foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hemianthus callitrichoides
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 02:29 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Paneks paari lausega kirja mõned kogemused selle taimega.
Tegemist on siis väikeste ümmarguste lehtedega madala taimega, mida aegajalt võib piltidelt näha ilusa "murumoodustajana".
Tropica lehelt mõned lingid:
http://www.tropica.com/frameset_productcard.asp?id=048B
http://www.tropica.com/article.asp?type=aquaristic&id=621

Hemianthus on mul akvas juba paar aastat olnud. Vahelduva eduga on ta olnud väljasuremisohus ja teinekord jälle metsikult vohanud. Kahjuks ühtegi elujõulist põhjas kasvavat murumätast seni kasvatada ei ole õnnestunud.

Peale ostmist proovisin seda põhja kinnitada, kuid ampullaariad (õunateod) tegid puhma mõne päevaga lagedaks. Teist säilinud puhmast sai tükk aega poputatud ja sellega katsetatud, kuid põhjas see hästi kasvama ei hakanudki. Tookord ma süsihappegaasi ei lisanud ja ilmselt jäi ka põhja jõudvat valgust väheks.

Katsetamise käigus ujusid mõned väiksed tükid pinnale ja jäid veest väljaulatuva kännuotsa külge hulpima. Huvitaval kombel muutusid just need kännu külge haakunud taimetükid kõige elujõulisemateks ja vallutasid 3-4 kuuga kogu selle veest väljaulatuva osa. Peale seda ma ei vaevunud seda enam põhja kinnitama ja lasin tal seal kasvada. Pooleteise aastaga muutus veepinnal ujuv Hemiantuse saar ~5cm pakuseks ja ~25cm diameetriga tugevaks ujuvaks platvormiks. Seda tuli perioodiliselt äärtest kärpida, kuna muidu oleks see liigselt valgust hakanud varjama.
Pidu kestis kuni kolimiseni - uues kohas sisseseatud akvaariumisse sai kaks suurt elujõulist tükki ringi tõstetud ja veepinnale ulpima jäetud. Kolme kuuga jäid neist järgi vaid üksikud räbalad. Taim ei kasvanud vaid lagunes vaikselt. Nädal tagasi tegin neile vahtplastist kunstlikud saared ja tõstsin taimejäänused sinna otsa. Praeguseks on veest väljaulatuvad osad tihedalt kaetud uute võrsetega ja Hemianthuse elujõud paistab jõudsalt paranevat :)

Siit siis soovitus Hemianthusega muru tegemise katsetuste juurde - jätke väike punt taimi tagavaraks ja pange see sellisesse kasvukohta, kus taim saaks võrsed (niiske) õhu kätte ajada. Siis peaks toormaterjali muru istutamise tarbeks kauemaks jätkuma.

Kui keegi on endale Hemianthusest põhja isekasvava muru õnnestunud teha, siis võiks märku anda. Katsetaks ehk ise kah veelkorra - koos väetise, valguse, CO2 ja ilma ampullaariateta ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 03:19 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Päris huvitav. Tõin omale ka seda korra akvasse kuid väga kiiresti sai otsa, süüdlast näha ei õnnestunud kuid ilmselt ancistrused või õunatigu. Ega see taim just liiga hästi kasvada ka tahtnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 07:44 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 10, 2004 05:41
Postitusi: 506
Pildid: 0
Asukoht: Ilmandu
tõnuga täitsa nöus.
omalt poolt vöiks lisada, et HC kasvab hästi veepiiril, ujuvana ma pole teda proovinud hoida.
samuti kasvab HC hästi veel all, aga see ei juhtu kindlasti mitte kruusa sisse torgatuna. kasvatasin teda vahepeal liitrises akvaariumis, pöhjaks oli lillemuld ja peenike liiv. kuu ajaga kasvas HC umbes 4-5 korda suuremaks. ja seda ilma lisaväetiseta.

indrek


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 07:55 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hmm. Kui keegi raatsiks tüki anda siis teeks kah uue katse, üritaks ta mullaga täidetud pisikese poti sisse torgata.


Üles
 Teema pealkiri: hemianthus
PostitusPostitatud: Laupäev Jaan 06, 2007 11:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Mul oli akvas Hemianthus micranthemoides, mis kasvab veidi kõrgemaks nii 10cm, aga see pandi ka paari nädalaga nahka.
Just õunateod olid neil aplalt kallal.
Kas sellises väikeses anumas(mullapõhjaga akvas) mõnd taime kasvatades peaks ka soojendus olema? ja valgus?

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri: Hemianthus
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 07, 2007 09:23 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Hemianthus micranthemoides kasvab ka 40 cm. ja enam kõrguseks kui talle tingimused sobivad. Ja mida rohkem pügada, seda enam hakkab kasvu viskama. Igaltahes alustaim ta nüüd küll ei ole, nagu Tropica sait pakub.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 07, 2007 05:30 
Guru

Liitunud: Pühapäev Aug 10, 2003 12:26
Postitusi: 192
Asukoht: Harjumaa, Kostivere
Rein kirjutas:
Hmm. Kui keegi raatsiks tüki anda siis teeks kah uue katse, üritaks ta mullaga täidetud pisikese poti sisse torgata.


Kui sul sellega kiire ei ole, siis mõne aja pärast võin jagada. Noh, oletades et see värk nüüd ikka viisakalt kasvama hakkab. ptui-ptui-ptui :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 12, 2007 07:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juun 14, 2004 01:49
Postitusi: 266
Asukoht: Pärnu
Minul on õnnestunud 54L (30*60cm) kasti põhi kaks korda seda taime täis kasvatada ilusa 2cm kihina (kõrgemad taimed puudusid), kuid samas akvas meeldib elutseda ka mul roheline niitvetikas :twisted: mis on selle muru mul mõlemal korral hävitanud, sest seda sealt suht võimatu kätte saada. Kasvab ta suht kiiresti koos korraliku valguse, väetise ja CO2-ga, kuid paraku on need ideaaltingimused ka niitvetikale. Sellest vetikast pole ma siiamaani lahti saanud :cry: , seevastu aga selle kasti taimedest küll.

_________________
200L-1 oscar, 2 convicti, 2 antsu, 1 laisk pleco, 1500L-merevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Jaan 12, 2007 09:45 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Tõnu Oga kirjutas:
Kui sul sellega kiire ei ole, siis mõne aja pärast võin jagada. Noh, oletades et see värk nüüd ikka viisakalt kasvama hakkab. ptui-ptui-ptui :)

Aitäh pakkumast, Indrek saatis mulle päris suure mütsaka nii et hetkel olen hästi varustatud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 05:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 17, 2004 12:30
Postitusi: 463
Asukoht: Tartu
Olen kah proovinud paar aastat Hemianthusega hästi läbi saada.
Ei hakka foorumit pika jutuga risustama, toon ära vaid kokkuvõtte, mida tähele olen pannud ja arvan:

* Väetamine ja CO2 on vajalikud
* Valgustus võiks asuda nii lähedal kui võimalik
* Igasugu tegelased, kes põhjas tuhnivad või oma suuruse tõttu pinnast liigutavad, pärsivad taime kasvu.
* Taime istutamisel tasub see jagada küllaltki väikesteks puntideks, võimaldamaks taime laienemist ja vältimaks selle pinnalekerkimist.
* Puhtas(puhastatud) põhjakruusas kulub taimedel mõni aeg, et kohaneda.

Pikemat teksti saab lugeda siit:
http://www.zone.ee/tobujuss/Article/Hemianthus.htm


Üles
 Teema pealkiri: Hemianthus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 15, 2007 05:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Väga õpetlik (ja muhe!) jutt kodulehel.
Iseendale sain õpetuseks, et ühe kena väikese taime kasvatamine nõuab märksa rohkem hoolt ja kannatust, kui lihtsalt mahaistutamine.

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver