foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Millega on tegemist?
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 10, 2006 08:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 18, 2006 02:37
Postitusi: 31
Asukoht: Pärnu
Akvaarium on töötanud nats üle kolme kuu. Tegemist on 120l Juweliga, originaalfilter, valgustus 2*30W töötab 12h ööpäevas. Mõned väiksed kalad ja mõned taimed. Taimed kasvavad jõudsalt. Vett vahetan 30l nädalas. Süüa saava kalad 2 korda päevas pisikese plastmassist teelusikatäie. Väetanud pole. Umbes kaks nädalat tagasi märkasin, et mingi vetikataoline taim asub vallutusretkele. Tegemist ei ole ühegi siinkirjeldatud liigiga, vähemalt pole ma sellise kirjeldusega vetikat leidnud. Pole ta pruun ega must - ilusad tumerohelised, umbes mõnemillimeetristest karvakestest koosnevad kolooniad asusid esmalt katma Echinodorus Ozeloti suuremaid vanemaid lehti. Nagu samet. Uuemaid väiksemaid lehti nagu pole puutunud. Lisaks armastab ta ka Ceratophyllum demersumit. Selle ülemised tutid on nagu tumerohelist vatti täis. Teisi taimi nagu eriti ei puutu. Põhjakoristajad ka üldiselt väldivad nende karvaste lehtede lutsimist. Eile avastasin veel mõne cm2 suuruse laigu taimede tagant filtrikambri plastmassist seinalt. Ka klaasi pinnale on hakanud tekkima mingi roheline varjund. Samas vesi on selge. Võin homme pildid ka lisada. Üldiselt tahaks sellest saastast vabaneda. Millega on tegu? Kas pimendamine aitab?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 10, 2006 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 21, 2005 04:04
Postitusi: 391
Asukoht: Saku
Äkki on mõni jupp Ricciat teiste taimedega kaasa tulnud?
Kas akvaariumile paistab päike peale?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 10, 2006 08:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 18, 2006 02:37
Postitusi: 31
Asukoht: Pärnu
Ei, päike peale ei paista. Vastasseinas u 6m kaugusel on küll aken, aga päike sealt akvaariumini ei ulata. Ja riccia see ka pole. Udemed on ikka hästi peened ja pehmed. Mõjuvad pea-aegu tervikuna, nagu vatt või samet.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 10, 2006 09:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
1x päevas kaladele süüa anda on täiesti piisav. Väike nälg on tegelikult abiks, tegelevadki rohkem toidujääkide otsimisega nurgatagustest, mis kokkuvõttes hoiab vee puhtama.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 10, 2006 12:16 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mai 18, 2006 02:37
Postitusi: 31
Asukoht: Pärnu
Tsiteeri:
Green encrustations: Two types: ‘fuzzy” and beard. The fuzzy algae is not of great concern and can be controlled via the addition of grazing fish. It is easily differentiated from beard alga in appearance. It grows in short, single strands of about 2-3mm. Beard algae is more serious. Its individual strands have a very fine texture. It grows in thick, furry patches, up to 4cm. Its resemblance to a green beard gives rise to the name. It cannot be removed mechanically.

http://www.sydneycichlid.com/content/?page_id=146 - leidsin sellise artikli. Kas võib olla tegu selle "fuzzy green encrustations"-iga?


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver