foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Idee rec.aquaria.tech grupist. DIY w/d filtri ehitamisel on ülejooksu tegemine üks raskemaid osasid. Odavam ja mugavam lahendus asub siin: http://www.triodia.com/staff/michi/aquatic/overflow.jpg

Mina lähen vist seda teed ja ei hakka jändama kahe kastiga akvaariumi küljes.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 03:12 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
aidake mind - mida paganat tegelikult tähendab wet/dry (kuiv/märg) filter ja mis see loogika ja tööpõhimõte seal on?
Jah, need on tavaliselt kahe kastiga - miks? Eriti välismaal tundub populaarne see nö. sump'idega jauramine - tehtud väiksemast akvaariumist jne. Ma pole sellele pihta saanud... #-o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
Lühike kokkuvõtte:

A Wet/Dry Filter (also known as a Trickle Filter) is a very efficient filter, providing mechanical, biological, and optionally chemical filtration. Water flows from the tank down to the wet/dry filter. Upon entering the wet/dry, the water flows thru a filter pad, providing mechanical filtration to remove particles of waste. Then the water passes thru a drip tray which spreads the water across the surface of the biological filtration. The biological filtration is usually some kind of bio-filter media, such as bio-balls. This media simply provides room for bio-filter bacteria to grow. The dripping action of the wet/dry provides a very high-oxygen environment for the bacteria. The water flows past the biological media, into the main sump. From there, the water is then pumped back up into the tank.

Põhjalikum jutt ja seletavad skeemid siin.

Mulle isiklikult meeldib selle meetodi juures, et soojendi, co2 lisamise jne jubinad võib kõik sump'i (ei oska tõlkida kuidagi) paigutada. Akvaariumis vähem mittelooduslike lisandeid ja agressiivsetel kaladel (oscarid pidid soojendeid jne. lõhkuma?!) vähem võimalusi asju rikkuda.

DIY projektidena on need tehtud lihtsalt põhjusel: 1) Kommertsfiltrid on tihti liiga kallid ja 2) ei vasta soovidele

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 05:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
jah, aga milleks overflow box? - mida see tegelikult teeb?
Kas Sinu mainitud eelised on ainsad, või on neil veel põhimõttelisi erinevusi kanisterfiltritega?
Ja veel küsimus... - kas minu akvaariumi filter on ju ka wet/dry justkui, ainult, et akvasse sisse ehitatud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 02, 2004 05:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
ülejooks on vee kättesaamiseks. Kui selle asemel kasutada lihtsalt tavalist voolikut, siis elektrikatkestuse korral jookseks su akvaarium kogu täiega sumpi, kuna pump seda tagasi ei lükka (eeldusel, et sump on akvast allpool). Ülejooks piirabki vee kättesaamist, st. teatud veetasemest allapoole enam filtrisse vett juurde ei voola. Pikk jutt, keeruline jutt. Vaata parem seda lehte.

Ma pole kunagi kanisterfiltriga kokku puutunud, seepärast ei oska ka põhimõttelisi erinevusi tuua. Wet/dry (nagu ka nimi ütleb) ideeks on, et bakterikoloonia elab ülevalpool (sumpi) veepiiri ja neile tilgub vett pähe, st. nad saavad mõlemat (õhk/vesi) parajalt.

Tsiteeri:
Ja veel küsimus... - kas minu akvaariumi filter on ju ka wet/dry justkui, ainult, et akvasse sisse ehitatud...


Pigem on su filtri tööpõhimõte täpselt vastupidine.. aga ma ei tea, milline filter sul on. :)

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 03, 2004 02:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Vaata minu lehelt - seal skeem ja pildid...


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver