foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: uuendused akvaariumis :)
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 04, 2007 08:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
tere, tahks kirjutada oma viimase aja tähelepanekutest.

oli mul üks akvaarium Juwel 60, standartse valgusega 15w. akvaariumis on taimi nii palju küll, et seda kasti taime akvaks pidada. Taimedega olid lood kehvad nimelt peale ostmist erilist kasvudendentsi tähendada ei olnud. pigem läks asi ikka kehvemaks. Tagatippuks hakkas võimust võtma pruunika koega vetikas. Kuna kõik eelnev ei olnud minu eesmärk siis hakkasin probleemidele põhjuseid otsima. Ja lahenduseks oligi ainult .üks variant - Korralik valgus ja CO2. Nädalake tööd ja minu standardkaane all oli 56W t5 valgust pluss öövalgustus. Valgustuse paigaldasin kogu täiega kaane alla nii, et söötmisluuk on alles ja väliselt ei ole ühtki märki ümberehitusest. peale valguse lisasin ka isetehtud CO2 agregaadi.
Nüüd on määdunud kaks nädalat. Taimed kosuvad jõudsalt, mädanenud lehtede asemele tekkivad uued lehed, kõik on ilus ja roheline. Ning pole vist taime millest ei eralduks peenikest mullirida.


ma kirjutasin oma kogemusest seetõttu, et olen liiga palju lugenud foorumist küsimusi: miks taimed ei kasva, miks vetikas kasvab või, et CO2 segu on raske teha või lambid ei mahu ilusti originaal kaane alla jne..

nüüd olen päris kindel, et enamik probleeme taimedega saab alguse vähesest valgusest
Soovitused teile kes te ei ole rahul oma rohelisega. ärge lisage lisavalgust vaid pange uus süsteem mahub rohkem ja on esteetilisem ja peale valguse paigaldamist ledike see 10min et teha co2 agregaat - pole üldse keeruline ja teie taimed kasvavd suurepäraselt.


Parimat soovides, Riho

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 05, 2007 01:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 31, 2007 11:50
Postitusi: 8
Asukoht: Pärnumaa
Mul on ka üks akvadest Juwel 60 ning oleks huvitatud selle lisa valgustuse panemisest. Äkki saaks mõne pildi või joonise kaane kohta ja nats infi, et millisest poest sobivaid lampe osta?

_________________
Juwel 70 igasugust kribu ja 9 sorti elustaimi


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2007 12:59 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
9snow kirjutas:
nüüd olen päris kindel, et enamik probleeme taimedega saab alguse vähesest valgusest
Soovitused teile kes te ei ole rahul oma rohelisega. ärge lisage lisavalgust vaid pange uus süsteem mahub rohkem ja on esteetilisem ja peale valguse paigaldamist ledike see 10min et teha co2 agregaat - pole üldse keeruline ja teie taimed kasvavd suurepäraselt.


vaidleks kindlasti vastu - enamik probleeme taimedega saavad alguse madalast CO2 tasemest.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2007 11:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
ma ei hakka vaidlema, kuid ei tahaks valguse osatähtsust ka täitsa maha tõmmata. Kuigi jah, minu seisukoht võis olla ennatlik kuna valguse ja co2-e lisasin korraga. Katsun teise kaane kah korda teha ja panen ta siis ilma co2 ta, eks paista kuidas ainult normaalne valgus toimib. :)

Riho

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 14, 2007 10:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Jaan 17, 2007 06:48
Postitusi: 129
Asukoht: Tallinn
Lonny kirjutas:
Mul on ka üks akvadest Juwel 60 ning oleks huvitatud selle lisa valgustuse panemisest. Äkki saaks mõne pildi või joonise kaane kohta ja nats infi, et millisest poest sobivaid lampe osta?
lisasin pildid kaanest ja selle sisust. kasutaud on pleksi-klaasi ja akvaariumi silikoni ( http://www.rautakesko.ee ) . Lambid, ballast ja juhtmed http://www.effex.ee/. Trafo ja dioodid öövalguse tarvis pärinevad aga Westbaltist www.westbalt.ee Ainukesena oleks teinud teisiti öövalguse. Nimelt panin 12 rohelist 10mm dioodi, mida siiski on liiga vähe. Kalade liikumine on on näha kuid mitte piisavalt. Oleks pidanud panema 24 dioodi siis oleks olnud ok.
Kui on küsimusi selgitan meeleldi.


Parimat, Riho


PS! kui keegi teab kus kohast saaks osta 14w t5 lampe, mis on mõeldud akvale siis andke palun teada

_________________
300l, 100l, 100l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 15, 2007 03:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Aug 08, 2005 09:15
Postitusi: 27
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
minulgi oli selline probleem,taimed ei kasvand.esiteks arvasin et valgust vähe,lisasin valgustid kuid tulemus oli nigel.siis panin pärmi käima ja tulemus oli paari päevaga näha.nüüd hakkasid kasvama,minu arvates on mõlemat vaja nii valgust kui ka co2.

_________________
fishbone


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 22, 2007 08:51 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Jaan 09, 2007 01:00
Postitusi: 17
Asukoht: Harjumaa
äkki räägid lähemalt ka sellest CO2 agregaadist, kuidas ja mis moodi sa selle tegid

_________________
120L
Taimed: Echinodorus martii, Echinodorus palaefolius, Cabomba carolinensis
Kalad: Labidochromis caeruleus, 2 Ancistrus, Cichlasoma octofasciatum, 2 Synodontis eupterus,


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 22, 2007 11:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 04, 2006 11:15
Postitusi: 408
Asukoht: otepää
vaata artiklite alt

_________________
110L/Platydoras,skalaar,2 corydoras , 2 ancistrus,taimed.
37l/4x platy,taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 22, 2007 02:07 
Akvarist

Liitunud: Reede Aug 26, 2005 10:11
Postitusi: 263
Asukoht: Eesti
/article_view. ... fldAuto=11


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver