foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: akvaariumi valmistamine
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 11:26
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Mul on nimelt selline küsimus, kas keegi teist on teinud endale ise akvaariumi kasti. Millega te küljed kokku panite? Kas mingisuguse silikooniga või ekstra mingisuguse liimiga?
Mul on siiani olnud u`50 liitrine väike akvaarium, soov oleks soetada 1mx40cmx45cm see peaks arvutuste järgi u`180 liitrit olema.
Kas selleks oleks vaja ka mingit raamistikku,et asi koos püsiks?
Nojah loomulikult on alati võimalus osta valmis asi aga kui tahtmist on ja rahakest napib siis teeksime seda ise. Kuna mul kaks meest kodus,kes oleksid seda ise proovinud.

_________________
algaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2003 01:06 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
ikka spetssilkoon(igal tootjal oma tüüp) kleepimiseks,
raami pole vaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2003 01:29 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Kui inglise keelt oskad, siis http://www.garf.org/ , siis DIY projects valik ja siis Tank building - väga hea juhend igas mõttes...
Silikoonist niipalju, et igas norm. ehit.materj.poes on silikooniletis silikooni, millel koguni akvaariumi ja kalade pilt peal ja mõeldudki just klaasi liimimiseks.
Ma olen aidanud ehitada ja pole üldse keeruline - soovitan projekt teha ja mõõdud läbi mõelda ja see on minu arvates see kõige aeganõudvam osa - ja siis ei muud kui klaasid lasta lõigata ja kokku panema asuda :D


Viimati muutis Hard, Kolmapäev Dets 31, 2003 08:23, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2003 07:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 15, 2003 05:38
Postitusi: 462
Asukoht: Tallinn
:shock: Jälgige klaasi paksust! Hea oleks, kui see oleks 180liitrisel oma sentimeetrine. Ja kôige hullem on klaaside täpne lôikamine. Lootkem klaasimistöökodade proffessionaalsusele...

_________________
Pilt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2003 10:13 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 07, 2003 05:06
Postitusi: 111
Asukoht: Aespa, Raplamaa
180L'sel käib 8'ne klaas vabalt, põhja võiks muidugi paksemast teha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Dets 30, 2003 10:36 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Mul on küljed 6 mm :D - vaatame, kes alla pakub... Ok, nali. Akva kõrgusest on klaasi paksus isegi rohkem tingitud kui liitritest... Põhi on mul kahekordne (10 + 7 mm).
Kast tuleb õigesti projekteerida aga mitte monoliitbetoonist teha... :mrgreen:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 31, 2003 09:39 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 11:26
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Meil oligi plaan teha kast 8 mm klaasist. Siiani mõtleme-vaidleme,kas kõrgus oleks 45 või 50 cm. 8-sest juba seepärast,et kinnitus jääks tugevam ja oleks mida mille külge liimida.
Hard kahjuks ei saa ma kuidagi seda sinu poolt pakutud linki lahti :?

_________________
algaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 31, 2003 09:45 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 11:26
Postitusi: 4
Asukoht: Tartu
Jess-sain ikkagi kätte selle lingi. Olen aga tõesti väga "blond" :oops:

_________________
algaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 31, 2003 04:25 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 30, 2003 12:49
Postitusi: 124
Asukoht: Rakvere
turvalise paksuse leiad: http://www.aquaboro.com/36941.html
8mm seega täitsa ok


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 04, 2004 01:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tjah, olen valmis igasugu asju ise tegema kuid mitte akvaariumi ennast. Arvestades et akvaariumitöökojast saadava valmisakvaariumi hind kipub väidetavalt (pole ise klaasi eraldi ostnud) samasse suurusjärku mis ise ostes valmislõigatud klaasi eest klaasitöökojas välja tuleb käia ei näe mõtet kah. Minu 128x45x55 akvaarium 10 mm paksusest klaasist läks maksma 3000.-, nii et eks ise arvuta (tahaks ise kah teada mis see klaas eraldi maksaks). Mõttekas on kohe ka kaas ja valgustus tellida - kaas on ca 700-800 krooni (tehakse nii et akvaariumi ülaosale kleebitakse peale plastikriba, sees on aga paksust klaasist toed valgustusele ning kõige peale tuleb siis lihtsalt plaatidest kate katuseks - võib lasta teha plastmassist, kuid endale lasin teha peeglist - hind on sama ;) ). Valgustuse eest maksin 1500.- , 2x55W
Kui tahad automaatse veevahetusega akvaariumi nagu mul on siis tasub see kohe algul teha, hiljem on äravoolu lisamine pagana tülikas - ehkki loomulikult teostatav, nad neid mitmel pool juurde pookinud hiljem.
Kindlasti tehakse akvaariume mujalgi, enda oma tellisin Kadriorust Kreutzwaldi tänavalt. Meister on proff ning olen igati rahul kuid tellimuse täitmise aeg võib neil küll tublisti venida.
Update: märkasin et oled Tartust, seal vast hinnad odavamadki. Tiff oskab ehk vihjeid anda Sulle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2004 06:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
äkki räägib seda et kui kitsaks võib akvaariumi ajada? asi selles et ka omal oli isetegemise mõte aga liitreid ei tohiks palju olla , samas tahan suurt külgpindala


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2004 07:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 08:52
Postitusi: 30
Asukoht: Tallinn
Eks ikka nii kitsaks et kalad enda ümberpööramiseks surmasõlme tegema ei pea 8) Parem tee juba madalam ja laiem - saavad taimed rohkem valgust ja tähtis on suurem õhuga kokkupuutu pindala. Kaladele sügavusest suht ükskõik.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2004 08:15 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
ma nägin kuskil netis akvaariumi mis oli meeter pikk. kuid kui litraaži hakkasin vaatama siis tuli välja et aibnult 54 liitrit...nojah, kutt oli treinud endale väga õhukese. visuaalne küll ja odav. kuid kalu seal kasvatada küll ei saa...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 15, 2004 08:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 15, 2004 11:38
Postitusi: 58
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Õhukese akvaga see jama, et taimed peavad siis suisa ühes reas olema, kujundus kehv. Ja kõrgust pole mõtekas palju teha, sest põhja pindala on hoopis olulisem. Liiga kõrgesse on puhastamiseks aga lausa tuukrit vaja. Skalaarid tahavad oma kuju tõttu kõrgemat akvat.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 14, 2004 06:08 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Apr 28, 2004 12:39
Postitusi: 21
Asukoht: Tartu
Hard kirjutas:
Mul on küljed 6 mm :D - vaatame, kes alla pakub... Ok, nali.

Nali naljaks, aga minu 50cm kõrgune akvaarium ongi akvaariumiseppadel tehtud 6mm klaasist ja on juba nii mõnegi aasta vastu pidanud. :?

_________________
Akvaarium 95x50x40


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver