foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 18, 2007 07:55 
Umbes kaks kuud tagasi sai akvaarium korralikult ära puhastatud, kruus ära keedetud ja ka uus tagataust pandud. Istutasin uued taimed. Ma ei tea, kas taimed ei taha juurduda või pole vee keemiline koostis kuigi hea, igaljuhul taimedel kipuvad lehed mädanema (lähevad pruuniks). Mõnedel taimelehtedel on ka ühtlaselt mustad väikesed täpid. Käivitamisel lisasin ühe korra taimeväetist. Millest see tuleb?? Võib äkki põhjus olla selles, et kruus on liivaga segi ja mul pole õiget liivakihti kruusa all. Valgustus peaks norm. olema, vahetasin ka lambid ära.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 19, 2007 01:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
endra kirjutas:
Umbes kaks kuud tagasi sai akvaarium korralikult ära puhastatud, kruus ära keedetud ... Käivitamisel lisasin ühe korra taimeväetist. ... Valgustus peaks norm. olema, vahetasin ka lambid ära.


et siis kaks kuud vanas akvaariumis kus on pinnaseks läbi keedetud kruus, taimed ei kasva üldse... pole ka ime.
ega valgustusest üksinda mingit kasu ei saagi olla.
samuti ei ole möistlik akvaariumit käivitamisel väetada, vaid alles hiljem.

teadmata mis tingimused ja tehnika sul akvaariumis veel on peal valgustuse, on ehk raske nöu anda, aga tundub et taimekasvuks on tingimused väga ebasoodsad.
pakuks täielikku toitainete puudust, ja mitte ainult mikro vaid ka makroelementide puudust, nagu nitraadid/fosfaadid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 19, 2007 02:43 
Kas ma saan õieti aru, et põhjuseks on ikkagi see, et mul pole kruusa all liivakihti ning seetõttu taimedel puudub sobiv pinnas??? Mis selle läbikeedetud kruusaga siis pahasti on? Akvaariumil on korralik välisfilter, termomeeter ning õhumullitaja. Omast arust kõik nagu peab. Vee lisamisel pandi sinna ka bakterite tekkeks lisandit, seda mis akvade käivitamiseks ikka pannakse... Kalad tunduvad rahul olevat. Mida ma peaksin ette võtma :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 19, 2007 10:42 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
endra kirjutas:
Kas ma saan õieti aru, et põhjuseks on ikkagi see, et mul pole kruusa all liivakihti ning seetõttu taimedel puudub sobiv pinnas??? Mis selle läbikeedetud kruusaga siis pahasti on? Akvaariumil on korralik välisfilter, termomeeter ning õhumullitaja.


milleks üldse oli vaja kruusa läbi keeta?
mullitaja on ka täiesti tarbetu lisand. eriti taimekasvu silmas pidades. aga vöimalik et näeb hea välja.

aga noh, keedetud siis keedetud. enamus taimi saavad vajaliku kätte ka lihtsalt veest.
kui palju sul seal 240l sees kalu on? ja palju taimi?
sinul ilmselt vees mingeid toitaineid eriti ei ole. sellepärast taimed kiduvadki.


Üles
 Teema pealkiri: vesisalat
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2007 10:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mai 31, 2007 05:44
Postitusi: 48
Asukoht: Kuressaare
Mm, vist kutsutakse vesisalatiks...hulbivad vee peal, väiksed juured tulevad alla...nonii, küsimus, et mis vett nad saada tahavad? olen mitu korda üritanud, aga nad lihtsalt mädanevad lehthaaval ära, tuttaval seda probleemi ei ole. Kas nad tahavad äkki ainult seisvat vett (mul natuke ringleb tänu filtrile)? Või on ikkagi midagi veega laht, muud juurikad kasvavad muidu ilusasti...) :?

_________________
140 l


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver