foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Välisfiltri paiknemine
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2010 11:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Plaan on soetada välisfilter 380 liitrisele akvaariumile. Kuna akvaarium on umbes 70 cm kõrge ja ei paikne aluskapil, vaid puuplaadil põrandal, siis tekkis küsimus, kas filter hakkab korralikult tööle, kui ta ei asetse allpool akvaariumi põhja, vaid akvaariumi kõrval põhjaga samal tasapinnal?

Akvaarium ise on näha fotoalbumis viimane pilt (vana üldvaade).

Kaalumisel on soetada Eheim 2075 välisfilter.

Teadjamad, äkki jagate kogemusi ja annate nõu nii võimalike viperuste osas kui filtri valiku osas :)

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2010 12:00 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Tootlikkus 1250l tunnis tiba vähevõitu. Soovitaks mõelda cp-1500 peale JBL. Hind ka jbl soodsam.

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2010 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
JBL CristalProfi e1500 tarbimine on 35 W , kuid EHEIM professionel 2075 tarbimine 16 W, seetõttu kaldusin Eheimi kasuks.

Kas on arvamusi selles osas, et filter võib tõrkuda, kui on akva põhjaga samal tasemel?

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2010 02:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Minu arust oleks probleem vist ainult sellisel juhul kui filtri mootori osa on kõrgemal kui akvaariumi veepiir. Ja sellisel juhul oleks see probleem ka ainult filtri käima saamisel kui kuskil õhk vahel. Kui kogu süsteem on juba vett täis, siis ei ole eriti vahet kui kõrgel filter akvaariumi suhtes asetseb.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2010 03:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
minu silmis filter mõistlik panna vee piirile. kuigi ta endal mul pole. pump ei pea vett eriti kõrgele suruma ja see tõttu ka jõudlus suurem. see minu loogika.

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 08, 2010 08:54 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Jaan 03, 2009 08:04
Postitusi: 228
Asukoht: Saue
Tsiteeri:
JBL CristalProfi e1500 tarbimine on 35 W , kuid EHEIM professionel 2075 tarbimine 16 W, seetõttu kaldusin Eheimi kasuks.
Kindlasti leiab veel lahjemaid pumpasi aga kas nad ka vett piisavalt pumbata jaksavad kui näiteks filtrimeedia must. Mina nende wattidega ei koonerdaks, see muidugi minu arvamus. :roll:

_________________
240l, JBL e900+JBLcp500. Hemichromis lifalili, Aeguidens rivulatus, Julidochromis marlieri, Julidochromis brundi,Thorichthys meekid, Pelvicachromis pulcher, Ancistrus.Sae. Magedat ja soolast vett kokku 3000l.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 01:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 08, 2005 02:27
Postitusi: 475
Asukoht: Pärnu
avantipopolo kirjutas:
e1500 tarbimine on 35 W , kuid EHEIM professionel 2075 tarbimine 16 W
Eheim´i 16w selle filtri juures on nagu mingi ökonoomsust rõhutav argument mis peaks näitama, kui hämmastav asi jälle loodud, et nüüd 16w pumpab sama palju kui varem Pro 2 filtritel 25w. Google otsigust tuli kohe "discower the new world..." :) . Oligi aeg, tuju läks kohe paremaks.

16w pump 380L akvaariumile jääb arvatavasti väheks. Oleneb ka akva asustusest. Võib-olla on Eheim pumba ehituses midagi muutnud, mis võimaldab väiksema kuluga hakkama saada, aga üldiselt tähendab väiksem võimsus nõrgemat veevoolu ja filtrimaterjali täitumisel vooluhulga kiiremat äravajumist. Suurt imet ei usu siit. JBL e1500 on selles olukorras parem. Ka Eheim 2026 oleks päris hea, kas seda praegu saada on enam ? Ainult ökonoomsuse mõttes väiksemat filtrit valida ei oleks mõtet, see erinevus on väga väike võrreldes kogu kuluga, mis akvaariumi nahka aja jooksul läheb.

_________________
430L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 05:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kaos kirjutas:
minu silmis filter mõistlik panna vee piirile. kuigi ta endal mul pole. pump ei pea vett eriti kõrgele suruma ja see tõttu ka jõudlus suurem. see minu loogika.


Minu loogika on see, et pump võib olla meeter all või ülevalpool veepiiri, kui tegu on kinnise süsteemiga nagu välised filtrid, siis ta pumpab seda vett mõlemal juhul täpselt 0 sentimeetrit kõrgemale.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 05:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 07, 2009 06:47
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
noh, füüsika pole kunagi mu tugev külg olnud. pigem ma laus lammas selles :D

_________________
200L 2x SAE,2x Ancistrus,2x Pelvicachromis pulcher,1x Pterophyllum scalare,4x Gymnocorymbus ternetzi,6x Nematobrycon palmeri,4x Hyphessobrycon herbertaxelrodi,4x Paracheirodon innesi,1x Platydoras costatus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 05:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kaos kirjutas:
noh, füüsika pole kunagi mu tugev külg olnud. pigem ma laus lammas selles :D


aga õpetama kipud ikka, eksole :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 09, 2010 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 25, 2009 10:31
Postitusi: 506
Asukoht: Tallinn/Laagri
Ma täna seda küsimust juba lahkasin Karmo 420L lõimes.
Seal oli küll küsimuse kontekst selline, et kas kasulikum on välised filtrid jadamisi ühendada
või rööbiti ehk paralleelselt, kui silmas pidada et võimsus peab tagama piisava nn. tõusukõrguse.
Minu väide oli, et kinnise tsirkulatsiooni puhul tõusukõrgus pole üldse oluline, nagu p6lts ka siin mainis.

Ma ei tea, kui arusaadav see mõtte laiadele massidele on, et antud kontekstis pumba asukohast
pumba tootlikus ei sõltu. Vaadake seda asja nii, et pumba asukohast sõltuvus tuleb mängu alles siis,
kui toimub vee ümberpumpamine mingil teisel kõrgusel olevasse anumasse ehk siis pump teeb
tööd selleks, et anda veemassile selle asukoha kõrguse kasvust tingitud potentsiaalse energia kasv.

Välised filtrid (ja ka sisemised) on matemaatilis-füüsikalises mõttes lihtsalt seadmed,
mis veemassi ringi ajavad ja ei tee tööd veemassile potentsiaalse energia andmiseks.
Kogu pumba poolt tarbitav energia ehk võimsus läheb veevoolust ja agregaadi torustikust
ning filtrimaterjalist tingitud hõõrde ületamiseks. See on siis võimalik tänu ühendatud anumate
printsiibile ehk siis sellelesamale ideele, tänu millele me akvaariumit ka sifoonides puhastada saame.

Seega vastus on selline, et filtri pumba tootlikus ei sõltu pumba asukohast võrreldes veepinna asukohaga.
Seda siis kõike eeldusel, et süsteem on kinnine ja selles ei ole teisel tasapinnal olevaid
vee vabapindu ning eeldusel, et pump ei ole kõrgemal, kui 10m akvaariumi veepinnast, kuna
vastasel juhul ei suudaks atmosfääri õhurõhk vett enam pumpa sisse suruda ja pump jääks kuivale.

Silver Karmo 420 L lõimes kirjutas:
Ambur kirjutas:
Jadamisi tuleb kindlasti juurde tõstekõrgust, mida antud juhul ju vaja ongi.
Paralleelselt oleks suurem vooluhulk aga tõstekõrgus sama.

Tõstekõrgus on oluline ainult siis, kui pumba väljavool on suunatud ja pumpamine toimub
ümberpumbatava veemassi vabapinna kohale mingile teisele kõrgusele ehk siis näiteks
pumbatakse mingile teisele tasapinnale/kõrgusele mingisse teise anumasse atmosfääri siseselt.
Aga kui pumba sissetõmme ja väljavool on veeanuma sisese kinnise veemassi, süsteemi

ja/või tsirkulatsiooni osaks, siis ei ole sisulist vahet, kas pump töötab 5m allpool veepinda või
5m kõrgusel veepinna kohal (toimib ühendatud anumate printsiip) ning igasugugne tõstekõrguse
arvestamine muutub mõttetuks, kuna sisuliselt on tegu vee ringiliigutamisega veemassi
enda siseselt ja matemaatilises/füüsikalises mõttes ei toimugi veetõstmist mitte kuhugile.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 10, 2010 05:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 11, 2004 04:09
Postitusi: 192
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Tänan vastuste eest :)

_________________
250 liitrit- pleco, 2 synodontist, 12 tetra barbust, 2 kribensist


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver