foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 07:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
kenari kirjutas:
Urmz palju sul need lambid maksid ja kas pilti on missugused need seest välja näevad tahaks teada missugused pirnid sees on :)


põhimõtteliselt see lamp ongi üks pirn :)

see teeb asja kalliks.

hinda ei mäleta. peab megaluumenist küsima..

muidu tooteinfo on siin: http://www.osram.com/products/luminaire ... ralux.html

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 07:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
umbes? ma ei taha täpset hinda aind hinnaklassi

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 11, 2006 09:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
kenari kirjutas:
umbes? ma ei taha täpset hinda aind hinnaklassi


jah, aga kahjuks ei mäleta :(

aga sõber google ütles saksas hinnaks ca 47 euri veebipoodides, nii et kuhugi 800.- eegu kanti siis / tk, aga noh, eks maaletoojalt pead huvi korral täpse hinna küsima. maale toob Megaluumen.

miks ma selle panin ? põhjus oli selles, et oma akvale standardmõõdus kaant ei ole osta ning teha lastes koos spetstorudega oleks tulnud kallim, no ja ma pole ikka veel maha matnud ideed saada mõni ilus taim, mis õitseb üle veepinna, lahtine akva meeldib mulle rohkem. Reinu akvaariumid muuseas andsid häid ideid :)

kui midagi huvitavat lõpuks valmis meisterdad, näita ka teistele. Edu !

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 Teema pealkiri: Re: lambi eluiga
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 21, 2006 12:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
urmz kirjutas:
üks minu floraluxi lampidest põles läbi, seega selle eksemplari elueaks sai ca 3600 töötundi. karbi peal on kirjas et kuni 10000h, noh, eks õhuniiskus on ilmselt eluiga lühendav faktor. samas teine lamp põleb edasi, nii et kahepeale kokku see keskmine tuleb ilmselt suurem, eks näeb.


nüüd läks ka teine algselt töösolevatest läbi, seega lahtise akva kohal lambi maksimumelueast peavad sellised lambid ca 40-50% karbil märgitud töötundidest vastu.

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 Teema pealkiri: Re: lambi eluiga
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 21, 2006 01:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
urmz kirjutas:
nüüd läks ka teine algselt töösolevatest läbi, seega lahtise akva kohal lambi maksimumelueast peavad sellised lambid ca 40-50% karbil märgitud töötundidest vastu.

Idee kohaselt ei tohiks niiskus siiski nii palju kurja teha, et lambi eluiga poole-peale väheneb :roll:
Ehitasin ka ise valgusti, mis jäi akvast ca. 10cm kõrgusele ja seal ei täheldanud ma kahe aasta jooksul mingeid probleeme vaatamata sellele, et ühtegi niiskuskindlat elementi ma ei kasutanud...
Samas võid muidugi katset teha ja ühe lambi alla altpoolt tuleva niiskuse tõkkeks mingi klaasi paigaldada ning vaadata, kas see lambi elueale kasuks tuleb.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 21, 2006 02:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pole mul kah mingeid probleeme olnud lahtise akva valgustiga ehkki seal täitsa tavalised komponendid sees, torud kestavad ka kenasti (alates 2004. aasta suvest, ühe toru vahetasin sel suvel välja kuid ka see polnud katki, tahtsin lihtsalt värskemat ja parema spektriga toru proovida).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 31, 2006 11:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
Ilmselt peaks Sagrost, või kes neid siin Eestis tarbisidki, küsima, et kaua neil taimede kohal need lambid kestavadki..

minu süsteem muidugi eeldab varulambi olemasolu, et üks akva pool 3-6 nädalat pimedas ei peaks olema, sest varulambi tellimine on suht aeganõudev protsess. Selles mõttes on torudega süsteem ilmselt parem, et ühe toru eluea lõpp ei tähenda nii ebaühtlast valgustatust.

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 Teema pealkiri: Re: lambi eluiga
PostitusPostitatud: Reede Okt 09, 2009 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 25, 2005 09:08
Postitusi: 69
Asukoht: Tallinn, Pääsküla
urmz kirjutas:
nüüd läks ka teine algselt töösolevatest läbi, seega lahtise akva kohal lambi maksimumelueast peavad sellised lambid ca 40-50% karbil märgitud töötundidest vastu.


nüüd läks esimene teise ringi lamp läbi. minu arvutuste kohaselt pidas vastu üle 14600 tunni (karbil eluiga 10000h), ehk kõvasti rohkem kui esimeste lampidega kogemus oli. teise ringi lambiga oli akva ja valgusti vahel pleksiklaas. kuna taimekasv jäi viimase aasta jooksul hõredaks, siis pleksiklaasi teistel säästulambi kaitseks ei soovitaks panna.

kuna nüüd mul uus valgus T5 torude baasil, siis teine ja töötav lahendus koos teise lambi pesa ning juhtmestusega panen müügi rubriiki, äkki keegi tahab odavat taimelampi proovida. Osrami lehe andmetel neid kahjuks enam ei toodeta.

_________________
141L (isetehtud ajutine kaan ja valgus Sylvania T5 2x24W Grolux ja Aquastar): vastupidavamad taimed, 3 Kuldkala , 6-7 Ancistrus dolichopterus(neist 2 albino), umbes miljon ancistruse titte, tornteod


Üles
 [ 23 postitust ]  Eelmine  1, 2

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver