foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 09, 2004 05:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Leidsin EHEIM'i kodulehelt kanister-filtri tehnilistes andmetes kaks erinevat pumba tootlikkusnäitajat: Pump out put ja Filter circulation. Näiteks 2217 Canister Filter pump out put 1000 L/h ja Filter circulation 790 L/h. Kumba näitajat peab arvestama, et pump oleks akvale sobilik? Kas 250L akvale on ülaltoodud filter paras või palju?

KLM


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Sept 09, 2004 08:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 18, 2004 10:24
Postitusi: 455
Asukoht: Tartu
Tõenäoliselt peab vist ikka tsirkulatsiooni vaatama ....
seega selle filtri puhul 790l/h

Mina valisin filtri nii, et tunnis vesi sealt umbes 3 korda läbi käiks ....
126L akva (vett 110 vast) ja EHEIM 2231 (300l/h).
Siiani ei ole probleemi olnud. Paistab toimivat. Kuigi teoorias võiks veidi suurem läbilase olla küll ....

250L akvale peaks see filter (790l/h) sobima küll.

Igaks juhuks kuula teadjamaid mehi kah ... :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Sept 10, 2004 04:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Siit veel küsimus, et mis vahe on lihtsalt välisfiltril ja kanisterfiltril? Kumb on parem?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Sept 12, 2004 03:03 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Mõningatel juhtudel olulist vahet pole, kuid tavaliselt on kanister parem. Muidugi sõltub ka võrreldavatest toodetest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 11:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Ühes akva poes öeldi, et kui filter/pump asub allpool akvaariumi, siis peab pump olema võimsam, kui muidu vaja oleks.
Nt pidi pumba ülespoole survejõud olema ca 3 m, ehk kui filtrist läheb voolik üle akvaariumi serva (1,5 m pumbast üles), siis on pumba tegelik võimsus poole väiksem. Kui vajalik oleks nt 500 L/h, siis sel juhul peaks pump olema võimsusega 1000 L/h.
Loodan, et sai selgelt väljendatud :)

Kas on teisigi, kes nii arvavad??


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 03:00 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Täpset valemit ei anna, kuid pumba jõudlus sõltub tõesti ka veesamba kõrgusest, voolikute jämedusest ja pikkusest ning filtris kasutatavast materjalist (selle takistusest). Osadel filtritel näidatakse filtri võimsus tühikäigul ehk ideaaltingimustel, sinu näites oli EHEIM ära toonud ideaalvariandi ja juhtnööridekohase kasutamise. Tegelikult võib vee vool takistuse jõul ka täiesti seiskuda. Liitrit tunnis ei näita aga kui tugeva survega pump pumpab, seega pelgalt karbil olevate numbrite järgi ei saa otsustada. Isiklikult hindan ka EHEIM filtri vähest elektrikulu. Võrreldavad konkurendid tarbivad tavaliselt rohkem.

Viimasele küsimusele vastus: ära aseta filtrit madalamale kui tootja seda ette näeb, sõltumata liitrit tunnis väärtusest. Kui sul on tarvis 3m kõrgust veesammast, siis otsi pump, mis seda võimaldab või kasuta väljavooluks peenemat voolikut. Võib olla müüja viitas tegelikult sellele, et võimsam pump lubab ametlikult kõrgemat veesammast kasutada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 03:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
Olen vaadanud ka EHEIMi kodulehele ja kuskilt pole leidnud filtrite tehniliste andmete sees veesamba kõrgust. Mul on plaanis akva soetada ja teen praegu lihtsalt eeltööd, et millist filtrit ma vajaksin. Kuna esialgne plaan on paigutada filter akvaariumi alla kappi (nagu enamikul akva omanikel vist), siis kontrollin poest saadud info paikapidavust.
Kuna ma eeldan, et kanisterfitris on pump sees, siis olen uurinud mitmete tootjate filtrite andmeid ja ei ole saanud selget vastust, mida kasutada. Ilmselt soetan ma 510 liitrise akva ja siin on eelnevalt soovitatud EHEIM Thermofilter professionel II 2128 , mille pumba output on 1050 l/h, aga mulle tundub, et seda on vähe. Ja kas 1 m akvast allpool olev pump ka 1050 l/h läbi pumpab? Rumal küsimus võibolla, aga ma ei saa nendest tehnilistest andmetest väga aru, et olla kindel oma valiku õigsuses.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 03:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Ma soovitan sulle sellise akva jaoks kaks filtrit.
Võid ka esialgu osta selle ära ja hiljem teise juurde.
Vaata ka, kas soojendusest piisab.

600 l/h on 200L jaoks paras ja seega valem 3x akva suurus on OK.
EHEIM ecco 2235 karbil on kirjas, et veesamba kõrgus 1.3 m.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 03:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Aug 25, 2004 05:06
Postitusi: 87
Asukoht: Tallinn, kesklinn
[quote="devi"]Ma soovitan sulle sellise akva jaoks kaks filtrit. Võid ka esialgu osta selle ära ja hiljem teise juurde. Vaata ka, kas soojendusest piisab. 600 l/h on 200L jaoks paras ja seega valem 3x akva suurus on OK.
EHEIM ecco 2235 karbil on kirjas, et veesamba kõrgus 1.3 m.[/quote]

Mu akva saab olema 510 l, seega vajaksin vähemalt 1500 l/h. Kas sain õigesti aru, et soovitad ühe asemel kahte filtrit a 750 l/h?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 07:03 
Meremees
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Veebr 25, 2004 07:38
Postitusi: 294
Asukoht: Göteborg
KLM kirjutas:
Olen vaadanud ka EHEIMi kodulehele ja kuskilt pole leidnud filtrite tehniliste andmete sees veesamba kõrgust.

On küll, ainult pead saksakeelse versiooni valima.

600-liitrilisele pakuvad profi seeriast Modell-Nr: 2028010, 2128010, 2229010. Esimesel kahel on kõrguseks 2 m, kolmandal on selle koha peal kriips. :wink:

Veel tavalisest seeriast 2217010, mille pumpamise kõrguseks on 2,3 m.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 08:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
KLM kirjutas:
Ühes akva poes öeldi, et kui filter/pump asub allpool akvaariumi, siis peab pump olema võimsam, kui muidu vaja oleks.
Nt pidi pumba ülespoole survejõud olema ca 3 m, ehk kui filtrist läheb voolik üle akvaariumi serva (1,5 m pumbast üles), siis on pumba tegelik võimsus poole väiksem. Kui vajalik oleks nt 500 L/h, siis sel juhul peaks pump olema võimsusega 1000 L/h.
Loodan, et sai selgelt väljendatud :)

Kas on teisigi, kes nii arvavad??


Arvan ,et sellisel poemüüa arvamusele ei ole päriselt tõepõhja all ,et tegelikult on Eheimi filtrid mõeldudki akva alla paigutamiseks ja sellega on ikka kindlasti tootlikuse koha pealt arvestatud. Endal tuli filter veidi allapoole kui tehasevoolikud võimaldasid ja ei midagi katki sellest ,mõnikümmen senti veel max sügavusest(1.8m) puudu. Liiatigi on Eheimil surveindikaator peal , ja poolteist kuud seisis ilusti surve üleval ,siis hakkas väheke vatiini ummistusest tingituna vajuma. Ja arvan ,et usaldusväärse firma tootlikuse andmetes ei ole alust kahelda. Kui on mõeldud 600 l ,siis järelikult selleks ta ka sobib ,kui just ei taheta kalu keeristes rapsimas näha. :wink:

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 15, 2004 09:29 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Valemitega on nii, et sõltub akvaariumi suurusest ja kujust. Lisaks filtreerimisele liigutab ju vett akvaariumis. Kordan veel, et sõltub ka sellest, mida filtrisse pista ja tegelikult ka sellest, kui palju saasta akvasse tekib. Samuti võtab veevoolu kinni kui on korralik taimestik. Võib olla on vaja, et vett liigutatakse akvaariumi mõlemas servas jne. Teise serva vett võid muidugi ka mingi powerhead pumbaga liigutada. Kui raha on, võid võtta kaks filtrit 800-1200 l/h. Võid ka proovida alguses 1000-1200 l/h filtriga ja vajadusel otsid mingi powerheadi või näiteks 800 l/h filtri juurde. Kaks kanistrit on ka selles mõttes parem, et kui ühega midagi juhtub, on teine vähemalt töös. Võid kohe ka kaks võtta (kui tellid välismaalt) ja kui selgub, et teist pole vaja, võid üleliigse ära müüa.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver