foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: taimede puhastus???
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 24, 2007 04:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 17, 2007 10:18
Postitusi: 37
Asukoht: Hiiumaa
kui saad kuskilt kellegilt taimi kas need peab ära ka puhastama millegiga we :?: :?: :?:

*** Pealkirja pisut korrigeeritud *** Rein


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 25, 2007 07:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 14, 2007 01:36
Postitusi: 43
Asukoht: viljandi
Suhteliselt loll küsimus muidu :wink:. Taimed puhastavad ennast ise. Aga kui nad on mustad siis otsi põhjust veest.

_________________
120l akvas hetkel:
1 ramirez, , 3 ansistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 25, 2007 07:33 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 23, 2005 04:43
Postitusi: 1165
Pildid: 6
Asukoht: Kuressaare
Tranax:
Lollid saavad olla ainult vastused :idea:

Akvaga pikemalt tegelenu saab aru küll, mida silmas peetakse. Kui nüüd taim voolava vee alt läbi lasta, enne akvasse panekut, siis võib mõnedest soovimatutest elusolenditest(teod) küll vabaneda, aga kindlasti mitte sajaprotsendiliselt, kuna teomunad kinnituvad taimelehtedele üsna tugevalt. Üldiselt on selline tegevus mõtekas. Ei ole riske, et taim viga saab.

Keerulisemateks operatsioonideks on taimede valgendilahusesse kastmine mõnekümneks sekundiks. Seda selleks, et vabaneda vetikatest taime lehtedel, eesmärgiga neid oma akvasse mitte lasta. Kõige kardetavam on habevetikas, mida püütakse sellise tegevusega killida. Vetikate rändamise piiramist on siiski mõtekas teha neil, kel taimeakvaariumid, kuna koos kaladega rändavad vetikad sama usinasti ja neid juba valgendisse ei pista.

Niiet ei ole mõtet eriti keemiaga jändama hakata, kui ei ole 100% kindel, et midagi, mille levikut püütakse takistada, kuskilt teist teed akvasse ei satu.

_________________
240L, Molly'd, Neoonid, Rasboorad, Ludwigia Repens , Crypt. Wendtii 'Mi Oya', Anubia Barteri


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 25, 2007 07:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 14, 2007 01:36
Postitusi: 43
Asukoht: viljandi
´Minu viga ma lugesin küsimust valesti :oops: . Ma vaatasin, et küsija küsis, et kas akvaariumi sees olevaid taimi puhastada :lol:

_________________
120l akvas hetkel:
1 ramirez, , 3 ansistrust


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 25, 2007 08:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Küsimus ei ole sugugi rumal. Pooletunnine leotamine kerges kaaliumpermanganaadi lahuses enamasti taimi ei kahjusta ja peaks hoidma ära haiguste akvasse sissetoomise, kuid ei aita teomunade ja tõenäöliselt ka habevetika vastu. Klooritamine (sinine Ace, 1:20 segu) mõnekümne sekundi jooksul on küll tõhusam ning hävitab ka soovimatud teomunad kuid siis tõenäöliselt taim viskab kah lehed maha ning heal juhul mõne aja pärast tulevad uued lehed.
Ehk siis paranoikudele ilmselt sobib klooritamine, kaaliumpermanganaadi lahuses hoidmine on aga teistelegi kasuks. Kui tahad rohkem infot siis otsing foorumis abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 26, 2007 02:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
tranax kirjutas:
´Minu viga ma lugesin küsimust valesti :oops: . Ma vaatasin, et küsija küsis, et kas akvaariumi sees olevaid taimi puhastada :lol:

kuidas on võimalik midagi sellist välja lugeda kui küsija kirjutab
karjama kirjutas:
kui saad kuskilt kellegilt taimi kas need peab ära ka puhastama millegiga we :?::?::?:

Ei ole mõtet foorumit solkida mittemidagi ütlevate postitustega kui (nagu näha) lugeda ei oska või asjast midagi ei tea.


Loodetavasti moded hakkavad midagi ettevõtma selliste postitustega kuna vajaliku info hankimine
sellelaadsete postitusega "rikastatud" teemade seest on üpris mõtetult aeganõudvaks muutunud.
Aitäh

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 27, 2007 12:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 10, 2006 06:06
Postitusi: 25
Asukoht: Jõelähtme
Rahu, rahu! Kaks eakaaslast ei saanud teineteisest 100% aru... Muidu on ju kõik hästi?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 19, 2007 09:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 17, 2007 10:18
Postitusi: 37
Asukoht: Hiiumaa
To:tranax
sorry ma loen ise ka oma küsimust õigesti 8)
ja siis kui need peaksid akvas sodiseks minema siis teevad põhjakad puhta vuugi :lol:

_________________
Õuna teod,Prügi teod,1Mõõksaba,4 Skalaari,Põhja kalad. 70L Juwel Rekord.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver