oli ka suur, aga kuna torud on üldse odavad asjad, siis ebaolilne faktor tõesti. Hoopis olulisem hinnavahest on fakt, et taimedele mõeldud torusid pole isegi lootust saada sealt ja seega mõttetu ju või? Ega ma watte taga ei aja vaid sobivat valgust või???
Või äkki keegi ütleb nüüd, et juba T5 iseenesest on nii härg mõiste, et olgu või jumalteabmisspektri ja otstarbega?
Praegu mulle tundub, et 240L korral on 4x36w taimedele sobiv tavaline toru ikka õigem ja ka piisavalt watine... :D Ja odavam ka oluliselt. Ja ruumi selleks mul ka piisavalt.
Kaitseb keegi T5?
On kellelgi häid tavalise toru margi/mudelisoovitusi??


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 07:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Elekter on veel suhteliselt odav, ei viitsi arvutama hakata kui palju T5-tega kokkuhoidu saaksid. Lihtsalt peenemad kah, aga see maitseasi (mõne jaoks võib oluline olla ruumi poolest). Daylight AFAIK (minu teada) peaks olema päikesevalgusele kõige lähedasema spektriga, kasutatakse ka ntx valgusteraapiakabinettides. Mul on just Daylight T5 torud, vähemalt oma meelest silmale ilus vaadata ja ei pea tegema mingit abrakadabrat eri torude sobitamisega et saada vastuvõetavat pilti (ma nimelt ei kannata mingeid sinakaslillasid värve). Taimed kasvavad ka sellises tempos et kui spetstaimekasvatuse torudega veel paremini kasvama peaks siis ei saaks neid juba seepärast soetada et ma ei viitsiks mitu korda nädalas taimi välja rookima hakata. :)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 04, 2004 12:08
Postitusi: 66
Asukoht: Õismäe
Nojah, eks ma umbes nii arvasingi.
Senini olen "õigeid" T5 torusid kohanud vaid KALAKE'ses (Rocca), kuhu hiljaaegu JBL omad ilmusid. Kuid hinnaks 315.-/tk! Aga vähemalt koht, kus letis kohe võtta kui vaja (kuigi, kes teab kui kauaks).
Minu puhul (suurelt osalt ikka taimeakva) oleks T5-le siirdumisel suurim pluss ruumi võit. Senise kolme T8 asemel saaksin neli T5 ja võimsust ka märgatavalt juurde. Ökonoomsust taga ei aja, pikaealisust pigem.
Kui aga ballasti valiksin, siis topelt-versioon oleks teretulnum.
Kokkuvõttes aga paraku löövad saksa hinnad siiski veel meie omi.

_________________
mp SAPHIR100 Amasoonase biotoop


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Ega minagi ei pea seda T5 torude värki ilmaimeks vaid tahtsin proovida kuidas see välja näeb mida viimasel ajal siin kiidetakse. Kuna pidin uuele akvale ka valguse panema, siis tegin proovi T5 torudega. Üheks põhiliseks eeliseks T5 torude juures loen seda, et toru eluiga on T8 torudega võrreldes pikem, ei pea neid nii tihedalt vahetama. Torude valikul lähtusin samadest põhitõdedest millest kirjutas Rein. Ja kuna selliseid torusid on juba leida, siis oligi otsus tehtud.

Rein kirjutas: mageveeakvaariumi jaoks loetakse sobivaks värvitemperatuur 5000K kuni 6700K. 5000K on soojem valgus, selline varahommikuse valguse moodi; 6400K - 6700K on külmem.

To Hard:
See hind mis sulle seal öeldi on see kallim variant. Hinnavahe 1*49W või 2*49W on paarkümmend krooni. Sinule sobiv süüteseade 2*49W (Helvar) maksab 380.- pead vaid paar päeva ootama.

Minu valgustus maksis:
Süüteseade 475.- (Phillips , sain odavamalt kuna algselt lubati hinnaks 380.-)
Niiskuskindlad lambipesad 4*25.-
Torud 4000K ja 6000K hinnaga 95.- tükk.

Kuna Kalakeses on müügis vaid üks variant T5 toru siis ootan huviga kui müüki tuleb ka 39W toru, et saaks seda spets. akva toru võrrelda tavatoruga.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 02:40 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Tsiteeri:
Niiskuskindlad lambipesad 4*25.-
Kus on niiskuskindlaid T5 pesasid saada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 04:22 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
albert kirjutas:
Tsiteeri:
Niiskuskindlad lambipesad 4*25.-
Kus on niiskuskindlaid T5 pesasid saada?

Effexis, vähemalt on seal olnud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 09:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Sain Effexist. Need on sellised mis lükatakse toru otsa, toru kinnitatakse klambriga kaane külge . Klambri hind oli mingi 3 või 6 krooni.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 18, 2004 11:35 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
Aitäh info eest! Küsisin sellepärast, et nende on-line kataloogis selliseid polnud. Tuleb ikka ise kohale minna ja oma silmaga üle vaadata. :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 19, 2004 01:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
albert kirjutas:
Aitäh info eest! Küsisin sellepärast, et nende on-line kataloogis selliseid polnud. Tuleb ikka ise kohale minna ja oma silmaga üle vaadata. :wink:

Välja näevad sellised: /404.html , /404.html
Neid on saada nii T8-le kui ka T5-le.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver