foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: CO2
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 28, 2007 02:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 04, 2007 03:20
Postitusi: 28
Asukoht: Kuressaare
lihtsalt huvitab.
Olen vaadanud siin erinevaid akva pilte. Paljud on neist väga ilusa ja lopsaka taimestikuga. Kadedust tekitav. Siit küsimus, kas sellise kauni taimestiku jaoks on tingimata vaja seda co2 agregaati (millest ma ei tea midagi) või mingeid väetisi taimedele. Kas Juvel 180 akvas (standardvarustus) on ka võimalik kaunist taimestikku kasvatada? Või pean selleks hakkama igasugu lisaseadmeid muretsema?
Tean, et kalu muretsedes tuleb jälgida akva suurust, kas sama kehtib ka taimede kohta?
Olen kuulunud et valgustus on sellel akval nõrk, kas oleks kasu kui reflektoriks näiteks foolium panna?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 28, 2007 09:12 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Ilusaid taimi saab igas akvaariumis kasvatada, kui tingimused on selleks sobivad. Valgust on vähe praktiliselt kõigil komplekt akvaariumitel. Sinu omal siis 2x25W. ehk siis kokku 50 vatti. 180 liitrise akvaariumi jaoks on see kindlasti väike suurus. Arvestatakse ju valgusvõimsuse vajaduseks 0,5 vatti liitri kohta, sinu puhul siis 90 vatti.Praegune valgustus on sul 0,28 vatti liitri kohta. Päris vähe :( Kindlasti kleebi omale lampide taha foolium, terves lampide pikkuses, see annab valgusjõudu juurde. Oma roll on ka CO2-l. Kui viitsimist ja tahtmist on, võin visuaalselt ette näidata oma pärmipudeli peal. Anna märku privasse. Peaksid omale vähem valgust nõudvaid taimi muretsema. Näiteks Anubias Barteri var. Nana ja var. Barteri, Ceratophyllum demersum, Vesicularia dubyana.

Taimedele akvaariumi suurus ei tohiks mõjuda, kusjuures tuleb siiski jälgida, kui suureks soetatav taim võib kasvada.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Viimati muutis Pets, Kolmapäev Mär 28, 2007 09:57, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 28, 2007 09:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Toetaks ka Petsi, valgustus on ilmselt Su esimene mure, standardkomplekti valgustus pole kindlasti piisav. Pinnas on kah oluline, ehituspoe kruus on turvaline valik. Tõsise huvi korral on CO2 ja väetised järgmine mure.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 29, 2007 11:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Jaan 04, 2007 03:20
Postitusi: 28
Asukoht: Kuressaare
tänud.
Uus akva on mul käinud ca 2 kuud, põhjapinnas on ehituskruus ja veidi substaati sai ka alla pandud. Vallisneria vohab mis kole, vetikapall püsib ka roheline ja kasvab, paar taimekest on mul veel, nende nimesi ei oska õelda, käest-kätte saadud.
Alustan siis sellest, et kleebin fooliumi lampide taha ning muretsen paar taimekest juurde.
Kui soovin täpsemat infot co2 kohta, siis nüüd tean, kelle poole põõrduda.

_________________
Juwel Rio 180 l, skalaar 2, neoon 9, ancistrus 2 (+ pojad) , guraami 1, SAE, elustaimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 29, 2007 04:18 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Võta aga ühendust, mul isegi üks selline pudelikork üle, millest toru läbi viidud, sul on vaja ainult üks pooleteist liitrine limpa ära juua ja turu Zoopoest õhukivi ja voolikut osta

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 06, 2007 10:35 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 05, 2007 08:41
Postitusi: 1
Asukoht: Helsingi
Kindlasti peab olema hea valgustus,Co2 ,ja lisama peaks iga veevahetuse ajal taime väetist.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 07, 2007 12:56 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
Hoiataks siinkohal, et ainult valguse lisamisel on tulemuseks päris kindlasti vetikakasvu suurenemine. Rohkem valgust - taimed tarbivad olemasolevat kiiremini - puudujäägid on kiiremad tekkima.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver