foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 25, 2004 08:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Nii, mul on ilmselt halb mõju lampidele, eile mu T5 valgustus andis teist korda otsad. Seekord siis ballast... Au ja kiitus Kadrioru töökojale, Pjotr lahendas mu mured garantiikorras väga operatiivselt - kui igal pool nii hästi suhtutaks klientidesse oleks elu märksa helgem. :)
Aga see asi hakkab juba muret valmistama, kahtlustan et süüdi on kaane all olev suur niiskus. Lambi korpus on küll teoreetiliselt hermeetiline, aga tont seda teab tegelikult. Kadriorus kuulsin et ka suurte tegijate valgustid mõnikord on vett täis, tuleb see asi aga sellest et päeval lamp soojeneb, korpuses olev õhk paisub ja tungib korpusest välja. Õhtul kui lamp välja lülitatakse õhk lambis jahtub ning tõmbub kokku, seejuures imetakse lambi kõrvalt niisket õhku lampi. Nemad on lahendanud probleemi puurides omatehtud lambikorpustesse augu ning pistnud sinna sisse vooliku mille ots akvast väljas - nii ei tõmmata lampi niisket õhku. Paraku oma lambi korpust lõhkuda ei tahaks, see on tehase toodang ja nii võib garantiiga probleeme tekkida.
Et siis teisisõnu pean vist ikkagi akvale ventilatsiooni hakkama nuputama. Jama selles et see peaks olema VAIKNE. :(


Viimati muutis Rein, Kolmapäev Juun 15, 2005 10:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 25, 2004 08:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 29, 2004 06:41
Postitusi: 121
Asukoht: võru
2kki piisab paarist augukesest kaanes ?

_________________
akvaarium:100l raam akvaarium
filter:aquael fan-2
kalad:Tiigerbarbused,Mõõksabad ja corydorased.
Valgus: 0,72w/l e. 4x18W


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 25, 2004 08:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 07, 2004 01:59
Postitusi: 115
Asukoht: Tartu
Mina soovitan arvuti ventikat, ise kasutn ja olen ülimalt rahul. Toiteks panin mobiili laadija. Kaanealune täiesti kuiv ja töötav ka suht vaikselt.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 25, 2004 08:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
otike kirjutas:
2kki piisab paarist augukesest kaanes ?

Kaanes on juba rohkem kui paar augukest (kaas koosneb kolmest osast, äärmistel on see sõrmeaugud ja lõigatud nurka auk voolikute-kaablite jaoks), aga kui kaas pealt tõsta siis kondensvesi jookseb sorinal maha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 25, 2004 08:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kaarel kirjutas:
Mina soovitan arvuti ventikat, ise kasutn ja olen ülimalt rahul. Toiteks panin mobiili laadija. Kaanealune täiesti kuiv ja töötav ka suht vaikselt.

Kardan et meil on vaiksest siis erinevad arusaamad. ;) Ka 5 voldi peal töötav arvutiventikas teeb liiga suurt müra. Mida väiksem ventikas seda suurem müra, see on lihtsalt paratamatu. Suurt ventikat on aga raske ära paigutada. Kui leiaks hästi vaikse kompressori siis saaks äkki voolikuga õhku akvasse suunata - või mine tea, äkki ntx akvaariumi vee äravoolutorusse eemalt juhtida, ei peaks eraldi voolikut vedama akvaariumi, neid niigi paju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 26, 2004 08:14 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 27, 2004 10:27
Postitusi: 89
Asukoht: L-Virumaa
Jah, ega nad mega kallid ei ole. Suhteliselt. Niiske kliima kindlasti mõjub nende
elueale. Ja kui kasutada ~150eek-seid, võib vahetada neid paar korda aastas.
Õigem oleks võtta veel kasutusele vanad toiteploki omad. Natuke hooldada ja jälle natsa kokku hoitud.

_________________
160l, filter-väline Eheim Ecco 2234, valgus 2x30w ja 1x30 Marine-Glo(sinine).Soojendi 150w.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 26, 2004 08:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
ja muidugi kui väljast sisse puhuma panna, siis pole ka väga niiske õhuga tegemist :wink:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 26, 2004 09:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Endale tundub, et ei olegi vahet, mis firma ventikas võtta .... zalman, coolermaster, thermaltake ....
Öösel vöödi kõrval teevad nad kõik parajalt häirivat müra. Olen 3 aastat arvuteid kokku pannud .... seega näinud igasugu võimalikke ventikaid (otsisin nimelt ka endale akvasse niiskuse vastu võideldes) ... ei ole leidnud sellist ....
12cm juba peaaegu nagu sobiks (päevase olme müra keskel ei pane nagu tähelegi) kuid oma pisikese akva kaane (80x35) alla ma nii suurt panna ei saa ... kui siis ainult vastu vett puhuma, kuid see võib mõnele kalale 'nohu-köha' tekitada ....
Ei teagi, mida teha .... :?


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver