foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 58 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 03, 2004 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Tere! Täitsa ilus on see Riccia seal "maas". Teeks ise ka sellise. Kas sa, Tiff, ostsid selle resti, toppisid kivikesed(raskuse) alla, ja siis riccia peale. Kuidas see õhku ei tõuse. Ok, jätan idiootliku mulje, või on see kinnitatud niidiga ka? Kui tihedalt? Kas sellest akvaariumi lambist piisab?
SYLVANIA
STANDARD
F15W /154-T8
DAYLIGHT
REOYCLABLE
MADE IN GERMANI
Akvaariumi sügavus( veepinnalt-põhjani) on natukene alla 30cm.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juun 05, 2004 02:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
jutt torudest ja nende lisamisest splititud tehnika alla. Püsime teemas.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juun 06, 2004 12:27 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Mul kasvas Riccia paari kuuga oma kinnitusvõrest välja ja siis tuli teda jälle uuesti kinnitama hakata :(
Altpoolt, kuhu valgust eriti ei paista, jääb ricciakiht üsna kiduraks. Pealtpoolt moodustuvad aga väga kohevad ja vägevad mütsikesed, mis sikutavad ennast oma kesisest aluskinnitusest lahti ja kerkivad aegamööda pinnale.
Ühesõnaga paras jant on sellega olnud - ilmselt käis Amano iga päev oma raame üle mähkimas või pügamas ;)


Üles
 Teema pealkiri: võrk
PostitusPostitatud: Reede Mär 03, 2006 04:46 
tere. olemas on endal nii plastikvõrku kui ka metallvõrku. kusjuures mõlemat on suures koguses üle. sai ostetud just sama idee tõttu. eks võtke kontakti kui on soovi;) plastikvõrgu augusuurus 5 mm, mittekorrudeeruval metallvõrgul 8mm..


Üles
 Teema pealkiri: Riccia
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 08:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Mul tuli kunagi seda teemat lugedes samuti huvi riccia`ga jännata ja nüüd olen umbes kuu aega kätt harjutanud. Mingi tulemus on ka ette näidata. Panin paar pilti enda albumisse üles.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Riccia
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juun 26, 2006 11:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Erwin kirjutas:
Mul tuli kunagi seda teemat lugedes samuti huvi riccia`ga jännata ja nüüd olen umbes kuu aega kätt harjutanud. Mingi tulemus on ka ette näidata. Panin paar pilti enda albumisse üles.

Täitsa kena! Nende mätastega vist tööd omajagu ja pidevalt?
Üldse on Sul täitsa uhkeid pilte, võiksid julgesti pildikonkursil osaleda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 12:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Kuidas Sa sellised mättad tegid?


Üles
 Teema pealkiri: Riccia
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 03:38 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Mätaste tegemine käis järgmiselt. Algatuseks korjasin Saadjärvest mingi hulga lapikuid kive. Seejärel tuhnisin Tartu Abakani teisel korrusel kaubakorvides kuni leidsin sellise valget värvi sünteetilise veniva võrgu. Enam-vähem sobib, kuigi võiks vähe suurema silmaga olla. Ricciamassi kasvatan veepinnal maimulõksus. Nädalaga kasvab teist täpselt niipalju, et nädalavahetusel saab umbes kolm uut mätast teha. Selleks lõikan võrgust paraja tüki, paigutan sellele ühtlase kihina ricciat, siis kivi lapiti peale ja siis seon kapronniidiga tagumise poole pealt kinni. Võrku ei maksa väga pingule tõmmata, vaid, et jääks selline parajalt pehme padi. Siis hakkab taim sealt segamatult oma varsi välja ajama. Siis paned selle tekkinud nutsaku akvasse ja edasi on juba ainult ootamise vaev. Kasvab päris reipalt, ilmselt oleks tempo veel kiirem, aga mul valgust tiba vähe (0,66 w/l). Tundub, et mättad tunnevad end hästi, sest päeva lõpuks kogu mätas kaetud peenikeste hapnikumullidega ja see on ilus, tasub mässata küll. Lähinädalatel saab mul uus 500 l. kast paika ja siis kavatsen kolmandiku kuni poole kogu akva põhjast sellise ricciavaibaga katta. Kui õnnestub muidugi, ega ma ju tea kuidas need mättad näiteks paari kuu pärst käituvad.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juun 27, 2006 03:50 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 13, 2003 02:28
Postitusi: 795
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Niipalju kui minu kogemus omal ajal näitas, oligi kaks kuud see kriitiline piir, kus lõbu läbi sai.
Siis tuli asi kas minema visata või uuesti ümber siduda.
Samas tuleb tõdeda, et vaatepilt on seda väärt, et iga suurem huviline seda kasvõi korra proovida võiks.
Eriti ilus on lugu siis, kui pole suuremaid elukaid kastis tuustimas.
Kui korralik valgus, väetis ja co2 asja toetavad, siis pärlendab kogu vaip kenasti...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Okt 28, 2006 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 07, 2005 01:54
Postitusi: 94
Pildid: 2
Asukoht: Jõhvi
tamiiliga kivi külge ja igatahes põja

_________________
Antsud, Vetikaõgiad, Skalaarid, Tiigerbootiad, Sebrabootiad, Burbundi printsessid, Nannacarad,


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 06, 2009 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 26, 2008 11:43
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
Tiff kirjutas:
Niipalju kui minu kogemus omal ajal näitas, oligi kaks kuud see kriitiline piir, kus lõbu läbi sai.
Siis tuli asi kas minema visata või uuesti ümber siduda.


Tiff - palun täpsusta, mida mõtlesid selle all, et minema visata või uuesti siduda? Kas see tähendab, et taim kasvad võrgust välja või mida? Kas neid mättaid peab siis pidevalt uuesti tegema? See, et teed valmis ja siis jäävadki niimoodi kasvama on ainult ilus unistus? :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 06, 2009 03:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 29, 2008 08:57
Postitusi: 673
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn, Pirita-Kose
Clen,
Riccial on omadus ikka üles tõusta, tegemist originaalis rohkem pinnal ujuva taimega, sidumisest kasu paariks kuuks maksimum. siis kasvab piisavalt suureks ja hakkab ikka lahti tulema ja pinna poole kiskuma.
Huvitav viis veel riccia istutamiseks on näiteks sellel lehel

Ei taha just anti propagandat teha aga monoselenum tenerum on suht sarnane ja erinevalt ricciast, jääb põhja pidama ega ei tõuse pinnale. Siduda vaja nii kauaks kui puhmaks kokku kasvanud, et veevool väikseid võrseid minema ei viiks. See on küll jämedama koelisem taim kui Riccia aga samuti ilus põõsas.

näiteks seotuna ja kuu aega hiljem. Sidusin niidga, kuna ei olnud tamiili käepärast, niit ammu mädanend aga see istub ikka sama kivi otas.
Praeguseks mul juba 2 kuud kasvanud ja järjest ilusamaks ja suuremaks põõsaks läheb.

_________________
125L vett ja väike troopika.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 06, 2009 05:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 26, 2008 11:43
Postitusi: 40
Asukoht: Tallinn
Tänud info eest! Katsetan siis selle teise taimega, mida soovitasid:)


Üles
 [ 58 postitust ]  Eelmine  1, 2, 3, 4

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver