Pakuks et ka lausa ilma filtrita saab igasuguses akvas hakkama, kõik sõltub ikkagi sellest mis on eesmärgiks ning kes-mis seal akvas hakkab olema. Üldiselt on akvas oleva vee liikumine kasulik - tänu sellele satub vette rohkem hapnikku, toitained jõuavad taimedeni (ka pinnases liigub vesi mingil määral ja liigutab toitaineid, tugevalt kokkuvajunud pinnas kus vesi ei liigu tekitab probleeme), veetemperatuur on ühtlane jpms. Aga kui vesi on akvas toatemperatuuril, akvas on peamiselt taimed ning vaid mõned vähenõudlikud asukad siis saab läbi ka ilma vett keerutamata - mul ntx tööl
laual olevas väikses akvas elavad juba pikka aega taimede keskel mõned krevetid ning kardinalid.
Kui aga vett soojendatakse siis on kasvõi veepumba abil veeringluse tekitamine ilmselt vajalik. Mõned rikkaliku taimestikuga akvade omanikud kasutavad ka kanisterfiltreid suure pumbana, viskavad seest kogu sisu välja - eeliseks on madal ummistuse tekkimise tõenäosus ning ka pikem voolukatkestus ei tekita suuri probleeme kuna filtris pole hukule määratud bakterikolooniat. Mullapõhjaga 100 liitrine akva mis kasutab ainult veepumpa on mul käigus 2005-st aastast alates, probleeme pole seni olnud.
Filter kipub aga siis möödapääsmatuks muutuma kui akvas on (liiga) palju asukaid ja/või vähe taimi nii et piisava suurusega bakterikolooniat saab hoida vaid filtri abil. Kuna enamus kodanikke ei suuda panna vastu kiusatusele tuua oma akvasse (liiga) palju kalu, on ka filtrid muutunud enamasti tarvilikuks.
P6ltsi pakutud põhjafiltrid olid pikka aega vägagi populaarsed ning on täitsa toimivad riistad. Neil on aga mõned miinused - kui seal miskit untsu/umbe läheb siis on puhastamine tõsine töö, lisaks ei meeldi enamusele pinnases oleva juurestikuga taimedest tugev pinnasest läbi minev veevool mis kaasneb põhjafiltriga.