foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: veider karp
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 06:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Tervitus! :)

Mul on selline probleem, et uue akvaariumiga sain kaasa mingi veidra valge karbi, mis on vene-ajast. Peale on kirjutatud 'mikrokompressor', selle peal on kirjas veel 220V 50Hz ja 3W. Pilt on ka seal kõrval: mingi labürint ja kala selle sees.
Karbist väljub juhe (täiesti tavaline, sellega probleeme pole) ja miski vooliku moodi asjandus, mille küljes on see tilguti... regulaator (? selline asi oli kellegi Co2 voolikul ka.) ja otsas on.. alumiiniumist (pole väga kindel, et just sellest materjalist, aga kergest metallist) silinder. Ma ei riski seda enne akaariumisse ka panna, kui ei ole teada, mis asja see masinake välja puhub (ning on mul seda üldse vaja)? Ja ega see metallist jubin elustikule ohtlik pole?
Sain veel muidu suure hunniku asju kaasa, aga neil on paberid juures, nii et nüüd läheb mul põhjalikumaks uurimiseks. :)

Ette tänades: Clytemestra.

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 07:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
ega see masinake ei saa miskit muud välja puhuda kui seda, mis talle sisse läheb ... ehk siis tõenäoliselt õhku ....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 07:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Aga ega see metall miskeid 'trikke' seal tegema ei hakka? Et reageerima või midagi.. ma ei ole nendes veneaegsetes asjades ka eriti kindel, kuigi need pidid need kõige turvalisemad olema :P

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 08:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Selge, siis ma rohkem ei muretse. Aga kõige imelikum asi on muidu, et sel karbis ei ole ühtegi auku ega asja, kust see õhk võiks talle sisse saada. :-s Aga ma arvan, et ma võibolla jätsin miskit kahe silma vahele.

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 09:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Viskasin selle metallijupi väikesesse akvaariumisse. Mingeid mulle ajab ja kalad (kõik peale gupide, kes seda närivad) kardavad esialgu. Kuid karp teeb ülivaikset häält ja seda kuuleb ka siis, kui kõrv vastu panna. Eks ta minu joks üks müsteerium ole, aga paistab hea asi olevat. Siiamaani. :D

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 15, 2004 12:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Tsiteeri:
Aga kõige imelikum asi on muidu, et sel karbis ei ole ühtegi auku ega asja, kust see õhk võiks talle sisse saada. Aga ma arvan, et ma võibolla jätsin miskit kahe silma vahele.


Kusjuures ostsin poest kunagi ammu mullitaja ... (teadmatusest - sest tegelt ei olnd seda vaja) ... ja kuidas ma ka ei uurinud, mina sellel plastmassist karbil küll ühtegi ava ei leidnud ... peale selle kust õhk välja tuli ... :shock:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 26, 2004 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 16, 2004 06:56
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
üldiselt see vene karp imes õhku nn valtsi vahelt , eh karp on ju kokku pandud põhjast ja kaanest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 01, 2004 11:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 19, 2004 08:49
Postitusi: 45
Asukoht: Põlva
Cardo kirjutas:
üldiselt see vene karp imes õhku nn valtsi vahelt , eh karp on ju kokku pandud põhjast ja kaanest.

mul veel vanast(sots) ajast kui omasin rauast nurgikutega akvaariumi paar tükki alles- töötavad kui kurjad- äge selle asja juures see et võid selle asja teatavte pingutustega oma istetehtud CO2 purgi kaane alla munsterdda ja puhup sedea mis selles purgis on ka edukalt akvasse- tõesti põhja vahe on piisavalt suuretolrrantsiga, et õhk( gaas) mahub vahelt läbi küll! :?

_________________
240L / Hydor Prime 30 kanister/ Resun 100W+ Aquael 100W/ 2 X 30W valgust( üks spets taimede toru)/3 kirjut mollit,3xGuraami, 4xneoon,2x Skalaar, Platydoras costatus, Synodontis,2X Ancistrus/Cryptocoryne jm.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2004 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 16, 2004 06:56
Postitusi: 49
Asukoht: Tallinn
eile käisin keldris ja avastasin vanast koliastist tolle sama imeliku karbi :) on ikka imelik küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2004 06:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Kui mina seda asjandust uurisin, siis leidsin, et ainus koht, kust midagi sisse võiks minna, on selle vatiini all (või mis iganes materjali seal filtriks kasutatakse). Ei saanud ka muidu alguses aru, kus see õhuvõtu ava on.
Ei tahaks uskuda, et läbi mingite konstruktsioonipragude õhuvõtt mõeldud oleks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 02, 2004 06:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
aga sellele see õhk arvatavasti kuskilt kokkupaneku kohast sisse saab, sest seal pole vatiini mingite pisikeste aukude peale pandud nagu mõndadel mullipumpadel (mida mul ka jagub, kuid kõik on kasutu -.-) :D

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver