foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 14, 2007 12:52 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 05, 2007 08:49
Postitusi: 2
Asukoht: Tartu
Kaks lugu:

1. Lasin uude akvasse vee sisse, panin filtri käima ja läksin nädalaks kodust ära. Tagasi tulles avastasin, et vee peal on mingi nõme "supinahk" ja et neljast kasutatud iminapast kolmel on selga kasvanud mingi imelik löga.

2. Otsisin poest Glossostigma taimi. Ühes kohas siis öeldi, et näe need ongi. Öeldi, et lihtsalt halva valguse käes pikaks veninud. Lihtsameelne nagu ma olen, jäingi uskuma, aga nüüd ikka kahtlen.

Kas keegi oskab piltide järgi midagi arvata?
Pildid albumis.
Tänud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 14, 2007 02:10 
Akvarist
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Dets 03, 2003 05:46
Postitusi: 234
Pildid: 11
Asukoht: Rakvere
Glossostigma võib vabalt ka sellise puhmana kasvada, nagu teejooksik'u albumi pildil. Kuid antud puhmas Glossostigma ei ole jah, vähemalt lehtede kuju järgi mitte. G-l on iseloomulikud "pohla lehed".


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 14, 2007 03:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
taim on Hemianthus micranthemoides

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri: Hemianthus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mai 14, 2007 09:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Kui ostsid taime Lõunakast paari viimase päeva jooksul, siis on raudselt Hemianthus micranthemoides. Mina viisin laupäeval sinna väikese vannitäie igasugu kraami ja selliseid nutsakuid, nagu sul albumis fotol näha oli ka 6 tk.
(valge porolooni ja musta lõngaga olid punti seotud).
Kasvab ta selliseks, nagu minu albumis ühel fotol näha on. Pügada soovitan aga korra nädalas. Kui puhmas liig kõrgeks kasvab, siis ei saa taime alumine osa piisavalt valgust, juured muutuvad nõrgaks ja taim kipub viimaks põhjast lahti tulema.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 15, 2007 08:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 05, 2007 08:49
Postitusi: 2
Asukoht: Tartu
Ostsin, jah, Lõunakeskusest. Ma läksin pärast veel tagasi ka, aga müüja ütles, et boss need nimed talle ette andis, tema ei oska kommenteerida. Eile õhtul oli õige nimi välja pandud.

Aga selle löga kohta ei oska siis keegi midagi tarka öelda? Pole keegi kunagi varem kohanud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 16, 2007 01:57 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Veebr 27, 2007 01:17
Postitusi: 12
Asukoht: Tallinn
Ega keegi ei oska öelda kus seda Glossostigma taime tallinnas müüakse?

_________________
Jewel Rio 240L
2 guraamil, 3 mõõksaba, 3 corydorast, 2 mollit, 4 daniot, 2 scalaari, 1 F-SAE, 5 ancistrust(2 kollast)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 13, 2007 04:08 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Juul 18, 2005 03:41
Postitusi: 22
Asukoht: Tartu
Sellist limast vetikat nagu sul 3. pildil on, tekib mul karantiinakvaariumisse, tavaliselt termomeetri iminapale. Ise kahtlustan ebapiisavat veeringlust - tegemist on väikese 25 l akvaga, milles vesi käib ringi mullitaja abil (suunaga alt üles ja ainult ühes nurgas). Üldiselt kipub vesi seal kiiresti hapuks minema, nii et veevahetusi pean tegema ca 2x nädalas.

Ehk on abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 13, 2007 04:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hadzik kirjutas:
Ega keegi ei oska öelda kus seda Glossostigma taime tallinnas müüakse?

Pole neid kordagi müügis näinud, kui tahad siis mult ühe taime võid saada, kuna see on pisikesest akvast siis taim ka pisike. Huvi korral edasi privas. Glossostigma puhul on huvitav see et üldlevinud arusaama järgi vajab ta kõvasti valgust - paraku mul väikeses akvas kasvab ta ka suure samblamütsi serva all, kus valgust minimaalselt, päris edukalt. Ja ma tõesti tean et see on Glossostigma, mitte midagi muud. ;)


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver