foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tropical uued väetised
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 22, 2006 02:37 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Tropica MasterGrow on vana ja hea äraproovitud valmisväetis, nüüd on aga Tropica välja lasknud terve väetiste sarja: vt. http://www.tropica.com/article.asp?type=news

Bettadesse peaks see müügile jõudma järgmise nädala lõpuks aga huvitab, äkki on nimetet sari juba Tallinnas müügil ja oskab keegi selle kohta ka midagi kosta?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 22, 2006 02:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Kalakeses olen näinud, ostnud ei ole.

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 22, 2006 07:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 08, 2004 09:24
Postitusi: 27
Asukoht: Pärnu lähistel
Just sealt samast Kalakese poest sai soetatud seda väetist. Ostsin seda nn. taimeakvale orienteeritud varianti, kus ka N ja P lisatud ja ei oska küll paha sõna öelda. Olen kasutanud seda vedelikku ca kuu aega ja taimedele tundub meeldivat (lehed kohe erksamat värvi) ja pole ka vetikas pead tõstnud. Ma pole küll miski spetsialist, kuid minusugune amatöör on rahul :)

_________________
180 liitrit
54 liitrit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 22, 2006 10:21 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Kasutasin seni ka Tropica Master Grow väetist ja olin väga rahul. Nüüd öeldi Kalakese poest, et seda väetist enam ei toodeta; selle asemel pakutava väetise koostis ei ole aga minu akva jaoks nii sobiv. Kui keegi teab kus Tallinnas on veel Tropica Master Grow väetist müügil, oleksin väga tänulik kui saadaksite sõnumi.
Oskab keegi öelda, milline saada olev väetis on kõige sarnasema koostisega Tropica Master Growile?

_________________
200l
~75l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 23, 2006 01:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 12, 2003 12:44
Postitusi: 289
Asukoht: Tartu
kaja kirjutas:
Oskab keegi öelda, milline saada olev väetis on kõige sarnasema koostisega Tropica Master Growile?


lugesin selle uue tootesarja FAQ'st järgmist:
Tsiteeri:
PLANT NUTRITION liquid was previously marketed under the ‘Tropica Mastergrow’ brand.


mitte segi ajada siis nutrition+'ga, kus NP ka sees.

_________________
20L & 1 Xenopus Laevis (~6a. vanune tegelane :P)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 23, 2006 09:47 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Sept 24, 2005 06:52
Postitusi: 66
Asukoht: Keila
Seda Plant Nutrition liquid kalakese kaupluses kahjuks müügil ei olnud.

_________________
200l
~75l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 06:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 09, 2007 02:42
Postitusi: 114
Asukoht: tallinn
kalakesest öeldi et see pidi olema just taime akvale ning kaladele pidi halvasti mõjuma? ootaks kommentaare selle kohta?
ning kui see vastab tõele siis kuidas see krevettidele mõjub?

_________________
80l 2x cherax quadricarinatus Vähki
182l 6x18w (2x aqvarelle 2x osram biolux 2x osramfluora) käivitus 14,10,07
182l elukäik


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 07:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Ise kasutan seda Plant Nutrion+ liquid-i. Suht hea kraam tundub olema.
Kaladele ja krevettide tervis on korras peaks mainima, lihtsalt taimed tunduvad paremini kasvavat.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 07:41 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
lenny22 kirjutas:
kalakesest öeldi et see pidi olema just taime akvale ning kaladele pidi halvasti mõjuma? ootaks kommentaare selle kohta?
ning kui see vastab tõele siis kuidas see krevettidele mõjub?

No tegelikult on asi üsna lihtne. See mis vanasti oli Tropica Mastergrow on nüüd PLANT NUTRITION liquid, see ei sisalda nitraate ega fosfaate nii et sobib akvasse kus on kalade ülekaal taimede suhtes, nitraadid-fosfaadid tulevad siis kalade väljaheidetest ja toidujääkidest.
Taimeakva jaoks on PLANT NUTRITION liquid+, see plussmärk tähendab et sisaldab ka nitraate ja fosfaate kuna kalade väljaheidetest ei jagu suure hulga taimede vajadusteks. Need mõlemad nagu liquid nimes vihjab on vedelikud ning sobivad taimedele mis hangivad toitaineid eeskätt lehtede kaudu.
Lisaks on siis eeskätt juurte abil toitaineid ammutavate taimede jaoks PLANT NUTRITION+ väetisekapslid ning loomulikult ka siin plussmärk tähendab et sisaldab lisaks mikroelementidele ka nitraate ja fosfaate.
Et pilt oleks täielik tuleb mainida et Tropical on lisandunud tootevalikusse ka pinnasesegu mille nimi ongi PLANT SUBSTRATE ning mida pannakse akva põhja ca 1 cm paksune kiht, selle peale vähemalt 3-4 cm paksune kiht kruusa. Põhikomponentideks savi ja turvas mis siis aeglaselt toitaineid vabastavad.


Viimati muutis Rein, Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:23, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Vanal akval oli mul pinnase all see Tropica Substrate, aga nüüd uuele ostsin JBL Aquabasis plus-i. See tropica oma on üpris kulukas. Mingi üle 200 krooni maksab 2.5 l. JBL-i toode on aga märksa odavam, kuskil 80 .- 2.5 l.

Eks näis kas vahe on märgatav. Selle Tropica substraadiga kasvasid küll taimed kenasti, loomulikult tuli lisada ka N ja P, sest kalu oli vähe ja valgust 60 w ~60 L peale.

Minu arvates nende substraatide miinuseks on see, et taimi on veidi raske ümber istutada, ntks teise kohta vms, sest juured on nii sügaval ja tõmbavad endaga selle savi kaasa ning siis ongi vesi sogane. Juhendis on kirjas ka, et tuleks põhjapinnase seest taime vars/ juured katki lõigata ning ülejäänud osa sinna substraadi sisse mädanema jätta.

_________________
Got to choose!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
workshopper kirjutas:
Minu arvates nende substraatide miinuseks on see, et taimi on veidi raske ümber istutada, ntks teise kohta vms, sest juured on nii sügaval ja tõmbavad endaga selle savi kaasa ning siis ongi vesi sogane. Juhendis on kirjas ka, et tuleks põhjapinnase seest taime vars/ juured katki lõigata ning ülejäänud osa sinna substraadi sisse mädanema jätta.

See on tõsi, Tropica soovitab taime eemaldamiseks pinnapealne osa maha lõigata ja taime juured jätta pinnasesse kus nad tasapisi lagunevad. Sama meetod on abiks ka mullapõhja korral, seal on eriti kole pilt peale pinnase sonkimist.


Üles
 Teema pealkiri: Tropica Plant Nutrition
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 08:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Aug 23, 2005 11:45
Postitusi: 187
Asukoht: Tartu-Riia
Mina olen seda vedelväetist kasutanud juba poolteist aastat. Tellisin aquaristicnet lehelt 5 l. kanistri kohe kui see uue tootena üles pandi. Suure taimekasti puhul on mõtet kanistrikaupa osta, tuleb mahuühiku kohta hind kõige soodsam. Väetisega olen rahul küll, igati väärikas toode. Kasutan seda ilma + märgita varianti. Makrosid lisan eraldi. Selleks on samalt lehelt tellitud Seachem`i tooted Nitrogen, Phosphorus ja Potassium. Rauda panen veel täitsa eraldi - Seachem Fluorish Iron.
Samas mulle tundub, et Tropica puhul moodustab päris suure osa toote hinnast valmistaja hea nime eest küsitav lisatasu. Kes Tropica toodet liiga kalliks peab, sellele soovitaks Easy Life ProFito nimelist väetist. Samalt lehelt võimalik tellida. Rohkem kui 2x odavam, aga toime minu meelest sama. Olen samuti kasutanud. Väiksemas kastis proovin hetkel Hw Ferrovit nimelist segu, aga vara veel hinnanguid anda.
Kui aga puudub soov netist tellimisega jännata ja meie akvapoodides on letil valikuks nagu seal enamasti on - Tropica, Sera Florena, Tetra PlantaMin ja JBL Ferropol, siis sellisel juhul otse loomulikult Tropica, siin pole mingit kahtlust.

_________________
500 liitrit, 16x39W(T5), Eheim II2028+2128, Tunze pinnaseküte, Sander pH kontroll. Temp 28-29C, gh-2, kh-2, ph 6,3, CO2, väetamine ja söötmine automatiseeritud.
Põhirõhk taimedel, aga mõni kala on muidugi ka.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tropica Plant Nutrition
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 11:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Erwin kirjutas:
Samas mulle tundub, et Tropica puhul moodustab päris suure osa toote hinnast valmistaja hea nime eest küsitav lisatasu.
See on kahjuks tõsi, sestap kasutan ka ise rohkem omatehtud segusid. Mis mulle aga Tropica juures meeldib on see et nad pole oma väetiste koostist kunagi hoidnud saladusena, ka nende viimaste toodete koostis on nende endi poolt ühes foorumis välja öeldud.


Üles
 Teema pealkiri: Re: Tropica Plant Nutrition
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 02, 2008 11:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 01, 2006 04:31
Postitusi: 42
Asukoht: Tartu
Rein kirjutas:
Erwin kirjutas:
Samas mulle tundub, et Tropica puhul moodustab päris suure osa toote hinnast valmistaja hea nime eest küsitav lisatasu.
See on kahjuks tõsi, sestap kasutan ka ise rohkem omatehtud segusid. Mis mulle aga Tropica juures meeldib on see et nad pole oma väetiste koostist kunagi hoidnud saladusena, ka nende viimaste toodete koostis on nende endi poolt ühes foorumis välja öeldud.


Mina leidsin kunagi ka selle koostise nimekirja iga väetise kohta Tropica enda lehelt ülesse, hetkel enam ei mäleta kus see seal täpsemalt oli.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 03, 2008 12:11 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 16, 2006 12:08
Postitusi: 487
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kui juba teema üles kisti, siis küsiks ka , et kust neid väetise pulbreid müüakse? K2SO4 ja KNO3.

_________________
Got to choose!


Üles
 [ 22 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver