foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: sinivetikas
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 01, 2006 08:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 02, 2006 09:01
Postitusi: 54
Asukoht: Hiiumaa
Erkrohelised (nagu briljantroheline) vetika kolooniad akva põhjas on ilmselt sinivetikas? 3-päevane pimendamine kaotas ta ilusasti ära, aga nüüd on ta jälle tagasi. Mida tuleks teha?
Pidavat aitama ERYTHROMYCIN PHOSPHATE, kas keegi teab, mis see on ja kust seda saab?

_________________
akva 325 L, kalad ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 02, 2006 10:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Ära hakka solgutama kõrgema orgaanikaga (erytrhomycin etc), sellest ei tõuse nagunii tulu. Vaata üle oma akvaariumi vee fosfaadi ja nitraadi sisaldus ja korrigeeri seda õiges suunas. Testid on akvapoodides saadaval ja ka kaaliumnitraati ja kaaliumfosfaati peaks leidma reaktiividega tegelevatest firmadest. Netist otsi teavet näiteks "Redfield ratio" märksõna alt, viimane iseloomutab lämmastiku ja fosfori optimaalset suhet akvaariumivees.

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 02, 2006 02:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 17, 2005 01:52
Postitusi: 264
Asukoht: Malawi
omast kogemusest tean, et aitab ka akriflaviinhüdrokloriid.

kaubanduslikult turustab seda üks soome väikefirma, toote kohta saab lugeda siit - http://www.akvaariotekniikka.fi/products.php?p=37a464

väga sõbraliku klienditeenindusega ja kiiresti reageeriv ettevõte, mina sain enda pudelid nädala jooksul postiteel kätte.

tegu pole siiski imeravimiga. tsüanobakter naaseb mõne aja jooksul, kui ei tegelda tekkepõhjuste likvideerimisega.

kalad elasid kuuri ilma igasuguste kõrvalnähtudeta üle.

terv,
r.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 03, 2006 04:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Eelkõige peaks põhjustega tegelema. Kui põhjuseid ei kõrvalda, siis pole ka nitraadi/fosfaadi suhte jägimisisest erilist tolku. Minul lahenes probleem pärast seda, kui vistaksin välja ühe liiga kauaks ligunema jäänud ja veidi mädanema läinud juurika. Vaata ka, et sul keegi kuhugi ära surnud pole.

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 07, 2006 09:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 02, 2006 09:01
Postitusi: 54
Asukoht: Hiiumaa
Kas tuleks ära teha NO3 ja PO4 testid? SERA omad pidi olema ebatäpsed, kas TETRA on parem?

Mind huvitaks väga selle sinivetika tekkepõhjus. Midagi, mis akvas roiskuks ja mädaneks, küll näha pole...
Paar kodra nädalas tõmban sifooniga ära, aga ikka tuleb tagasi :( .

_________________
akva 325 L, kalad ja taimed


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 07, 2006 10:19 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 22, 2004 08:05
Postitusi: 585
Asukoht: Tartu
Jah, hea oleks. minul on sera testid ja eriti ei kurda. IMHO (minu arvates) neil ainult PH-test on ebatäpne (täpsusega 0,5 pH ühikut) ja mul on kahtlane tunne, et see Sera testide ebatäpsus on rohkem müüt.

Kunagi varem tekitas sinivetikat ka ülikõrge NO3-me tase (üle 40 ppm-i), ka kraanivees võib sellises koguses nitraate olla (olen sellises kohas elanud), samuti kaevuvees (on endal selline kaev).

_________________
54L kollaseid tigusid roheluses


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Aug 07, 2006 11:25 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
tv kirjutas:
Jah, hea oleks. minul on sera testid ja eriti ei kurda. IMHO (minu arvates) (minu arvates) neil ainult PH-test on ebatäpne (täpsusega 0,5 pH ühikut) ja mul on kahtlane tunne, et see Sera testide ebatäpsus on rohkem müüt.

No just Sera PH testist ongi enamasti räägitud kui ebatäpsest ning see peab küll paika. Ntx Sera rauatesti kasutan aga pikka aega ja olen rahul, teiste Sera testidega pole olnud võimalust katsetada.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver